سرعت دانلود اینترنت که در دنیا هم ثابت می باشد متوسط آن ۸۵ و ۷۳ مگابایت بر ثانیه است و متوسط سرعت دانلود از اینترنت موبایل در همین زمان تحقیق برابر با ۳۵ و ۹۶ مگابایت بر ثانیه است، در میان همه ۲۰۰ کشوری که در دنیا هستند ایران رتبه ۱۱۷ را در دنیا از نظر سرعت اینترنت دارا می باشد؛ اما از میان کشورهایی که ارزان‌ترین خدمات اینترنتی را انجام می دهند ایران در رتبه دهم قرار دارد.

وابستگی به اینترنت

در دنیای امروزی خیلی ها وابسته به اینترنت هستند و این افراد هر روز تعداد آن‌ها افزوده می‌شود، نسل جوان از اینترنت برخی برای تحقیقات درسی که دارند استفاده می‌کنند، برخی برای وقت‌گذرانی برخی برای صحبت با رفقا و برخی برای دیدن ویدئو ها و فیلم ها؛ اما کسانی که بزرگتر هستند علاوه بر این موارد اینترنت را برای انجام کارهای روزمره خود مانند پرداخت نمودن قبض ها و انجام دورکاری ها و یا حتی برگزاری خیلی از محافل و جلسات به صورت آنلاین استفاده می‌کنند.
در سال‌های اخیر سرعت اینترنت هم به تکنولوژی‌های نوین کمک کرده و اینترنت پرسرعت امکان این را می‌دهد که فیلمها و برنامه های تلویزیونی هم روی دستگاه موبایل انجام بگیرد و فایل های بزرگ و با حجم زیاد هم دانلود شود و کارهای دیگر به صورت گروهی همزمان برای کاربران انجام می‌گیرد.
در کشورهای پیشرفته مودم های خیلی قوی وجود دارد که برای این کار ساخته شدند و در خیلی از کشورها هم در دنیا هست که اینترنت از سرعت کمتری برخوردار است و فایل ها خیلی دیر دانلود می‌شوند و خیلی ضعیف است، اما کشورهایی که به فکر پیشرفت مردم خود هستند اینترنت پرسرعت کردند و روند سرعت آن صعودی هست و در حال افزایش و خیلی از کشورهایی که در حال توسعه هستند ناگزیر و ناچار به این شدند که سرعت اینترنت را بالا ببرند.
خیلی از ما می‌دانیم که در کشورهای مختلف در دنیای اینترنت به چه صورت است، اما خیلی از کاربران نمی دانند؛ لذا تصمیم گرفتیم تا اینکه خیلی‌ها را آگاه کنیم به نسبت به کیفیت و سرعت اینترنت که در کشورهای مختلف دنیا وجود دارد.

سرعت اینترنت در ایران

فاصله زیاد با سرعت اینترنت در جهان

مطابق جستجوهای که از شرکت‌های بزرگ و محبوب و متخصص در زمینه تست سرعت و کیفیت اینترنت انجام داده است می‌بینیم که در سال گذشته متوسط استفاده از اینترنت و دانلود آن برابر با ۸۵.۷۳ مگابایت بر ثانیه بوده و همین تست بر روی اینترنت موبایل هم انجام گرفته که سرعت آن ۳۵ و ۹۶ مگابایت بر ثانیه بوده است، لذا الان با پیشرفت بیشتر تکنولوژی باید این انتظار داشته باشیم که این سرعت بیشتر شده باشه و این اعداد و ارقام افزایش پیدا کرده باشد.
این آمار و بررسی‌ها که این شرکت بزرگ انجام داده است نشان می دهد که کشور سنگاپور سرعت دانلود آن ۲۲۶ مگابایت بر ثانیه است که سریع ترین و طبیعی ترین اینترنت دنیا را دارد بعد از آن کشور هنگ کنگ می باشد که ۲۱۰ مگابایت بر ثانیه است، همینطور کشور رومانی که ۱۹۳ مگابیت بر ثانیه است رتبه های بعدی را در اختیار دارد.

