سرعت سایت وردپرس یکی از مهمترین موضوعات در سئو سایت می‌باشد که مدیران سایت باید به آن توجه کرده و زود زود آن را چک کنید سرعت سایت در نگهداشتن کاربران اولین موضوعی می‌باشد که کاربران آن را معیار مهمی در انتخاب طراحی وب سایت و کسب و کار مورد نظر خود می‌کنند. علاوه بر کاربران گوگل نیز در رتبه دادن به سایت‌ها به این موضوع داشتن سرعت بالای بارگذاری سایت بسیار اهمیت می‌دهد استاندارد بارگذاری سایت باید بین 3 تا 5 ثانیه باشد تا مورد توجه موتورهای جستجو قرار گیرد همچنین بارگذاری سایت باید در موبایل و دیگر نمایشگرها نیز عالی باشد تا کاربران موبایلی نیز جذب طراحی وب سایت شما شوند.
اگر شما صاحب طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی و یا شخصی می‌باشید می‌خواهید که پیشرفت کنید و به درآمد و جذب مشتریان بالایی برسید باید در مرحله اول به سرعت سایت خود سپس به موارد دیگری که در نظر کاربران و همچنین گوگل حائز اهمیت می‌باشد توجه کنید.

تست سرعت سایت

خوشبختانه برای تشخیص سرعت طراحی سایت ابزارهای گوناگونی در دنیای اینترنت وجود دارد که می‌تواند کار بسیاری از صاحبان سایت را راحت کند برای مثال سایت‌های GTmetrix،Google Page Speed Insights ، Pingdom هستند که نشان دهند تا سایت شما چقدر طول می‌کشد تا لود شود همچنین دلیل کند بودن سایت را نیز مطرح کنند تا به راحتی به رفع آن بپردازید.

روش‌های افزایش سرعت سایت وردپرسی - طراحی سایت

پلاگین‌های وردپرس

پلاگین‌های مختلفی برای افزایش سرعت طراحی سایت وجود دارد که ما در این بخش شما را با پلاگین‌ها آشنا می‌سازیم. برای بهبود سرعت سایت خود باید اقداماتی را انجام دهید تا خیالتان را تا حدودی راحت کنید اگر می‌خواهید کاری انجام دهید حتما قبل از انجام آن با شرکت هاستینگ خود مشورت کنید داشتن سرویس مناسبی که با وردپرس هماهنگ باشد می‌تواند کار شما را راحت کند.

افزونه Cache نصب کنید

با نصب افزونه Cache می‌توانید قابلیت مهمی را برای سایت خود به ارمغان بیاورید در واقع کش به مجموعه‌ای از داده‌ها گفته می‌شود که به صورت موقت در آن ذخیره می‌شود و درصورتی که درخواست انجام شود نمایش داده می‌شود یکی از آن قابلیت‌ها این است که آخرین نسخه طراحی سایت شما را دخیره می‌کند افزونه‌های مختلفی از کش وجود دارد که عبارتند از: WP Super Cache، W3Totalcache، Rocket، Breeze و... می‌باشد.

افزونه WP Rocket

WP Rocket یکی از بهترین پلاگین‌های خوب افزایش سرعت طراحی سایت وردپرس می‌باشد که برای افراد تازه کاری که آشناییت چندانی با کش ندارند مناسب می‌باشد کار با آن بسیار راحت بوده و خزنده‌ای که در آن می‌باشد با سرعت و دقت بالایی به خزش صفحات می‌پردازد شما می‌توانید فقط با یک کلیک اطلاعات کش را تهیه کنید یکی دیگر از ویژگی‌های این پلاگین این است که از Lazy Loading images پشتیبانی می‌کند. ویژگی‌های دیگری که در این افزونه وجود دارد عبارتند از: تنظیم DNS، بهینه سازی دیتابیس، پشتیبانی از CDN

افزونه Wp Super Cache

یکی دیگر از افزونه‌هایی که تمام ویژگی‌های کش را در خود دارد و در سایت وردپرسی مشاهده می‌شود همچنین در بین کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار می‌باشد افزونه Wp Super Cache می‌باشد لازم به ذکر است اگر از مشاوران هاستینگ پلاگینی بخواهید آن‌ها این پلاگین را برای شما معرفی می‌کند ویژگی‌های مهم این پلاگین می‌توان به پشتیبانی CDN، کش Multiple، Page cache و... اشاره کرد.

افزونه Breeze

این افزونه که امکانات مهمی را دارد و به صورت رایگان در بین کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد. امکانات مهمی که می‌توان از این پلاگین بیان کرد این است که باعث بهبود ux طراحی وب سایت شما می‌شود همچنین به کاهش حجم سایت و یکپارچه سازی فایل استاتیک ، سازماندهی پایگاه داده ها بسیار کمک کرده همچنینبا استفاده از GZIP فشرده سازی را انجام داده و از سیستم Varnish پشتیبانی می‌کند.

افزونه WP Fastest Cache

یکی دیگر از پلاگین‌هایی که تمرکز ویژه‌ای بر روی کش دارد افزونه WP Fastest Cache می‌باشد اگر پلاگین‌ها را دیده باشید متوجه شده‌اید که هر کدام یا به شدت ساده و راحت می‌باشد و یا کار با آن از پیچیدگی بالایی برخوردار می‌باشد تنها افزونه‌ای که دارای تعادل می‌باشد و هم برای کاربران مبتدی و هم برای کسانی که حرفه‌ای می‌باشند مناسب است این پلاگین می‌باشد ویژگی‌های دیگر این پلاگین می‌باشد

افزونه lazy load

Lazy load یکی دیگر از افزونه‌های افزایش سرعت می‌باشد که بیش‌تر بر بارگذاری تصاویر و ویدیوها در طراحی وب سایت تمرکز دارد یکی از مهمترین مواردی که باعث می‌شود تا سرعت طراحی سایت شرکتی یا طراحی سایت فروشگاهی کاهش پیدا کند این است که حجم تصاویر و ویدیو بالا می‌باشد این افزونه برای حل این مشکل و داشتن سئو و بهینه سازی خوبی می‌باشد به بیان دیگر زمانی که کاربری وارد طراحی سایت شود اول محتوای آن نمایش داده می‌شود و تا زمانی که کاربر نخواهد تصاویر و ویدیوها به صورت خودکار بارگذاری نمی‌شوند.
همانطور که با پلاگین‌ها آشنا شدید و اهمیت هر کدام را متوجه شدید می‌توانید از هر کدام بسته به نیاز خود در سایت وردپرسی خود استفاده کنید. اگر شما دارای طراحی سایت اعم از طراحی سایت بیمه، طراحی سایت خبری، طراحی سایت املاک و یا هر کسب و کاری می‌باشید حتما باید به افزایش سرعت بارگذاری سایت خود اهمیت دهید اگر به طراحی سایت دیجی کالا دقت کرده باشید مشاهده می‌کنید که به سرعت بدون هیچ معطلی وارد سایت شده که این امکان باعث شناخته‌تر شدن و جذب بیش‌تر کاربران شده است.