صاحبان طراحی سایت باید به مسائل سئو سایت اهمیت دهند تا از نظر گوگل رتبه بالایی را دریافت کنند. یکی از موارد مهم در سئو و بهینه سازی سایت فعالیت در شبکه‌های اجتماعی می‌باشد. امروزه شبکه‌های اجتماعی جایگاه بسیار مهمی در زندگی افراد پیدا کرده‌اند که آن‌ها از این شبکه‌های اجتماعی استفاده بهینه می‌کنند معمولا از این فضاها برای قرار دادن تصاویر، متن، ویدیوهایی که می‌خواهند آن را برای آشناییان خود به اشتراک بگذارند استفاده می‌کنند. در کل هر حرکتی که در این شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود یعنی واکنش‌های افراد بر پست مربوطه نشان می‌دهند مانند لایک، کامنت، شیر و... سوشیال سیگنال گفته می‌شود. یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی سایت‌ها سوشیال سیگنال می‌باشد که این کار به صورت غیر مستقیم موثر می‌باشد حال در بخش‌های بعدی بیش‌تر به آن می‌پردازیم.
وجود سوشیال سیگنال می‌تواند شما را نسبت به رقبایتان جلوتر باشید. لازم به ذکر است که شبکه اجتماعی‌هایی که می‌تواند بیش‌ترین تاثیرگذاری را بر روی سوشیال سیگنال کسب و کارها داشته باشد عبارتند از: فیسبوک، توئیتر، لینکدین، گوگل پلاس، اینستاگرام و پینترست و.... می‌باشد.
اولین قدم برای اقدام سوشیال سیگنال این است که حساب کاربری خود را در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنید سپس پست‌ها مطالب مفید خود را در آن پست کنید. افرادی که صاحب هر طراحی سایتی اعم از طراحی سایت املاک، طراحی سایت خبری و یا طراحی سایت بیمه و... می‌باشند می‌توانند با عضویت در این شبکه‌های اجتماعی و قرار دادن پست‌های جذاب به افزایش ترافیک ورودی و سیگنال اجتماعی خود کمک کنند همچنین ارزش و اعتبار کسب و کار خود را بالا ببرند.

سوشیال سیگنال چیست؟-طراحی سایت

اهمیت سوشیال سیگنال بر سئوسایت

سوشیال سیگنال به صورت مستقیم بر سئوسایت تاثیری ندارد اما با استفاده از اقداماتی به طور غیر مستقیم بر سئوسایت بسیار پر اهمیت می‌باشد. داشتن سوشیال سیگنال برای هر کسب و کاری جزو واجبات می‌باشد تا برند شما بیش‌تر شناخته شود و کسب و کارتان گسترش پیدا کند. همانطور که مطلع هستید محتوا مهمترین عامل در گسترش یک کسب و کار می‌باشد. با وجود یک محتوای با ارزش و آموزنده و مفید می‌توانید در سئوسایت خود به صورت غیر مستقیم تاثیر بگذارید. از آن‌جایی که افراد بسیاری در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند بنابراین با قرار دادن پست‌های جذاب در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید کاربران را جذب طراحی وب سایت خود کنید که منجر به افزایش ترافیک، افزایش زمان حضور کاربران در طراحی سایت، کاهش پیدا کردن نرخ پرش، افزایش تعداد بک لینک‌ها می‌شود.

برای داشتن سوشیال سیگنال مفید چه کاری انجام دهیم؟

اگر می‌خواهید تا پست شما در جذب کاربرانتان موثر باشد دقت کنید تا با انجام اقدامات زیر می‌توانید بیش‌تر به موفقیت نزدیک‌تر شوید.
سعی کنید در همه شبکه‌های اجتماعی صفحه مختص خود را داشته باشید و به فعالیت بپردازید. پروفایل خود را بهینه کنید از تصویر لوگوی خود در تصویر پروفایل استفاده کنید. حتما لینک طراحی سایت شرکتی و یا طراحی سایت فروشگاهی خود را در بیو قرار دهید. تلاش کنید تا فالوورهای واقعی را جذب کنید کارهای لازم را در این راستا انجام دهید توجه کنید که به صورت روزانه اقدام به پست گذاری کنید چرا که باعث می‌شود تا در دید افراد قرار گیرید و برندتان بیش‌تر شناخته شود. در پست خود از محتوای تصاویر و ویدیوهای جذاب استفاده کنید چرا که وجود ویدیو و تصاویر بیش‌تر از مطالب طولانی در ذهن بازدید کنندگان تاثیر می‌گذارد.
دکمه اشتراک گذاری را فراموش نکنید در جلوی دید افراد قرار دهید تا به راحتی مطالب شما را انتشار دهند. سعی کنید تا از مطالبی که پرسش بیش‌تر مشتریانتان می‌باشد استفاده کنید. کاربران خود را برای انتشار پست ترغیب کنید می‌توانید برای مخاطبان خود مسابقه گذاشته و جایزه‌های شگفت انگیزی در نظر بگیرید. همچنین حتما مطالب خود را در بازه‌های زمانی مشخص به روز رسانی کنید. به کامنت‌ها و پرسش‌های کاربران پاسخ دهید تا رضایت آن‌ها را جلب کنید.
بحث‌های پر چالش ایجاد کنید تا کاربران را ترغیب به صحبت کردن در مورد آن موضوع کنید. به علاوه حتما تبادل لینک انجام دهید با برندهایی که دارای فالورهای بالایی هستند می‌توانید توافق کنید تا شما محتوا یا لینکشان را در صفحه خود قرار ‌دهید تا در مقابل هم آن‌ها پست یا لینک شما را در صفحه خودشان قرار دهند.
جالب است بدانید که افزونه blog2social در سیستم ورد پرس می‌تواند کمک بسیاری برای کاربران کند با استفاده از آن افزونه کاربران وردپرسی می‌توانند بدون هیچ مشکلی در شبکه های اجتماعی خود فعالیت کنند.

سوشیال سیگنال چیست؟-طراحی سایت

ابزار چک کردن سوشیال سیگنال

در دنیای اینترنت برای چک کردن برخی آمارها ابزارهای مختلفی ارائه داده می‌شود تا کار صاحبان سایت و سئوکاران را راحت کند سوشیال سیگنال یکی از آن مواردی می‌باشد که برای چک کردن آمار مربوطه ابزارهای رایگانی در اختیار افراد قرار داده می‌شود تا کاربران با وارد شدن در آن سایت‌ها و قرار دادن نام آدرس صفحه سایت مورد نظر، سوشیال سیگنال خود را چک کنید مانند طراحی وب سایت BlackHatLinks و Buzzsumo برای مرورگر کروم می‌باشد.