سرعت اینترنت آمریکا

جالب است بدانید که آمریکایی‌ها با سرعت دانلود ۱۶۱ مگابایت بر ثانیه دهم این کشورها هستند به لحاظ سرعت اینترنت ثابت در در دنیا هستند.
در رابطه با اینترنت موبایلی هم وضعیت متفاوت و مختلف هست و بیشترین سرعت اینترنت موبایل که ۱۲۱ مگابایت بر ثانیه است متعلق به کره جنوبی می باشد و بعد از آن هم کشور چین ۱۱۳ مگابایت بر ثانیه و بعد از آن امارات متحده عربی با ۱۰۹ مگابایت بر ثانیه رتبه‌های بعدی را دارند با وجود همه این ها همان زمانی که سرعت اینترنت را در کشور ایران بررسی می کنیم آمار خوبی به دست ما نمی آید و در مورد این فهرست کشورهایی که به لحاظ سرعت اینترنت دارای رتبه هستند این کشور ایران در رده ۱۱۷ است و این اصلا جالب نیست، خیلی از کشورهای کوچک و ضعیف تر در رتبه های بالاتری نسبت به کشور ما قرار دارند حتی خیلی از کشورهای همسایه که ما آنها را به عنوان کشور قوی حساب نمی‌کنیم اما به لحاظ سرعت اینترنت خیلی قوی‌تر هستند.

پرسرعت ترین اینترنت ایران کدام است؟

اگرچه الان خیلی از کاربران برای اینکه اینترنت چند مگابایتی دریافت کنم هم این اجازه را دارند اما خیلی از ناراحتی ها برای سرعت پایین اینترنت می باشد با وجود بررسی‌ها و جستجوهای زیادی که در این زمینه انجام گرفته خیلی از شرکت‌هایی که اینترنت را ارائه می‌دهند به عنوان شرکت‌های برتر هستند و آن‌هایی که سرعت بیشتر دارند را شناخته می شوند.
بر اساس گزارش‌ها در سال گذشته در رابطه با اینترنت ۲ مگابایت در ساعت یک تا هشت شرکت شاتل از ۸ تا ۱۶ بازی تک و از ۱۶ تا ۲۴ انتقال داده ها یا همان عصر پیکام به عنوان شرکت‌های برتر به لحاظ سرعت شناخته می شدند.
در ساعت های ۱ تا ۸ اصل شرکت عصر تلکام شرکت پارس آنلاین شرکت ندا گستر صبا و شرکت آریانا گستر اسپادانا در هفته های بعدی قرار دارند.
همینطور در ساعت های ۸ تا ۱۰ به ترتیب شرکت افرانت شرکت شاتل شرکت آریانا گستر اسپادانا شرکت انتقال داده ها شرکت ندا گستر صبا و شرکت ایرانسل شرکت هایی بودند که به لحاظ سرعت سرعت خود را ارائه کردند ساعت ۱۶ تا ۲۴ نیز شرکت پارس آنلاین شرکت ندا گستر صبا شرکت‌شاتل شرکت آریانا گستر و داده‌پردازی فن‌آوا سرعت در اینترنت ۲ مگابیتی داشته اند.

اینترنت یک مگابیتی

در قسمت اینترنت ۱ مگابایتی شرکت شاتل در زمان یک تا هشت و هشت پا ۴ بالاترین رتبه را به لحاظ سرعت در اختیار کاربران قرار داده است و در ساعت‌های ۱۶ تا ۲۴ هم فن‌آوا رتبه اول را از نظر سرعت داشته است در ساعت های ۱ تا ۸ بعد از شرکت شاتل شرکت‌های پارس پیشگامان آسیاتک و نداگستر به های بعدی را داشته‌اند.
در زمان‌های ۸ تا شانزدهم شرکت آریانا آسیاتک شبکه پارس عصر انتقال را گسترده تر و مبین نت شرکت‌های بودند که سرعت خوبی را برای کاربران اختصاص داده اند، همینطور در ساعت ۱۶ تا ۲۴ هم شرکت اینترنتی شاتل، آسیاتک، بستر شبکه ارتباطی در رتبه های بعدی به لحاظ سرعت قرار داشته‌اند.

