همانطور که می‌دانید وجود محتوا در هر طراحی سایتی از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. صاحبان سایت باید به محتوای خود بسیار توجه کنند تا کاربران را جذب کسب و کار خود کرده تا آن‌ها را مشتری دائم خود کنند یکی از جدیدترین و بهترین ساختارهایی که برای محتوای طراحی سایت به کار می‌رود محتوای ستونی یا Pillar Page می‌باشد. این روش در بهترین طراحی سایت‌های دنیا دیده می‌شود. همانطور که می‌دانید در هر سایتی برخی مطالب وجود دارند که صاحب سایت زحمت زیادی بر روی آن کشیده و از هر نظری بهترین محتوای سایت مربوطه می‌باشد که آن محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است صاحب طراحی فروشگاه اینترنتی یا طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی که از این محتواها در سایت خود برخوردار می‌باشند، می‌خواهند تا آن را جلوی دید افراد قرار دهند که برای رسیدن به هدف خود از این روش استفاده می‌کنند در واقع صفحه ستون Pillar Page به محتوایی گفته می‌شود که از آن محتوا به محتواهای دیگری می‌رسیم در کل به معنای پایه و اساس و محتواهای دیگری است. هدف اصلی این محتوا جلوگیری از ایجاد محتوای اضافه همچنین هدفمند کردن محتوای سایت می‌باشد.

محتوای ستونی (Pillar Page) چیست؟-طراحی سایت

تاثیر محتوای ستونی در سئو سایت

همانطور که گفته شد محتوا یکی از مهمترین بخش یک طراحی سایت و سئو سایت می‌باشد که به کمک این روش شما می‌توانید به کسب و کار خود رونق ببخشید و محتوایی که برای شما و کاربرانتان بسیار مهم است را در سئو و بهینه سازی آن کار کرده تا در نتایج موتورهای جستجو آن را نمایش دهد بنابراین این روش می‌تواند به کسب رتبه بالاتر و جذب ترافیک طراحی وب سایت شما بسیار کمک کند.

کارهای مناسب برای ایجاد محتوای ستونی

اگر برایتان سوال پیش می‌آید که چطور یک ستون محتوایی Pillar Content ایجاد کنید ما در این بخش آن را برای شما توضیح می‌دهیم:
در مرحله اول شما باید مخاطبان کسب و کارتان را بشناسید و بدانید که بیش‌ترین سوالی که برای آن‌ها پیش می‌آیند چه می‌باشد و یا چه موضوعی ذهن آن‌ها را مشغول می‌کند تا در مورد آن موضوع اقدام به تولید محتوا کنید و یک موضوع اصلی آن را قرار دهید سپس مقالات دیگری در مورد آن ایجاد کنید. برای این کار هم می‌توانید از برخی طراحی وب سایت‌ها کمک بگیرید برای مثال انجمن‌ها، فروم‌ها و یا شبکه های اجتماعی می‌باشد.
کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کنید بدانید که کاربران با چه کلماتی به جستجوی کسب و کار شما می‌پردازند آن‌ها را در اولویت خود قرار دهید و از آن‌ها برای بهینه کردن محتوای خود استفاده کنید سعی کنید تا از انتخاب موضوعاتی که بیش از اندازه رقابتی می‌باشند بپرهیزید.
همچنین برخی از طراحی سایت‌ها موضوعاتی را از قبل مشابه آن موضوعات مورد نظر در سایت خود دارند که می‌توانند با ادغام کردن آن‌ها یک محتوای کامل و مفیدی را برای کاربران ارائه دهند.
یکی دیگر از مواردی که باید در محتوای ستونی خود به آن توجه کنید این است که در محتوای خود از زیر عنوان‌های h2 وh3 و... استفاده کنید تا مجزا کردن بخش‌های مختلف برای کاربران و موتورهای جستجو راحت باشد.
توجه کنید تا لیستی را آماده کنید و همه عناوینی که مرتبط با محتوای مورد نظرتان است را در آن قرار دهید سپس در بین آن‌ها موضوعی که مناسب‌تر بود را انتخاب کنید. پس از ایجاد محتوای خود آن را در شبکه‌های اجتماعی خود قرار دهید تا برای کاربران آن را معرفی کرده و به تبلیغ آن بپردازید.
تعداد کلماتی که استفاده می‌کنید حداقل 2000 و حداکثر 5000 باشد. حتما یک دکمه بازگشت را در صفحه سایت خود قرار دهید تا کاربران به راحتی در صورت نیاز در هر لحظه به بخش مورد نظر برگردند.
لینک‌های داخلی و خارجی مورد نظر را در محتوای خود قرار دهید. همچنین حتما دقت کنید تصاویری که قرار می‌دهید مرتبط با موضوعتان باشد. آن‌ را در خبرنامه و فروم‌های مربوط به کسب و کار خود همچنین تمام صفحات شبکه اجتماعی خود قرار دهید تا به اطلاع افراد برسد. صفحه ستون خود را آپدیت کنید و محتواهای به روزی در سایت خود قرار دهید.

محتوای ستونی (Pillar Page) چیست؟-طراحی وب سایت

مزایای محتوای ستونی چیست

محتوای ستونی از مزایای بسیاری برخوردار است در دنیای سئو هیچ چیز بی دلیل ایجاد نمی‌شود. این محتوای ستونی به شما کمک می‌کند تا ساختار محتوای شما با برنامه ریزی مشخصی پیش رود و سایت شما از نظم خاصی برخوردار شود. با استفاده از این ستون برای شما مشخص می‌شود که در چه مسیری قدم بردارید و در مورد چه موضوعی اقدام به ایجاد محتوا کنید.
با داشتن این محتوا باعث می‌شود تا کیفیت محتوای شما بالا رود یعنی محتوای بی نقصی را برای کاربران ارائه دهید. جهت مسیر حرکت محتوای طراحی سایت خود را مشخص کنید به سازماندهی کردن وبلاگ خود بپردازید.
این محتوا کمک می‌کند تا کاربران به نیاز خود برسند و از مطالب شما رضایت کاملی داشته باشند. همچنین می‌توانید زمان نگهداری کاربران در طراحی سایت خود را افزایش دهید.