شرکت برای نگهداری سایت
از آنجایی که طراحی سایت یکی از مهمترین موارد موجود برای گسترش کسب و کار ها می باشد رعایت تمام موارد آن نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما تنها ایجاد یک سایت و کنار گذاشتن آن مناسب نیست بلکه باید به نگهداری سایت بپردازید و آن هم توسط شرکت ها امکان پذیر می باشد شرکت برای نگهداری سایت دارای برنامه و اصول خاصی می باشند که سایت شما را نگه داشته و به پشتیبانی از آن می پردازند. شرکت برای نگهداری سایت بسیار مهم می باشد شرکتی که باید از همه لحاظ حرف اول را بزند تا مشتریان به راحتی اعتماد کنند و طراحی سایت خود را به دست آن ها بسپارند. پس حتما در انتخاب شرکت برای نگهداری سایت سایت دقت کنید.

طراحی و نگهداری سایت

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که اصلا طراحی و نگهداری سایت چیست؟ طراحی و نگهداری سایت به کارهایی گفته می شود که به منظور ایجاد سایت و ریز کاری هایی را که در ارتباط با سایت انجام می دهند و همچنین کارهای پشتیبانی را بر عهده می گیرند و همچنین کارهایی که دو طرف با هم توافق می رسند انجام می شود. طراحی و نگهداری سایت یکی از مراحل مهم در طراحی سایت می باشد.

شرکت برای نگهداری سایت

پشتیبان سایت

سوال بعدی که ممکن اسن ذهن افراد بسیاری را به خود جلب کرده باشد این است که پشتیبان سایت چیست؟ پشتیبان سایت فرد یا افرادی هستند که کارهایی مانند کارهای فنی بروز رسانی ها رفع مشکلات ایجاد شده و پیدا کردن دلیل به وجود آمده آن مشکل و در کل مراقبت و نگهداری از طراحی سایت ایجاد شده در روز می باشند.
پشتیبان سایت در کل به دو دسته تقسیم می شوند:

پشتیبانی فنی سایت
پشتیبان سایت یک بخشی به نام پشتیبان فنی سایت دارند که به کارهایی که انجام آن نیاز به تخصص و مهارت خاصی را دارند می باشند مهمترین بخش در پشتیبان سایت پشتیبانی فنی می باشد که که مستقیم با حیات اصلی سایت در ارتباط می باشد و اگر کار در زمان خود انجام نشود امکان خارج شدن از دسترس طراحی سایت خواهد بود.

پشتیبانی محتوایی
پشتیبان سایت که یک قسمتی به نام پشتیبانی محتوایی را دارند به کارهایی که فقط با محتوای سایت در ارتباط می باشد برای مثال قرار دادن محتوا در داخل سایت تنظیم و ویرایش مقاله و... بیانجامند. به این روش پشتیبان سایت پشتیبان محتوایی گفته می شود. در این بخش از پشتیبان سایت دقت کنید که اگر هر چقدر به مشتریان خود پاسخ دهید و پرسش ذهنشان را برطرف کنید مشتریان بیش تری جذب سایت مربوطه می شوند و همچنین ارزش و اعتبار سایت بالاتر خواهد رفت.

پشتیبان سایت شخصی
در این نوع پشتیبان سایت شخصی باید برنامه ریزی مشخصی برای به روز رسانی تولید محتوا و رسیدگی روزانه به طراحی سایت داشته باشند معمولا هزینه این نوع سایت ها نسبت به سایت های دیگر از هزینه کمتری برخوردار می باشد.

آموزش نگهداری از سایت

آموزش نگهداری از سایت به چند روش می باشد که عبارتند از:

نگهداری از سایت به صورت سالانه
نگهداری از سایت در بازه ی زمانی 4 ماهه
نگهداری از سایت به صورت ماهانه
نگهداری از سایت به صورت هفتگی


• وظایف نگهداری از سایت به صورت سالانه
تست های سالانه انجام دهید
در آموزش نگهداری از سایت باید تست های سالانه انجام دهید و بدانید که شما سالانه باید روند و شکل کلی طراحی سایت خود را تست کنید و نسبت به سال های قبل و دیگر سایت ها مقایسه کنید چرا که ممکن است طراحی سایتی که شما در 3 سال پیش اجرا کرده اید الان که 3 سال از آن گذشته با تغییرات دنیای مد و تکنولوژی آن سایت دیگر برای کاربران جذابیتی ندارد و باید تغییراتی در آن اعمال کنید تا مطابق تا تکنولوژی روز باشد.

