همانطور که می دانید موتورهای جستجو بر اساس الگوریتم های خود رتبه هایی را به سایت ها می دهند. هر قدر سایتی دارای امتیاز بالاتری باشد در هنگام نتایج جستجوی افراد در ردیف بالاتری قرار خواهد گرفت که این موضوع باعث افزایش ترافیک سایت و در نتیجه گسترش کسب و کار شما می شود. اولین چیزی که برای سایت ها مهم می باشد PageRank گوگل می باشد. برای اینکه گوگل به سایت امتیاز دهد پروسه زمانبری را طی خواهد کرد. رتبه سایت های جدید در گوگل با توجه به موارد و قوانینی که گوگل ایجاد کرده دسته بندی می کند و با رعایت آن ها می توان به بهترین نتایج دست پیدا کرد.

PageRank چیست؟

ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که PageRank چیست؟ اگر صاحب سایتی می باشید و یا می خواهید سایتی طراحی کنید باید به اصطلاحاتی مانند PageRank آشنایی داشته باشید. در واقع به رتبه‌ی صفحه در گوگل PageRank گفته می شود که با استفاده از PageRank اهمیت یک صفحه در اینترنت را مشخص می کند.

رتبه سایت های جدید در گوگل

به دست آوردن رتبه سایت در گوگل

برای به دست آوردن رتبه سایت در گوگل باید مواردی را رعایت کنید تا در کمترین زمان ممکن نتیجه را دریافت کنید اما چه مواردی برای به دست آوردن رتبه طراحی سایت حائز اهمیت می باشد؟ ما در این بخش آن ها را برای شما بیان می کنیم که عبارتند از:

1.محتوای با کیفیت ایجاد کنید

مهم‌ترین موضوعی که باید در سئو سایت برای به دست آوردن رتبه سایت در گوگل توجه کنید تولید محتوای با کیفیت و کاربر پسند می باشد یعنی محتوایی که ارائه می دهید باید پاسخ پرسش ذهن کاربران را بدهد و رضایت آن ها را جذب کند. به هیچ عنوان از محتوای کپی شده در سایت خود استفاده نکنید چرا که باعث جریمه شدن سایت توسط گوگل می شود.

2.انتخاب کلمات کلیدی موثر

کلمات کلیدی یکی دیگر از مواردی که باید به آن اهمیت دهید و بر انتخاب آن حساس باشید چرا که افراد با جستجوی این کلمات سایت شما را در لیست نتایج مشاهده می کنند. کلمات کلیدی که انتخاب می کنید باید حتما مرتبط با کسب و کارتان باشد، برای هر صفحه از سایت خود کلمات کلیدی جدا و مرتبطی را انتخاب کنید، کلمه کلیدی را در تگ عنوان به کار ببرید، کلمات کلیدی رقیبان خود را مورد بررسی قرار دهید و با آن ها رقابت کنید، باید میزان علاقه افراد را به جستجوی کلمات کلیدی بررسی کنید که با استفاده از ابزار Google trend می توانید این موضوع را مورد بررسی قرار دهید.

3.لینک های خارجی خود را ارتقا دهید

استفاده از لینک های خارجی و ارتقا دادن آن ها یکی دیگر از مواردی می باشد که در به دست آوردن رتبه سایت در گوگل نقش مهمی دارد. برای جلب توجه گوگل باید از سایت های دیگری به سایت شما لینک داده شود تا مورد توجه گوگل قرار گرفته همچنین به ارزش و اعتبار سایت شما افزوده شود. بک لینک هایی که از سایت های بزرگ و معروف به شما داده شود تاثیر بسیار مهمی را بر روی سایت شما بر جای می‌گذارد.

4.سرعت بارگذاری صفحات سایت

مهمترین موضوعی که بازدید کننده به محض ورود به سایت با آن رو به رو می شود سرعت طراحی سایت می باشد که اگر سرعت بارگذاری بالایی داشته باشد مورد رضایت بازدید کنندگان قرار خواهد گرفت اما اگر دارای سرعت پایینی باشد بازدید کنندگان سایت را بسته و به سراغ سایت های دیگری می رود. انتخاب vps مناسب در سرعت سایت تاثیر گذار است.

