اگر صاحب طراحی سایت هستید و یا در این زمینه به فعالیت می‌پردازید قطعا با عبارت فرانت اند رو به رو شده‌اید و ممکن است که این عبارت ذهن شما را بسیار مشغول کرده باشد. ما در این بخش می‌خواهیم به تعریف آن بپردازیم. فرانت اند در واقع به بخش نرم افزار در طراحی وب سایت گفته می‌شود که توسط کاربران و بازدید کنندگان قابل مشاهده است با استفاده از کدهایی به طراحی زیبا پرداخته شده است که برای کاربران بسیار جذاب می‌باشد.
اگر بخواهیم به معنی دقیق آن بپردازیم اگر سری به دیکشنری بزنید متوجه می‌شوید که معنی Front به جلو، به طرف جلو، روبه‌روی هم قرار گرفته، طرز برخورد، پیش، صف پیش و... اشاره دارد که در ارتباط آن با طراحی وب سایت نیز به این صورت است که یک فرد طراح وقتی به طراحی می‌پردازد به راحتی کاربر آن را مشاهده می‌کند.
فرانت اند به دو بخش اصلی تقسیم بندی می‌شوند اولین مورد که به طراحی وب معروف هستند که طراحان با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی مانند فوتوشاپ و... به ظاهر طراحی سایت می‌رسند و آن را به سایت جذاب تبدیل می‌کنند و مورد دیگری که به توسعه رابطه کاربری معروف می‌باشد در قالب کدهای HTML، جاوا اسکریپت و CSS به پیاده سازی طراحی سایت فروشگاهی یا طراحی سایت شرکتی می‌پردازند.

ویژگی‌های فرد برنامه نویس فرانت اند خوب چیست؟

اگر شما به طراحی فرانت اند علاقمند هستید باید به شما بگوییم که با جستجو و تحقیق می‌توانید به آن تسلط لازم را پیدا کنید معمولا افرادی که در این زمینه مشغول به کار هستند تنها با تحقیق و پیگیری‌های لازم به مرحله لازم رسیده‌اند ویژگی‌هایی که باید یک برنامه نویس فراانت اند داشته باشد عبارتند از:
• حتما باید به زبان‌های HTML، Java Script، CSS مسلط باشید.
• همچنین به نرم افزارهای دیگری هم که برای زیبا سازی ظاهر به کار می‌رود مانند فوتوشاپ و... وارد باشید.
• به سیستم مدیریت محتوای وردپرس همچنین به کتابخانه CSS مانند Bootstrap تسلط کافی داشته باشید. به طراحی رابط کاربری UI و تجربه کاربری UX مسلط باشید. درک کافی به مفاهیم تجارت الکترونیک را داشته باشید. به علاوه در مبحث امنیت هم که مربوط به طراحی وب سایت است آشناییت لازم را داشته باشید. فرمت‌های عکس ویدیو و فایل‌های صوتی و... را بشناسید.
• با تکنیک‌های طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن آشنا شوید و آن را برای همه نمایشگرها نمایش دهید.
• همچنین وظایفی که یک فرانت اند دارد این است که به نیازهای کاربران توجه کند و آن‌ها را براورده سازند همچنین به درخواست‌های مدیر سایت را مورد بررسی قرار دهد تا تجربه خوبی را برای کاربران بر جای بگذارد.
• به علاوه اگر مشکلی در این زمینه برنامه نویسی پیش آمد برنامه نویس دانش آن را داشته باشد تا درصدد رفع آن برآید.

فرانت اند Front End چیست؟-طراحی سایت

دستگاه‌ها و پلتفرم‌های میزبان

کدهایی که توسط یک برنامه نویس فرانت اند نوشته می‌شود توسط برخی سیستم عامل‌ها تحویل داده می‌شود که عبارتند از:
• اندروید و IOS
• Chromium
• Windows
• Ubuntu یا ورژن دیگر Linux
که در دستگاه‌هایی مانند کامپیوتر دسکتاپ، موبایل، ساعت مچی هوشمند، تبلت و غیره قابل اجرا می‌باشند.

تفاوت بک اند با فرانت اند چیست؟

بک اند به قسمتی از برنامه گفته می‌شود که معمولا با دیتا سروکار دارد کسانی که با سرور و دیتابیس سروکار دارند جزو برنامه نویس بک اند Back end محسوب می‌شوند که در مقابل آن برنامه نویس فرانت اند Front End می‌باشد. افرادی که با زبان‌های PHP، RUBY، Python به برنامه نویسی می‌پردارند می‌توانند افراد بک اند باشند.
زمانی که کاربران یک طراحی وب سایت را باز می‌کنند در واقع با فرانت اند رو به رو می‌شوند و همه کارهایی که در پشت پرده این طراحی سایت انجام شده است هم بک اند آن می‌باشد. در واقع در بک اند سمت سرور و بخش درونی و مغز طراحی سایت است می‌باشد.در صورتی که در فرانت اند سمت کاربر بخش بیرونی محتوا و قابل مشاهده می‌باشد.
با پیشرفت تکنولوژی لازم است تا دانش شما هم پیشرفت کند و شما خود را با دنیای تکنولوژی آپدیت کنید اگر می‌خواهید تا برنامه نویس فرانت اند شوید برای شروع به آن فقط داشتن یک کامپیوتر کفایت می‌کند. آینده شغلی فرانت اند Front End آینده شغلی این برنامه برای افراد علاقمند مناسب است درآمد یک برنامه ماهر و کاربلد رضایت آن‌ها را به خوبی جلب می‌کند. تنها مهارتی که باید در این مورد داشته باشید خلاقیت و ایده دادن می‌باشد. پس از گذراندن آموزش طراحی سایت و فرانت اند و پیدا کردن مهارت لازم بر این برنامه نوبت به پر کردن فرم استخدام و رفتن به بهترین شرکت طراحی سایت است که با مصاحبه شغلی لازم را با متخصصان مربوطه انجام می‌دهید و در این صورت در صورت تاییدیه کارشناسان استخدام می‌شوید.
لازم به ذکر است که اگر شما مهارت کافی در هر دوی آن یعنی فرانت اند و بک اند را داشته باشید می‌توانید به تنهایی به پروژه گرفتن و کار کردن بپردازید. برخی طراحی سایت‌ها هستند که از این تکنولوژی بک اند استفاده نکرده‌اند که به آن سایت ایستا گفته می‌شود. زمانی که بخواهند طراحی سایت را به پویا تبدیل کنند باید این زبان را بر طراحی سایت خود اضافه کنند.