512 کیلوبیت

در رابطه با اینترنت ۵۱۲ کیلو بایتی در دو زمان ۱ تا ۸ و ۸ تا ۱۶ شرکت آسیا و در ساعت ۱۶ تا ۲۴ هم انتقال داده‌ها بالاترین رتبه را به لحاظ سرعت در میان کاربران به ارمغان آورده اند.
در ساعت ۱ تا ۸ انتقال داده‌ها ایرانسل شاتل رتبه‌های بعدی را داشته‌اند و در زمان هشت تا شانزدهم آریانا انتقال داده‌ها فناوری و صبا شرکت‌های دیگری بودند که سرعت خوبی را برای کاربران خود اختصاص دادند.

256 کیلوبیت

در رابطه با اینترنت ۲۵۶ کیلوبایت ای هم در اواخر سال گذشته ساعت های ۱ تا ۸ از ۸ تا ۱۶ عصر انتقال و از ساعت ۱۶ تا ۲۴ هم مبین‌نت شرکت‌های بودند که بالاترین رتبه را به لحاظ سرعت داشته اند ساعت های ۱ تا ۸ هم در قسمت اینترنت ۲۵۶ شاتل انتقال داده ها و مبین نت های بعدی را داشته‌اند.
در ساعت ۸ تا شانزدهم آریانا شاتل صبا فناوا شرکتهای بودند که بعد از انتقال داده‌ها روش‌های بعدی را از نظر سرعت داشتن در ساعت های ۱۶ تا ۲۴ هم فناوری شاتل ایرانسل انتقال و صبا و آریانا رتبه‌های دو تا ۷ را به خود اختصاص دادند.

128 کیلوبیت

در اینترنت ۱۲۸ کیلو هم در ساعت های ۱ تا ۴ آسیاتک بالاترین سرعت را داشته است و از ساعت ۴ تا ۲۴ هم انتقال داده‌ها سرعت بالاتر را به خود اختصاص داده است، همینطور ساعت های ۱ تا ۸ انتقال داده ها ایرانسل و مبین نت بالاترین رتبه ها را داشته اند به لحاظ سرعت در ساعت ۸ تا ۱۴ هم مبین نت صبا شاتل ایرانسل و آریانا گستر صبا رتبه‌های بعدی سرعت را داشته‌اند.
در میان ساعت‌های ۱۶ تا ۲۴ هم آسیاتک شبکه سبا شاتل و ایرانسل های برتر را داشته‌اند.

64 کیلوبیت

در اینترنت ۶۴ کیلو بایتی هم در همه ساعت‌های روز بالاترین سرعت از آن شاتر است و در ساعت های ۸ تا ۱۶ آسیا و همینطور ایرانسل و در ساعت های ۱۶ تا ۲۴ ایرانسل رتبه های برتر را از نظر بالا بودن سرعت به خود اختصاص داده‌اند.

وابستگی به اینترنت

دلیل کاهش سرعت اینترنت

It اینترنت کشور ایران یک بار از زمان هست که شرایط خوبی نداشته است و این در حالی میباشد که رهای ارائه‌دهنده اینترنت هم خدمات خوبی را ارائه نداده خدمات ضعیف و با کیفیت کم بوده و قیمت‌ها هم زیاد بوده است و روند رو به رشد قیمت بسته های اینترنتی هم سبب شده تا خیلی از کاربران دست به اعتراض بزنند.
اما اخیراً شبکه موبایل ایران چون محدودیت‌هایی را اعمال شده با پایین آمدن سرعت مواجه شده‌اند و این مشکل را برای برخی از شهرها به وجود می آید.
همیشه این اعتقاد را داشتیم که کیفیت شبکه از حق الناس حساب می‌شود و باید برای آن گزارش دقیقی به مردم داده شود و شرکت ها تلاش می کنند تا اینکه بهترین و با کیفیت ترین و پرسرعت ترین اینترنت را در خدمت مردم بگذارند و یکی از حقوق ملت است که باید به آنها داده شود چون زندگی مردم شده است که وابسته به اینترنت است و عموم مردم روزانه در اینترنت کارهای دارند برای انجام دادند و خیلی ها از موبایل برای این کارها استفاده می‌کنند؛ لذا شرکت‌ها ارائه دهنده اینترنت و اپراتورهای تلفن همراه باید این خدمات را ارائه کند خدمات پری و خدمات ایرانسل و همراه اول می تواند بهتر از این باشد سرعت اینترنت خود را بالاتر ببرند چرا که استفاده کنندگان اینترنت در کشور ما عموماً کسانی هستند که از ایرانسل و همراه اول برای دریافت بسته های اینترنتی استفاده می‌کنند لذا می طلبد که این شرکت‌ها برای این که اینترنت بهتری در اختیار مردم قرار دهند تلاش کنند تا اینترنت هم با کیفیت بالا و با سرعت بیشتری در خدمت کاربران باشد و پهنای باند خود را بیشتر بکنند و اینترنت خوبی در اختیار مردم قرار دهد.