5.ریسپانسیو بودن سایت

یکی دیگر از موارد مهم در به دست آوردن رتبه سایت در گوگل باید به آن توجه کنید ریسپانسیو بودن سایت می باشد اغلب کاربران بیشتر امور روزمره و فعالیت های خود را با استفاده از موبایل انجام می دهند که اگر سایت شما ریسپانسیو نباشد کاربران خود را از دست خواهید داد.

6.از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

شبکه های اجتماعی نقش بسیار مهمی را در بازاریابی دیجیتال و به دست آوردن رتبه در گوگل را دارد. فعالیت در شبکه های اجتماعی که افراد زیادی وقت خود را در آن صرف می کنند می تواند بهترین نتایج را برای شمابه ارمغان بیاورد.

رتبه سایت در گوگل

قطعا یکی از مهم‌ترین اهداف هر صاحب سایتی نمایش سایت در نتایج اول گوگل می باشد. آمدن به اولویت نتایج جستجو به کمک تبلیغ در گوگل نه تنها به معروف شدن کسب و کار کمک شایانی می کند بلکه دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که عبارتند از:

رتبه بالاتر ترافیک بیشتر

قطعا هر چه رتبه سایت در گوگل بالاتر باشد ترافیک بیشتری برای سایت شما به ارمغان می آورد. با تحقیقاتی که به عمل آمده ثابت شده که افراد معمولا وقتی به جستجوی می پردازند تنها 3 سایت اولی که برای آن ها بالا می آید را باز می کنند بنابراین وقتی در بین این 3 ردیف باشید ترافیک ارگانیک بسیار زیادی را جذب خود خواهید کرد.

اعتماد سایت خود را بالا می برید

گوگل معتبرترین و مورد اعتماد ترین منبع برای افراد می باشد که همه‌ی جستجوی خود را در آن انجام می دهند بنابراین زمانی که گوگل سایتی را با رتبه بالاتری نمایش دهد کاربران به اعتبار محتوای سایت مورد نظر نیز اعتماد خواهند کرد.

سایت در شبکه های اجتماعی هم محبوب می شود

شبکه های اجتماعی یکی دیگر از مواردی می باشد که محبوبیت زیادی برای کاربران اینترنت دارد و با دیدن صفحه شما در آن و دنبال کردن مطالب ممکن است جذب سایت شما شوند. اگر محتوا و مطالب مهمی را در شبکه های اجتماعی خود قرار دهید افراد هم آن را با دوستان خود به اشتراک می گذارند که باعث افزایش ترافیک سایت شما خواهند شد. رتبه سایت های جدید در گوگل

رتبه بندی گوگل

معیارهای زیادی برای رتبه بندی گوگل وجود دارد تا گوگل با استفاده از آن معیارها به سایت های مورد نظر امتیاز دهد و آن ها را در جایگاه مختص به خود قرار دهد. گوگل برای افزایش دقت همچنین راحتی کار خود و کم کردن پروسه امتیازدهی به سایت ها الگوریتم هایی را تاسیس کرده تا هر کدام بنا بر وظیفه ای که دارند به بررسی سایت های مورد نظر پرداخته و امتیاز دهند. اگر شما صاحب سایتی می باشید باید بر این قوانین مسلط باشید تا به راحتی سئو سایت خود را با استفاده از آن قوانین پیش ببرید. الگوریتم های رتبه بندی گوگل عبارتند از: الگوریتم پنگوئن، الگوریتم پاندا، الگوریتم مرغ مگس خوار، الگوریتم کبوتر، الگوریتم رنک برین.
سایت شما باید ویژگی های دیگری را نیز داشته باشد که از جمله اینکه سایت شما باید قابل اعتماد باشد، اطلاعات تماس و آدرس دقیق شما باید در صفحه تان قرار داده شود، صفحاتی که قرار داده اید کاربردی باشد، اطلاعات و رزومه نویسندگان خود را نمایش دهید، با فاصله زمانی کمی به، به روز رسانی محتوای خود بپردازید.