• وظایف نگهداری از سایت در بازه ی زمانی 4 ماهه
یکی دیگر از آموزش نگهداری از سایت در بازه ی زمانی 4 ماهه می باشد که در این بازه ی زمانی هم باید به چک کردن سایت بپردازید.
یکی دیگر از آموزش نگهداری از سایت که باید در نظر بگیرید خرید آزمایشی و یا تست انجام دهید: از آن جا که طراحی سایت های فروشگاهی روز به روز بیش تر در دل مخاطبین جای میگیرید و افراد بیش تر به سمت خرید اینترنتی روی می آورند باید هر چند یک بار به خرید آزمایشی و یا تست انجام دهید.تا ببینید که همه چی به صورت عالی پیش می رود اما اگر جایی با مشکل مواجه شدید هر چی سریع تر به رفع آن بیانجامید.
همه ی فرم های موجود بر روی سایت خود را چک کنید: اگر شما در طراحی سایت فرم هایی را برای پر کردن مخاطبین قرار داده اید یکی دیگر از روش های آموزش نگهداری از سایت این است که زود زود به چک کردن آن فرم ها بپردازید تا اگر به مشکلی بر خورد سریع به رفع آن بپردازید.
وجود هر لینک شکسته ای در سایت را حذف کنید: یکی از مهمترین آموزش نگهداری از سایت این است که زمانی که بازدید کننده بخواهد از سایت شما به صفحه ی دیگری که لینک داده اند بروند اگر لینک دچار مشکل باشد با ارور 404 مواجه می شوند پس وجود هر لینک شکسته ای را در سایت را حذف کنید که برای مشتری خوشایند نخواهد بود و اعتمادش را از دست خواهد داد و سراغ طراحی سایت رقیب خواهند رفت.

• وظایف نگهداری از سایت در بازه ی زمانی ماهانه
روش دیگری از آموزش نگهداری از سایت نگهداری از سایت در بازه ی زمانی ماهانه می باشد که باید به آن توجه کنید و ماهانه طراحی سایت خود را چک کنید.
به دنبال به روز رسانی های امنیتی باشید: به مشکلات امنیتی توجه کنید و یکی از مهم ترین عوامل در نگهداری سایت برخوردار بودن از امنیت عالی طراحی سایت می باشد که با هر خطری سایت به مشکل نیفتد.
از طراحی سایت خود زود زود بکاپ بگیرید: ممکن است ماه ها حتی سال ها کلی کار بروی سایت خود انجام دهید در نهایت با ایجاد یک مشکل کوچک همه ی زحمات شما از بین برود و تمام اطلاعات پاک شود و یا حتی ممکن است هکرها به سایت شما حمله کنند پس زود زود بکاپ گرفتن را جدی بگیرید.

هزینه نگهداری از سایت

در کل هزینه نگهداری از سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:
• خرید هاست و دامنه
اولین قدم برای راه اندازی یک طراحی سایت خرید هاست و دامنه می باشد هزینه نگهداری از سایت برای این مورد بستگی به چند گیگ هاست و یا کدوم مدل از دامنه را در نظر دارید می باشد به طور مثال تعداد مخاطبین شما چند نفر می باشد ترافیک سایت شما در چه حد است اگر بالا باشد مسلما مستلزم هزینه ی بالایی می باشد.

• هزینه نگهداری از سایت برای طراحی و برنامه نویسی
در این مرحله هزینه نگهداری از سایت برای طراحی و برنامه نویسی که قدم بعدی بعد از خرید هاست و دامنه است با استفاده از CMS آماده برای سایت مسلما هزینه کمتری بر می دارد اما اگر برای هزینه نگهداری از سایت به برنامه نویسی اختصاصی نیاز دارید هزینه بیش تر را در بر خواهد گرفت همچنین برای کارهای گرافیک هزینه های آن به طور جدا محاسبه خواهد شد.

• نگهداری سایت مدیریت و تولید محتوا
زمانی که مشتری مدیریت سایت را خودش بر عهده بگیرد آموزش های مربوط به آن به صورت رایگان در اختیارشان قرار خواهد گرفت اما زمانی که مشتری نگهداری سایت مدیریت و تولید محتوا را بر عهده ی شرکت بگذارد تهیه مطالب مورد نظر بر عهده ی او خواهد بود و فقط مدیریت سایت را بر عهده ی خود قرار خواهد داد که هزینه نگهداری از سایت از این موارد به توافق طرفین خواهد بود.

• خدمات سئو و بهینه سازی
این مورد از هزینه نگهداری از سایت که مسائل مربوط به خدمات سئو و بهینه سازی توسط موتور های جستجو و... می باشد.