پرسرعت ترین اینترنت

بهترین شرکت خدمات اینترنتی را ارائه می کند و برای اینترنت موبایل هم کشورهایی که از آن پشتیبانی می کند، همینطور شرکت‌هایی که در این امر ضعیف هستند و کیفیت آنها پایین است سرعت اینترنت آنها پایین حذف کدام یک از در رابطه با این صحبت خواهیم کرد یکسری راه اندازی شده به نام نت‌سنج‌پلاس که وزارت ارتباطات به وجود آورده است پایین که کاربران در هر شهری که قرار دارند بتوانند نگاه بکند که آنها در چه حدی است و این سامانه کیفیت اینترنت را برای پنج گروه جستجو و بررسی و تحقیق قرار داده است که این گروه ها شامل کاربرانی هستند که کارهای تجاری انجام می‌دهند در فضای وب یا بازی آنلاین انجام می‌دهند و یا تماس های اینترنتی دارند و یا اینکه فایل های حجیم دانلود می کند و یا اینکه وبگردی می کند این شرکت و این سامانه بر اساس این الگوها و شاخص ها و یکسری مطالبی را جمع‌بندی کرده و هر یک از اینها شاخص های داده شده در هر ماه متغیر می باشند.

بهترین اینترنت برای کاربران تجاری

بر اساس آماری که این شرکت داده است بهترین نوع اینترنت برای کسانی که فعالیت تجاری و اقتصادی در فضای وب دارند به چهار شرکت داده شده است مخابرات و فناوری و ۴ شرکت دیگر یعنی صبا آسیا ما و شاتل کیفیت آنها برای ارائه خدمات به کاربران تجاری متوسط بوده است و شرکت‌های که خدمات اینترنتی کاربران تجاری ضعیف تر ارائه کرده‌اند شرکتهای پیشگامان ابهام و لایزر می باشد.

بهترین اینترنت برای بازی آنلاین

برای اینترنتی که برای بازی های آنلاین استفاده می‌شود بر اساس فرمول های لاپلاس شرکت‌هایی که بهترین نوع اینترنت را برای ارائه کرده‌اند به ترتیب شرکت‌های های وب، مخابرات و صبا می‌باشد و شرکت‌های حلما ،آسیا و فناوری ارائه خدمات آنها متوسط بوده است و شرکت‌های لایزر، رهام و پیشگامان اینترنت خیلی ضعیفی را برای بازی‌های آنلاین ارائه کرده‌اند و می‌توان گفت اینها جزء شرکتهای ضعیف اینترنتی در ایران می باشد ؛بنابراین این شرکت‌ها برای بازی‌های آنلاین توصیه نمی شود.

بهترین اینترنت برای تماس اینترنتی

فیلم جدولی که این سامانه ارائه کرده است شرکت‌های های وب پارس مخابرات و سرا بهترین نوع اینترنت را ارائه نموده اند ویژه تماس‌هایی که به شکل اینترنتی برقرار می شوند و نوشاتل آسیا و فناوری در این نوع ارائه خدمات متوسط هستند و کماکان به شرکت دیگر هم خدمات ضعیفی در این زمینه ارائه نموده اند.

بهترین اینترنت برای دانلود حجیم

برای دانلود نمودن فایل های با حجم بالا شرکت های وب، مخابرات، پارس و صبا خدمات برتری را در این زمینه ارائه کرده‌اند و اینترنت های آنها اینترنت های با کیفیت بالا و سرعت خوب بوده است و شرکت‌های پیشگامان ،شاتل، آسیا و فناوری هم در این زمینه خدمات شان متوسط بوده است و بقیه شرکت‌ها هم کیفیت ضعیف تری برای دانلود فایل های حجیم ارائه کردند بنابراین برای دانلود اصلاً این شرکت‌ها توصیه نمی‌شود.

