همانطور که می دانید سئو سایت به سه نوع سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو خاکستری تقسیم می شود. ما در این بخش به سئو کلاه سفید می پردازیم و توضیحاتی را در این مورد به کسانی که نمی دانند سئو کلاه سفید چیست می دهیم اگر می خواهید که سایت با خیال راحت بر اولویت گوگل قرار گیرد و ترسی از مورد پنالتی قرار گرفتن گوگل نداشته باشید باید از کلاه سفید استفاده کنید. تعریف بهتری که می توانیم از سئو کلاه سفید بیان کنیم این است که به مجموعه ای از عملکردهای شخص سئوکار، که بر روی سایت انجام می دهند تا رتبه آن سایت بالا رفته و در اولویت گوگل قرار گیرند.

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو چیست؟

سئو یا بهینه سازی سایت که برگرفته از Search Engine Optimization می باشد که به پیاده کردن روش های هوشمندانه برای سایت می باشد. هدف سئو کمک کردن به بالا آمدن رتبه سایت در گوگل می باشد اما به همین راحتی هم امکان پذیر نمی باشد چرا که نیاز به زمان زیادی را دارد تا بتواند پاسخ مناسبی را برای افراد ارائه دهد. کسانی که اقدام به طراحی سایت می کنند یکی از اهداف بزرگ آن ها بالا آمدن سایت در گوگل می باشد. با استفاده از سئو و بهینه سازی می توان به گسترش کسب و کار کمک کرد.

تکنیک های سئو کلاه سفید

انجام سئو کلاه سفید به همین راحتی ها هم نمی باشد بلکه باید زمان و هزینه هایی را در این مسیر ارائه داد. سئو کلاه سفید White hat seo دارای تکنیک هایی می باشد که در این بخش می خواهیم به آن ها بپردازیم.
• تولید محتوای با ارزش
یکی از مهم‌ترین بخش های یک سایت که مورد توجه کاربران قرار می گیرد تولید محتوای با ارزش می باشد. منظور از تولید محتوای با ارزش محتوایی می باشد که برای کاربران جدید بوده به هیچ عنوان تکراری نباشد. عنوان مقاله، طول متن، لینک های قرار داده شده در آن حائز اهمیت می باشد. توجه کنید که محتوایی که قرار می دهید اول مطمئن شوید که محتوای 1000 کلمه ای باشد چرا که گوگل به این اندازه طول متن محتوا ارزش قائل می باشد.

• انتخاب درست کلمات کلیدی
مورد دیگری که در تکنیک های سئو کلاه سفید با ارزش می باشد انتخاب درست کلمات کلیدی بسیار حائز اهمیت می باشد. چرا که سایت شما با جستجوی کلمات افراد بالا می آیند به همین منظور باید در انتخاب کلمات دقت کنید. برای انتخاب درست کلمات کلیدی ابتدا باید نیاز افراد را در نظر بگیرید سپس انتخاب واژه مناسب با موضوع سایت همچنین از واژه های مترادف و هم معنا استفاده کنید استفاده از عبارت های سوالی هم می تواند بهترین گزینه برای انتخاب کلمات کلیدی باشد تا انتخاب کنید چه کلماتی مناسب کسب و کار شما باشد.

• واکنش گرا بودن سایت
یکی دیگر از مواردی که باید حتما در تکنیک های سئو کلاه سفید به آن توجه کنید تا مورد توجه گوگل گیرید، طراحی نسخه موبایل می باشد. همانطور که می دانید بیشتر افراد جستجوی خود را با استفاده از موبایل و تبلت انجام می دهند که اگر سایت شما متناسب با قالب موبایل نمایش داده بازدید کنندگان زیادی را از دست خواهید داد. اگر از موبایل فرندلی بودن سایت خود شک دارید می توانید وارد اکانت گوگل سرچ کنسول خود شوید و در بخش گزارش های موبایل آن را چک کنید. حتی اگر مشکلی در نسخه موبایل شما پیش آید گوگل از همین طریق آن را به اطلاع شما می رساند.

