یکی از جدیدترین به روز رسانی‌های گوگل در سئو و بهینه سازی سئومحلی می‌باشد. حال سئو محلی چیست؟ گوگل محل جغرافیایی افراد را در نظر می‌گیرد و نتایج خود را بر اساس آن محل جغرافیایی بازیابی می‌کند. مکان جغرافیایی افراد از طریق آی پی کامپیوتر قابل شناسایی می‌باشد. هر کسب ‌و کاری زمانی که خود را با دنیای مدرن وقف می‌دهد و از اینترنت و سایت برای گسترش کسب ‌و کار خود استفاده می‌کند باید برنامه ‌ریزی مناسبی داشته باشد و راه‌هایی را که باعث جذب کاربران زیاد و بیشتر شناخته شدن می‌شود را انجام دهد.

سئو محلی چیست؟

سئو لوکال

همانطور که تعریف و اهمیت سئو لوکال یا Local seo یا سئو محلی را بیان کردیم حال می‌رویم سراغ کارهایی که باید در این زمینه انجام دهیم تا سریع‌تر جواب بگیریم که عبارتند از:
توجه داشته باشید که در صفحه تماس کد منطقه‌ای خود را حتما وارد کنید به عنوان مثال اگر در تهران هستید کد 021 را وارد نمایید تا گوگل به راحتی محل شما را شناسایی کند. یکی دیگر از مواردی که در سایت خود باید در صفحه نقشه گوگل رعایت کنید آن هم درج آدرس شرکت می‌باشد. چرا که با این روش به ربات‌ها و خزنده‌های گوگل کمک می‌کنید تا به راحتی آدرس را درک کرده و شما را شناسایی کند. گوگل برای گوگل پلاس اهمیت زیادی قائل می‌باشد و فعالیت در آن برای کسب و کار شما بسیار مفید می‌باشد. ایجاد پروفایل در آن و تکمیل فرم مربوطه باعث می‌شود تا در نظر گوگل هم به چشم بیایید.
از کلمات کلیدی مناسبی در سایت و محتوای خود استفاده کنید کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کنید تا در نتایج جستجو دیده شوید. لیستی از کلمات و عبارتی که ممکن است به ذهن کاربران برسد را تهیه کنید و به عنوان کلمات کلیدی آن را انتخاب کنید شما می‌توانید برای این کار از ابزار Keyword planner استفاده کنید. داشتن سرعت بارگذاری بالا یکی از موارد بسیار مهمی است که برای هر بازدید کننده‌ای حائز اهمیت می‌باشد اگر سرعت بارگذاری سایت پایین باشد آن را بسته و به سراغ سایت‌های دیگری می‌روند. سرعت سایت را در مرورگرهای مختلف چک کنید تا اگر مشکلی پیش آمد سریعا به رفع آن بپردازید. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی تاثیر بسیار بالایی در قرار دادن سایت در اولویت گوگل دارد.

سوالات مرتبط:

گوگل به چه صورت لوکیشن شما را میفهمد؟
روش اول با استفاده از جستجوی عبارت شما رستوران در ونک که اگر شما رستورانی در ونک هستید می‌توانید با استفاده از سئو محلی به گوگل موقعیت مکانی خود را بفهمانید و در نتایج جستجوی افراد ظاهر شوید.
روش دوم این که شما با سرچ رستوران یا رستوران نزدیک من در هر کدام از این دو عبارت گوگل پرسش از شما می‌کند که آیا اجازه دارد محدوده جغرافیایی شما را بداند اگر جواب بله دادید می‌توانید نتایج رستوران‌های نزدیک خود را ببینید.

آیا باید سایت را در گوگل مپ ثبت کنیم؟
سئو محلی با ثبت سایت در گوگل آغاز می‌شود زمانی که اطلاعات در گوگل مپ ثبت نشده باشد آن سایت نمی‌تواند در نتایج جستجو جایگاهی داشته باشد.

آیا قرار دادن نام کسب و کار و نشانی اطلاعات تماس ضروری می‌باشد؟
خزنده‌های گوگل توانایی درک اطلاعات شما را ندارند بنابراین برای بهتر شناخته شدن حتما باید اطلاعات خود را در فوتر قرار دهید.