بهترین اینترنت برای وبگردی

به لحاظ گشتن در فضای گوگل وب و اینترنت شرکت‌های مخابرات های، وب، پارس خدمات با کیفیت خوبی را ارائه کردند و شاتل خدمات متوسط و بقیه ۴ شرکت هم خدمات ضعیف برای وبگردی ارائه نمودند بنابراین اگر کسی از این شرکت‌ها مانند رهان، لایزر و پیشگامان استفاده نکنند.

بهترین اپراتور موبایل از نظر پوشش شبکه

از نظر اینکه کدام اپراتور اپراتور موبایل خدمات خوبی را به لحاظ پوشش شبکه و پهنای باند خود به کار برده است در این زمینه رگولاتوری وضعیت خوبی دارد و بعد نظر آنتن دهی و پوشش در همه نقاط شهر مورد آزمایش و تحقیق قرار گرفته است که می توان گفت کیفیت خوبی دارد و در حداقل استان تهران هر سه اپراتور رایتل ،ایرانسل و همراه اول وضعیت مطلوبی داشتند و ایرانسل در شهر تهران ۸۵ درصد را تحت پوشش شبکه خود قرار داده است و مناطق ضعیف در تهران که به لحاظ پوشش ضعیف هستند ۱۱ درصد می باشد و مناطقی که اصلاً پوشش داده نشده است ۳ درصد است و این وضعیت در بقیه استان‌ها هم چیزی شبیه همین می باشد و در برخی موارد به ۵ درصد هم می‌رسد.
همراه اول در شهر تهران وضعیت به نسبت ایرانسل بهتر است و ۸۵ درصد را تحت کنترل اپراتور خود قرار داده است و مناطقی که خدمات متوسط ارائه کرده درصد است و دو درصد هم مناطقی هستند که پوشش نسبتا ضعیفی دارد و شرکت همراه اول در کل استان تهران از این حیث که جایی باشد تا پهنای باند آن در آنجا وجود نداشته باشد ۷% هست که چیزی نزدیک دو درصد از ایرانسل بیشتر می باشد.
وضعیت پوشش شبکه توسط اپراتور رایتل هم مانند اپراتور همراه اول و ایرانسل نمی‌باشد ۷ درصد مناطق در شهر تهران پوشش رایتل ندارند و در همه استان‌ها این عدد به ۵۰ درصد می‌رسد.

بهترین اینترنت موبایل

اینترنت اپراتور مطرح در کشور را با هم قیاس کنیم و مقایسه کنیم که کدام یک کیفیت و سرعت آن بیشتر است و کدام یک ضعیف تر است باید ابتدا کاربران را به چند دسته تقسیم کنیم کاربرانی که از فضای اینترنت برای بازی استفاده می‌کند، کاربرانی که تماس اینترنتی از اینترنت می گیرند و کاربرانی فایل های با حجم بالا دانلود می‌کند، کاربرانی که هدف آنها در فضای وب کارهای تجاری و اقتصادی است و فروشگاه‌های آنلاین دارند و در آخر هم کسانی که تنها وبگردی می کند و صفحات وب را یکی پس از دیگری می زنند و در فضای وب بدون هدف در حال چرخیدن هستند و بنابراین وقتی در این معیارها و این تقسیم بندی ها را قرار دهیم می‌بینیم که شرکت ایرانسل کیفیت کار او از همه بهتر است و کیفیت خوبی دارد، بعد از آن همراه اول هست که کیفیت ارائه خدمات آن متوسط هست و در پایان هم رایتل است که کیفیت و سرعت به نسبت به بقیه ضعیف تر است؛ بنابراین به طور کلی می‌توان گفت که برای کاربرانی که هدف آنها تجارت و اقتصاد هستند در اینترنت و یادگیری است و یا تماس اینترنتی هست ایرانسل گزینه مناسبی می باشد و برای دانلود نمودن فایل ها و وب گردی هم شرکت همراه اول خدمات خوبی ارائه می‌کند.

بهترین اینترنت TD LTE

رگولاتوری شرکت مبین و ایرانسل را از نگاه اینترنت td lte برای آزمایش خود قرار داده است که در هر پنج موضوع دانلود حجیم به گردی تماس های اینترنتی و تجاری ایرانسل وضعیت خوبی داشته است و اینترنت td lte این شرکت خود مورد ارزیابی قرار گرفته است و در مقابل کیفیت اینترنت مبین نت هم متوسط می باشد و از نگاه کاربران هم اینترنت بیشترین شکایتها از شرکت ایرانسل و کمترین آن ها از مبین نت بوده است.