• لینک سازی های داخلی و خارجی انجام دهید
یکی از فاکتورهای مهم در تکنیک های سئو کلاه سفید لینک سازی داخلی و خارجی است که هر کدام در جایگاه خود مزایای خاص خود را دارند اما توجه کنید تا به کار بردن این لینک ها هدفمند باشد. لینک سازی داخلی یعنی لینک دادن صفحات داخلی سایت به کلمات که افراد می توانند بدون وقت تلف کردن به بخش های مختلف دسترسی داشته باشند. نکته دیگر لینک سازی های خارجی می باشند که توجه کنید سایت هایی که به سایت شما لینک داده می شود به ارزش و اعتبار سایت شما می افزاید پس سعی کنید از سایت های معتبر بک لینک دریافت کنید.

• شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید
شبکه های اجتماعی یکی از فضاهای مهمی می باشد که کاربران زیادی وقت خود را در آن صرف می کنند بنابراین فعالیت خود را در شبکه های اجتماعی بیشتر کنید تا کاربران بسیاری جذب کسب و کار شما شوند. ارائه محتوایی که مورد رضایت افراد قرار گیرد و آن را به اشتراک بگذارند از اهمیت بالایی برخوردار می باشد چرا که با این روش باعث افزایش ترافیک سایت و مشتریان خود می شود.

• وضعیت رقبا را زیر نظر داشته باشید
روش دیگری از تکنیک های سئو کلاه سفید به طور پیوسته به بررسی وضعیت و سایت رقبا پرداختن است با این روش مشاهده می کنید که با انجام چه کارهایی در نظر کاربران و گوگل محبوب می شوید و ترافیک سایت خود را افزایش می دهید. با استفاده از دانستن این مسائل و تبلیغ در گوگل ایده هایی در ذهن شما جرقه می زند که باعث می شود به پیشرفت کسب و کار خود بیانجامید. علاوه بر آن باعث می شود تا اگر در جایی از سایت ناخواسته دچار مشکلی شده متوجه آن شوید و به اصلاح آن بپردازید.

سئو کلاه سفید چیست؟

اهمیت سئو کلاه سفید

اهمیت سئو کلاه سفید برای افراد مشخص می باشد. سئو کلاه سفید به روش هایی که زیر نظر قوانین گوگل انجام می شود و تلاش می کنند تا صفحات سایت را در SERPها بالا بیاورند گفته می شود. اهمیت سئو کلاه سفید این می باشد که به طور قطعی رتبه شما را در گوگل تضمین می کند و بهترین گزینه برای افزایش رنک سایت می باشد.
سئو کلاه سفید سایت را به بهترین نحو به اولویت گوگل می رساند. اهمیت سئو کلاه سفید به این منظور می باشد که شما با قوانین گوگل یعنی ( سرعت بارگذاری بالا، استفاده از متا تگ های صحیح، داشتن محتوای با ارزش ) پیش رفته اید که قطعا مورد رضایت کاربران خواهد بود. علاوه بر آن سایت شما نسبت به دیگر رقبا از ارزش بالاتری برخوردار می باشد.

سولات رایج در خصوص سئو کلاه سفید:

چرا به این تکنیک ها کلاه سفید گفته می شود؟
از آن جایی که در فیلم ها و تلویزیون نقش مثبت و خوب را با رنگ سفیداجرا می کنند بنابراین با استفاده از این نماد رنگ این تکنیک ها نیز کلاه سفید انتخاب شده است.

سئوی داخلی در کلاه سفید مهم است یا سئوی خارجی ؟
توجه کنید که در تکنیک های سئو کلاه سفید سئوی داخلی و سئوی خارجی با هم به یک اندازه دارای اهمیت می باشد چرا که هر کدام روش های خاصی را اجرا می کند که برای بالا بردن رتبه سایت بسیار مهم می باشد.

معمولا برای نتیجه گرفتن سئو کلاه سفید به چه مدت زمان نیاز دازیم؟
برای نتیجه گرفتن این روش از سئو نمی توان زمان مشخصی را در نظر گرفت چرا که با توجه به پروسه ای که طی می شود و کارهایی که در این زمینه انجام می شود بستگی دارد.