چکیده:

برای راه اندازی یک وب سایت بین المللی و معرفی برند خود در سطح دنیا به یک وب سایت انگلیسی زبان نیاز دارید. اما موضوعی که در رابطه با طراحی سایت مطرح می شود سئو سایت انگلیسی و نکاتی است که باید رعایت کنید تا با ساخت سایت خود در میان وب سایت های دیگر دیده شوید.
از آنجایی که در وب سایت انگلیسی تنها با یک زبان سر و کار دارید، سئو کردن این سایت ها ساده تر است. اما اگر از نکات مهم برای گوگل آگاه نباشید ممکن است باعث جریمه و کاهش رتبه بندی سایت خود شوید. به همین دلیل در این بخش مطالبی را برای شما تنظیم کرده ایم که بتوانید سئو و طراحی سایت انگلیسی خود را با دقت رعایت کرده و برای فعالیت در سطح بین المللی آماده شوید. همراه ما باشید.

سئو سایت انگلیسی-طراحی سایت

آشنایی با قوانین سئو سایت انگلیسی

در ابتدا بهتر است قوانین یک وب سایت انگلیسی زبان را بشناسید تا احتمال کاهش رتبه بندی وب سایت خود را کم کنید. مهم ترین قوانینی که در ساخت سایت های انگلیسی وجود دارد را برای شما لیست کرده ایم:
1. مهم ترین نکته استفاده تمام و کمال از زبان انگلیسی است. این زبان نه تنها در ساختار وب سایت، بلکه در کامنت ها؛ متاتگ ها، برچسب ها، متن های جایگزین تصاویر و هر مورد دیگری باید به کار رود.
2. افرادی که برای بارگذاری محتوا یا کارهای جانبی وارد بخش مدیریت وب سایت می شوند باید با آی پی انگلستان وارد شوند.
3. برای لینک سازی هم تمام لینک ها و بک لینک ها باید انگلیسی باشند.
4. سرور و هاستی که برای وب سایت بین المللی خود انتخاب می کنید باید از سرورهای انگلستان یا آمریکا انتخاب کنید.
5. آدرس وب سایت یا whois نیز باید نشان دهنده نقطه ای در یکی از شهرهای انگلیس باشد.

برای اجرای سئو سایت انگلیسی چه باید کنیم؟!

اصول سئو در وب سایت های انگلیسی و بین المللی تفاوت چندانی با وب سایت های فارسی زبان ندارد. در واقع در این وب سایت ها تنها زبان محتوای شما تغییر کرده و انگلیسی شده است. پس مهم است که برای تولید محتوا، حتما مترجم هایی حرفه ای داشته باشید که برای ترجمه فارسی به انگلیسی، دایره واژگان کامل و به روزی داشته باشند. در ادامه نکات مهم برای سئو کردن سایت انگلیسی را آورده ایم.

قدم اول: URL و دامنه

مهم ترین اقدام برای سئو کردن یک وب سایت انگلیسی خرید دامنه است. اگر این قدم را به درستی برندارید، ساخت سایت شما همیشه با مشکلاتی در زمینه رتبه بندی مواجه خواهد بود. اول اینکه حتما از دامنه های بین المللی مخصوص انگلیسی زبان ها استفاده کنید. بسیاری از افراد به اشتباه نام فارسی فینگلیش شده را برای سایت انگلیسی خود انتخاب می کنند که این کار شما را به زودی از گردونه رقابت در دنیای بین المللی بیرون می راند.
در واقع برای سئو سایت انگلیسی که توسط انگلیسی زبان ها استفاده می شود باید نامی را انتخاب کنید که معنا و مفهوم دقیقی را می رساند. برای دامنه هم حتما از .COM یا دامنه های انگلیسی همچون .Uk و .Us استفاده کنید.

قدم دوم: برچسب های hreflang Tags

تگ hreflang به گوگل و سایر موتورهای جستجوگر نشان می دهد وب سایت شما از چه زبانی استفاده می کند. این تگ ها یکی از ضروری ترین موارد در طراحی سایت های چند زبانه محسوب می شوند. چرا که باعث می شود گوگل تمایزی بین نسخه های زبانی شما قائل شود.
برای سئو سایت انگلیسی خود از این برچسب در بخش پیوندها استفاده کنید. تگ hreflang=en به گوگل و کاربران نشان می دهد محتوای سایت شما انگلیسی است. با این کار گوگل سخت گیری کم تری نسبت به موقعیت جغرافیایی شما نشان خواهد داد.
یک ترفند برای رها شدن از این تگ این است که افزونه TranslatePress را نصب کرده باشید تا به صورت خودکار این برچسب را به صفحات مختلف شما الحاق کند.

قدم سوم: انتخاب درست کلمات کلیدی

یکی از مهم ترین موضوعات برای طراحی سایت خارجی زبان و سئو کردن آن پیدا کردن کلمات کیلدی اورجینال است. بسیاری از افراد تصور می کنند اگر معادل کلمه کلیدی خود را با گوگل ترنسلیت برگردان کنند همه چیز به بهترین شکل انجام خواهد شد!
اما اصول سئو سایت خارجی این است که کلمات معادل فارسی را پیدا کنید. بسیاری از کلمات معادل فارسی در زبان انگلیسی را نمی توان با ترجمه بخش به بخش عبارت پیدا کرد. از طرف دیگر شما برای مخاطب انگلیسی زبان محتوا تولید کرده اید؛ بنابراین باید الگوهای جستجو در این مخاطب را آنالیز کنید تا به موفقیت برسید.
در ضمن فراموش نکنید استفاده بیش از اندازه و نا بجای کلمات کلیدی سئو سایت انگلیسی شما را با مشکل مواجه می کند. این موارد از نظر گوگل نقض قوانین بوده و با آنها برخورد می کند.

سئو سایت انگلیسی-طراحی وب سایت

برای طراحی سایت انگلیسی خود هوشمندانه عمل کنید!

در این بخش مواردی برای برای سئو سایت خارجی و انگلیسی را با شما در میان گذاشتیم. علاوه بر موارد فوق باید در نظر داشته باشید که در زمان ساخت سایت خود روی سرعت آن دقت بیشتری داشته باشید. با خرید هاست های قدرتمند سرعت بارگذاری وب سایت خود را برای کاربران خارجی بیشتر می کنید. با این کار احتمال بالا آمدن سایت شما در رتبه بندی گوگل هم بیشتر خواهد بود.
مواردی که در این بخش مطرح کردیم را فراموش نکنید تا سئو سایت انگلیسی شما به درستی انجام شود.