اگر همین حالا عبارت google را جتسجو کنید در قسمت راست لیست نتایج جستجو باکس کوچکی مشاهده می‌کنید که گزیده‌ای از اطلاعات مفید و مختصر از عبارت سرچ شده می‌باشد. به این ترتیب گوگل مرتب ترین داده‌های مورد نیاز کاربر را به صورت جداگانه نمایش می‌دهد تا هرچه سریعتر به اطلاعات مورد نظر دست یابد.
هنگامی که نام شرکت یا سازمانی را جستجو می‌کنید بسته به این که تا چه حد سئو سایت به درستی انجام شده باشد باکس دانش با اطلاعات مفیدتری نمایان خواهد شد. لوگو، اطلاعات تماس، مختصری از شرح فعالیت و سابقه و همچنین آیکن‌های شبکه‌های اجتماعی از فاکتورهای برجسته‌ای هستند از که مطلوب از در دانش گراف ارائه شوند.

هدف گوگل از دانش گراف

هدف اصلی گوگل نمایش بهترین نتایج و پاسخ‌ها به برای کاربران می‌باشد. به این ترتیب گوگل مقادیر انبوهی از اطلاعات در خصوص کاربر، موقعیت جغرافیایی، اشیا و تاریخچه جستجو جمع آوری و تجزیه و تحلیل می‌کند تا به دنبال آن نزدیک‌ترین پاسخ جستجوی کاربر را نمایش دهد. دانش گراف نیز اطلاعات غنی و جامعی است که شامل توضیحات و تصاویر برجسته است که در این باکس سمت راست ارائه می‌شود و گوگل با توجه به تجزیه تحلیل خود این داده‌ها را مناسب‌ترین نتیجه برای جستجو شناسایی کرده است.

پیشرفت نمودار دانش گوگل

در سال‌های اخیر اطلاعات ارائه شده توسط نمودار دانش گوگل بسیار تعاملی‌تر شده است. در گذشته اغلب محتوا به صورت استاتیک در قالب تصویر، متن و پروفایل شبکه‌های اجتماعی بود و به طور کلی اطلاعات جامعی را ارائه می‌داد اما امروزه امکانات گوگل نیز گسترش یافته است برای مثال اگر نام فیلمی را جستجو کنید می‌توانید آن را تماشا کنید و یا بلیط سینمای خود را رزرو کنید و ساعات پخش را بررسی کنید. هدف گوگل از این کار محبوبیت بیشتر دانش گراف است و همچنین بازخورد کاربران را با گسترش امکانات آنالیز خواهد کرد.

مثالی از دانش گراف

اگر همین حالا عبارت پیتزا را در گوگل سرچ کنید سمت چپ لیست نتایج باکس زیر را مشاهده می‌کنید. در ابتدای این باکس تصاویری از پیتزا نمایش داده می‌شود سپس اطلاعات مختصری از تاریخچه‌ی پیتزا و همچنین لینک ویکی پدیا ارائه شده است. در ادامه مبدا پیدایش و تغییر و تحولاتی که برای پیتزا ایجاد شده است را ذکر کرده است. به این ترتیب در همان ابتدا اطلاعات کاملی از پیتزا دریافت می‌کنید پس اگر تا به حال نمی‌دانستید پیتزا چیست به طور کلی با آن آشنا شدید و در ادامه می‎توانید ویدئوهای آموزشی و همچنین مقدار موارد مغذی به کار رفته در پیتزا را مشاهده کنید. البته این مثال ساده‌ای برای درک بهتر دانش گراف بود.
حالا تصور کنید طراحی سایت بیمه راه اندازی کرده‎اید و معرفی اطلاعات کاملی از سایت و شعبه شما در ابتدا نتایج کاربران تا حد زیادی تعداد مشتریان واقعی و بازدید کنندگان وب سایت را افزایش می‌دهد.

دانش گراف گوگل-طراحی سایت

سئو و دانش گراف

اگر شخص برجسته‌ای هستید و یا شرکت و سازمانی راه اندازی کرده‌اید و گام اول برای معرفی هرچه بیشتر خود که طراحی سایت باشد را برداشته اید نگران ادامه مسیر نباشید. شما همین حالا ایده نمودار دانش را در سر می‌پرورانید اما سوالی نیز ذهن شما را مشغول کرده است که چگونه این کار را انجام دهید. با ورود به سایت Yoast seo می‌توانید مرحله به مرحله فرآیند راه اندازی نمودار دانش گوگل را آغاز کنید. از آن جایی که دانش گراف امکان معرفی طراحی سایت را دارد امکان دسترسی و ورود کاربر به سایت سهولت پیدا می‌کند که باعث افزایش نرخ ورودی بازدید کنندگان و بهبود سئو می‌شود.

نتیجه گیری

دانش گراف فاکتور مهم و قابل توجهی از تجربه کاربران در گوگل می‌باشد و یکی از روش‌های جدید و خلاقانه است که موتور جستجوگر گوگل در اختیار وب مستران قرار داده است. اگر صاحب کسب و کاری باشید ارائه اطلاعات دقیق ضروری می‌باشد چرا که هویت شما در دنیا مجازی را نمایش می‌دهد پس از صحات اطلاعات اطمینان حاصل کنید. چرا که در کسب و کارهای محلی تلفن تماس، آدرس و همچنین زمان شروع به کار و تعطیلی اهمیت ویژه‌ای دارد در ادامه نیز می‌توانید نظرات کاربران درد خصوص کیفیت خدمات خود را ارائه دهید.