وجود لینک‌ها در طراحی سایت بسیار مهم است چرا که در سئو سایت بسیار تاثیرگذار می‌باشد اگر لینک‌های شما شکسته و نامعتبر باشد با جریمه گوگل و افت رتبه مواجه می‌شوید اما اگر لینک‌هایی که قرار می‌دهید با توجه به استانداردهای گوگل باشد در نظر گوگل محبوب می‌شوید. بنابراین باید در انتخاب لینک‌های خود بسیار دقت کنید مورد دیگری از لینک‌ها می‌باشد که به آن لینک‌های Sitewide گفته می‌شود که ممکن است زیاد به گوشتان خورده باشد حال ببینیم که لینک‌های sitewide چیست؟ sitewide که زیر مجموعه لینک بیلدینگ می‌باشد بسیاری از وبمستران و مدیران طراحی سایت از این نوع لینک‌ها به تبادلات لینک می‌پردازند. این لینک‌ها که در همه صفحات یک طراحی وب سایت مشاهده می‌شود و معمولا آن را در فوتر یا ستون‌های کناری بیش‌تر مشاهده می‌کنیم. برای مثال منوی طراحی سایت جزو مواردی است که در همه صفحات تکرار می‌شود.

لینک‌های Sitewide چیست؟-طراحی سایت

تاثیر Sitewide در سئو سایت

همانطور که مطلع هستید گوگل به همه موارد یک طراحی وب سایت بسیار اهمیت می‌دهد و وجود هر لینکی که از نظر گوگل طبیعی نباشد آن را اسپم شناخته و به جریمه آن طراحی سایت می‌پردازد.
الگوریتم پنگوئن که کار آن برخورد با اسپم‌ها می‌باشد باید در انتخاب و قرار دادن لینک‌‌ها توجه کنید همچنین لازم به ذکر است که در فوتر سایت خود کمتر به طراحی سایت‌های دیگری لینک دهید و اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید به موارد زیر توجه کنید
از تگ Nofollow در لینک‌های خارجی استفاده نکنید به علاوه در همه صفحات تبلیغات را تکرار نکنید. محتوایی که به سایت‌های دیگر لینک می‌دهید حتی اگر در حالت Nofollow باشد سعی کنید تا موضوع محتوایتان حتما مرتبط با موضوع طراحی وب سایت شما باشد.
لینک‌های Sitewide زمانی طبیعی به نظر می‌رسد که : لینک‌هایی که قرار می‌دهید دارای کپی رایت بوده و حقوق معنوی و مادی آن‌ها محفوظ شده باشد. همچنین طراح وب سایت را مشخص کند، نرم افزار مورد نر را مشخص دکند، همچنین به نسخه‌های دیگر نیز لینک شود.

نکات مهم در ایجاد لینک‌های Sitewide

اگر تصمیم گرفتید تا از این لینک‌ها استفاده کنید باید به نکات مهمی توجه داتشه باشید تا با جریمه گوگل مواجه نشوید. توجه کنید تا در انتخاب انکرتکست‌ها بسیار دقت کنید برای مثال از کلمات کلیدی برای انکرتکست‌ها انتخاب نکنید همچنسن توجه کنید تا طراحی سایتی که به آن لینک می‌دهید حتما با طراحی سایت و کسب و کار شما مرتبط باشد.

لینک sitewide به عنوان لینک خروجی

وجود لینک‌ها در طراحی سایت شما باعث می‌شود تا کیفیت سایت شما افزایش یا کاهش پیدا کند یعنی اگر سایت شما از بک لینک‌های بالایی برخوردار باشد قطعا کیفیت طراحی سایت فروشگاهی یا طراحی سایت شرکتی شما کاهش پیدا می‌کند با هر بک لینکی منجر به کاهش کیفیت بخشی از سایتتان می‌شود. اما اگر بک لینک‌هایی کمی در طراحی سایتتان وجود داشته باشد به طبع کیفیت سایت شما افزایش پیدا می‌کند.
گوگل وجود این لینک‌ها را در طراحی سایت کم ارزش تلقی می‌کند اما وجود این لینک‌ها باعث می‌شود تا ترافیک سایت شما افزایش پیدا کند. ضشما باید با استفاده از برخی لینک‌ها اقدام به جذب کاربران و افزایش ترافیک همچنین به دریافت بک لینک بپردازید. برای رسیدن به این هدف می‌توان از لینک‌های طعمه استفاده کرد.

لینک‌های طعمه

لینک‌های دیگری وجود دارند که به لینک‌های طعمه معروف می‌باشند یکی از بهترین روش‌های بک لینک گرفتن ایجاد طعمه می‌باشد طعمه در طراحی سایت یعنی چی؟ این لینک‌ها باعث جذب کاربران معمولا خارج از سایت به روش‌های مختلفی می‌‌باشد. منظور از خارج طراحی سایت یعنی وبلاگ، شبکه‌های اجتماعی و تالار گفتگو می‌باشد که با وجود پست‌های مرتبط باعث می‌شود تا کاربران بر روی آن کلیک کرده و در دام می‌افتند که وارد طراحی وب سایت مورد نظر می‌شوند. علاوه بر این موارد با قرار دادن یک تصویر و یا ویدیو جذاب می‌توانید تا کاربران را در دام بیاندازید. و پس از این که بازدید کنندگان وارد سایت شدند از روش قرار دادن عنوان‌های جذاب در لینک بیلدینگ به حفظ کاربران در طراحی سایت می‌پردازند. که این کار باعث می‌شود تا زمان حضور کاربران در سایت افزایش یابد.
بهترین روش‌های گرفتن بک لینک باید عناصر بصری خوبی مانند رنگ پس زمینه زیبا، تصاویر جذاب، طرح‌های گرافیکی در متن را به محتوای خود ایجاد کنید. همچنین کامل‌ترین و بهترین متن را در محتوای خود قرار دهید به علاوه محتوای پر از هیجان و چالشی را برای مخاطبان خود ایجاد کنید. همچنین می‌توانید با قرار دادن نظر سنجی‌ها، اعداد و ارقام برای افراد افراد را ترغیب به لینک دادن کنید. در برخی مواقع باید به تحریک غرور افراد بپردازید تا به جذب اینفلوئنسرها بپردازید برای مثال می‌توانید به گرفتن آمار از افراد در مورد بهترین طراحی سایت‌ بیمه و یا طراحی سایت املاک بپردازید تا افراد با دادن رای مورد نظر غرور آن طراحی سایت را برانگیزید تا آن‌ها لینک سایت شما را برای نمایش رتبه خود به کاربرانشان بیانجامد. محتواهایی با موضوعات داغ روز تولید کنید تلاش کنید تا مسائلی که تا داغ می‌باشد و افراد در مورد آن به بحث و گفتگو می‌پردازند محتوای آن را تولید کنید. و در نهایت محتوایی را که تولید کرده‌اید را با روش‌های مختلفی مانند قرار دادن در شبکه‌های اجتماعی، اطلاع رسانی شخصی و اعلان در نشریات به تبلیغ بپردازید.