برترین شرکت های ارائه دهنده اینترنت ایران

رضایتی که کاربران از اینترنت دارند شرکت‌های شاتل ایرانسل ایران سولار بیشترین میزان را از نگاه مردم داشتند و مردم از این شرکت‌ها بیشترین رضایتمندی را داشته‌اند و رضایتمندی خود را اعلام کردند و در جدیدترین گزارش ها طبق رضایت سنجی از مردم گرفته شده است.
در رابطه با شرکتهای اینترنتی در قسمت اینترنت پرسرعت شرکت شاتل با رتبه ۱۶ و ۱۷ از بقیه شرکت‌ها در این قسمت جلو تر است و شرکت های وب و آسیا در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند که امتیاز آنها بین ۱۴ تا ۱۵ می باشد.
در این جدول رتبه بندی شرکت مخابرات امتیاز آن تقریباً ۱۱ می باشد که در رتبه پایانی هست و در قسمت اینترنت بی سیم که فقط سه شرکت حضور پیدا کردند ایرانسل با امتیازی حدود ۱۳ در جایگاه اول است و مبین نت و همینطور فرزانگان در جایگاه‌های بعدی قرار دارند اینترنتی که از ماهواره دریافت می‌شود همینطور شرکت ایران سولار توانسته که امتیاز بیشتری را نسبت به بقیه ۵ شرکت به خود اختصاص دهد، امتیاز این شرکت کمتر از ۱۹ هست و آرین ماهواره هم امتیازی نزدیک ده و نیم هست که در پایان جدول می باشد.

برترین شرکت های ارائه دهنده اینترنت ایران

اقتصادی ترین و پرسرعت ترین بسته اینترنتی ایران

با عنایت به سرویس های گوناگونی که پرسرعت هستند اینترنتی که قابل عرضه برای کاربران می باشد در کشور اینترنتی است که بر بستر فیبر نوری مخابرات است و شما میتوانید با ثبت نام کردن ftth مخابرات قیمتهای مناسب و خوبی این سرویس ها دارند که بدانید و از آنها استفاده می کنید و می توانید بسته اینترنت ۵۰ مگابایتی را با حجم ۲۰۰۰ در ماه فقط با هزینه ۱۶۰ هزار تومان دریافت کنید که خیلی بسته خوبی هستند نسبت به حجم آن و سرعت آن هم خیلی خوب است.

روش تست سرعت اینترنت

سایتی به نام تست سرعت اینترنت وجود دارد که این سایت برای ارائه دهندگان و کسانی که شرکت‌های اینترنتی هستند و با یک گروه مستقل از کسانی که نرم افزار ها را توسعه می دهند به صورت رایگان را فقط برای سنجیدن کیفیت و سرعت ارتباط اینترنتی در اختیار مردم قرار داده است.

راهنمای استفاده از تست

برای اینکه سرعت اینترنت خود را بررسی کنید و تست انجام بدهید ابتدا نوع تست را باید انتخاب کنید که چطوری هست یا دقیق و سرور خود را انتخاب نمایید و سپس دکمه شروع را بر روی آن بزنید.
برای اینکه نتیجه تستی که انجام داده اید بهتر باشد در ساعت های گوناگون شبانه‌روز این تست را انجام دهید همینطور قبل از اینکه را انجام دهید اگر به شبکه دیگری ارتباط دارد یعنی به وی پی ان وصل هستید آن را قطع نمایید ارتباط بقیه دستگاههای استفاده کننده از اینترنت مانند کامپیوتر ،موبایل ،تبلت همه را قطع نمایید و فقط با یک دستگاه به اینترنت متصل باشید.
همه فایل هایی که در حالت دانلود هستند را متوقف کنید و بقیه صفحات مرورگر را ببندیم ،همینطور به طور موقت یک نرم افزاری که ضد ویروس است را از حالت به روز رسانی خودکار و اتومات خارج نمایید.
فراموش نکنید که انجام دادن تنظیمات نرم افزار ضد ویروس را به صورت اتومات برگردانید.