یکی از مهمترین مواردی که توسعه دهندگان باید به آن توجه کنند انتخاب Framework مناسب می‌باشد چرا که وجود Framework مناسب می‌تواند در روند پروژه های طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی، به طراحان و متخصصان کمک کنند و در وقت و هزینه آن ها بسیار صرفه جویی کنند.
Framework می‌تواند توسط امکاناتی که دارد از نظر پشتیبانی و سادگی و... توسط توسعه دهندگان انتخاب شوند. متریال دیزاین Material Design یکی از زبان های طراحی می‌باشد که توسط گوگل ایجاد شده و روز به روز درحال توسعه می‌باشد. گوگل این زبان را در سال 2014 به عنوان یک زبان جدیدی به کاربران خود ارائه داد Material Design روش های طراحی قدیمی و کلاسیک و.... را در هم ترکیب کرده است. Material Design هم در Web Application و هم در طراحی اپلیکیشن موبایل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فریم ورک های طراحی متریال دیزاین-طراحی سایت

Material Design Google چیست؟

Material Design Google به سیستم یکپارچه ای اطلاق می شود که به اصول و قوانینی گفته می شود که از آن می توانیم برای ساخت سایت و ایجاد اپلیکیشن های بدون عیب مناسب می باشد.
Framework بسیاری در دنیای طراحی وب سایت و تکنولوژی وجود دارد که یکی از مهمترین آن ها Framework متریال دیزاین Material Design می‌باشد.این متریال هم از Frameworks فریم ورک های متریال دیزاین ها عبارتند از:

متریال دیزاین لایت Material Design Lite

این مورد از پیاده سازی Material Design برای افرادی که به دنبال قالب برای وبلاگ طراحی سایت خبری، طراحی سایت املاک و هر طراحی سایت دیگری می‌باشند بسیار مناسب است. Material Design Lite هیچ وابستگی ندارد و یکی از Framework اصلی گوگل می‌باشد.

متریالایز Materialize

یکی دیگر از Framework متریال دیزاین متریالایزر می‌باشد که بسیار برای Front End مناسب می باشد اگر پروژه کوچک و رو به توسعه ای دارید می‌توانید از این Framework بهره مند شوید و از مزایای آن به خوبی استفاده نمایید. این Framework از CSS برای طراحی که نیاز به استفاده از رنگ ها، جداول و انیمیشن دارد استفاده می‌شود.]

Angular Material انگولار متریال

یکی دیگر از Framework مورد استفاده در متریال دیزاین، Angular Material می‌باشد که یکی از مهمترین ویژگی های این Framework می‌توان به پشتیبانی شدن آن توسط گوگل اشاره نمود.

Framework Phonon

این Framework که در توسعه طراحی Application بسیار کاربرد دارد و مناسب موبایل می‌باشد این Framework با Cordova سازگار بوده و به خوبی از آن استفاده می کند.

Framework Polymer

Framework Polymer یکی دیگر از framework می‌باشد که توسط خود گوگل طراحی شده این Framework انتظارات کاربران را افزایش داده. Framework Polymer به راحتی کامپوننت های وب و موبایل را می‌ سازد همچنین همراه دیگر کامپوننت های مرسوم می باشد و از طرفی هم تحت مجوز BSD می باشد.

MUI CSS Framework

اگر بخواهیم یک Framework سبک وزنی را نام ببریم MUI CSS می‌باشد که بسیار به بهبود سرعت سایت کمک می‌کند استفاده از این Framework بسیار راحت می باشد. معمولا برای شروع پروژه ها از این روش استفاده می کنند که بدون هیچ کدنویسی می تواند به صورت مستقل به کار گیرد. MUI SS Framework برای ساخت اپلیکیشن با سرعت لود بسیار بالا سازگار می باشد این Framework تحت لایسنس MIT می باشد. MUI در پلتفرم و مرورگرهای مختلف به خوبی کار می کند و به دلیل سبک بودن آن برای پروژه های کوچک بسیار مناسب می باشد.

Material UI

یکی از Framework که به عنوان فریم ورک CSS شناخته شده است material UI می باشد که از اجزای React استفاده کرده و مستندات خوبی را در مورد این که چگونه Framework Material UI را راه اندازی و از آن استفاده نماید.

مزایای Material Design

استفاده از Framework متریال دیزاین از مزایای بسیاری برخوردار است از جمله:
با این Framework می توان Platform یکپارچه ای داشته باشیم همچنین با وجود کامپوننت های آماده دیگر لازم نیست css را از اول بنویسیم و مهمترین مزیتی که این Framework در اختیار کاربران خود قرار می دهد این است که می توانیم مطمئن شویم که کاربرانمان از تجربه خوبی بهره مند می‌شوند.
دارای تصمیم گیری بهتری می باشد همچنین برای هر Element لازم نیست که اپلیکیشن ها را از اول ایجاد نماییم.
همچنین UI و UX آن بسیار منسجم می باشد. با استفاده از Framework متریال دیزاین می توانید تجربه کاربرپسند و خوبی را برای دستگاه های مختلفی داشته باشید.

فریم ورک های طراحی متریال دیزاین-طراحی وب سایت

و در آخر کدام Framework ؟

همانطور که می دانید روز به روز فریم ورک Material Design در حال توسعه می باشد، لیست بالا شامل framework که کاربران از آن استفاده می کنند بوده. زمانی که شما چندین گزینه برای انتخاب دارید، این که کدامیک از آن ها را انتخاب کنید می‌تواند مشکل ساز باشد لازم به ذکر است که شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید.