از زمانی که موتورهای جستجو به وجود آمدند در زندگی افراد تحولات بسیاری ایجاد نمودند به طوری که هیچکس فکر نمیکرد تا برای دریافت اطلاعات مورد نظر از آن استفاده نمایند. موتور جستجوی گوگل یکی از پر بازدید ترین موتورهای جستجو شناخته شده است این روزها ممکن است جستجوی صوتی گوگل به گوشتان خورده باشد ما در این بخش می خواهیم تا در مورد جستجوی صوتی گوگل صحبت کنیم.
یکی از تکنولوژی های جدید که با آن مواجه هستیم جستجوی صوتی گوگل یا Search by Voice می باشد که کار افراد را راحت کرده و کاربران می توانند هر اطلاعاتی را که از گوگل بخواهند با استفاده از صحبت کردن یا درخواست صوتی به جستجو بپردازند یعنی دیگر نیازی به تایپ کردن نمی باشد تنها با ارائه Voice می توانید به هر اطلاعاتی که می خواهید دست پیدا کنید.
در واقع گوگل با استفاده از این امکان می خواهد تا کاربران را با سرعت بیش تری به نتیجه درخواستی خود برساند. همچنین بررسی ها نشان داده که یکی دیگر از معیارهای رتبه بندی طراحی وب سایت ها داشتن جستجوی صوتی می باشد. اگر می خواهید تا محتوای شما در جستجوی گوگل ظاهر شود باید سایت خود را برای جستجوی صوتی گوگل آماده کنید.

جستجوی صوتی گوگل چیست؟-طراحی سایت

تاریخچه جستجوی صوتی گوگل

جستجوی صوتی گوگل نیز برای اولین بار در سال 2010 ایجاد شده که در ابتدا به صورت گرفتن شماره تماس می توانستند به موارد مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند اما رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی توانستند با استفاده از ضبط نمودن صدای خود کلمات کلیدی مورد نظر خود را جستجو نمایند که گوگل نیز نتایج مرتبط را برای کاربران خود به نمایش درآورد.

کلمات کلیدی در جستجوی صوتی گوگل

حال ممکن است در بخش سئوسایت جستجوی صوتی گوگل سوالی ذهنتان را مشغول کند که کلمه کلیدی در جستجوی صوتی گوگل به چه شکل می باشد؟ کلمات کلیدی، همانطور که در متن از کلماتی تکیل می شد در جستجوی صوتی گوگل از عبارت طولانی تری نسبت به متن استفاده می شود. برای مثال به جای استفاده از بهترین شرکت طراحی سایت می توانیم عبارت بهترین شرکت ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و سئو سایت را جایگزین نماییم.

نکات مهم برای بهبود جستجوی صوتی گوگل

برای بهبود جستجوی صوتی گوگل باید تکنیک هایی را در نظر بگیرید و آن ها را به کار گیرید تا بتوانید جایگاه وب سایت خود را به بهترین جا برسانید.
به محاوره نویسی توجه کنید: کلمات محاوره ای می تواند در جستجوی صوتی گوگل بسیار موثر باشد پس حتما تلاش کنید تا از عبارات محاوره ای استفاده کنید تا نتایج خوبی را از آن وب سایت خود نمایید
کلمات کلیدی طولانی: یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که زمانی که شما می خواهید تا با استفاده از جستجوی صوتی به نتایجی دست پیدا کنید نا خود آگاه عبارات طولانی را به زبان می آورید.
لحن دوستانه ای را به کار ببرید: شما می توانید با استفاده از به کار بردن لحن دوستانه نتایج مطلوبی را برای سایت خود به ارمغان بیاورید.
پاسخ های کوتاه ارائه دهید: یکی دیگر از موارد جذابی که در جستجوی گوگل حائز اهمیت می باشد ارائه پاسخ های کوتاه برای پرسش های کاربران می باشد معمولا بهتر است تا پاسخ های ارائه شده در دو الی سه جمله باشد.

فعال کردن جستجوی صوتی

در مرحله اول اطمینان داشته باشید که از آخرین نسخه Google app استفاده می نمایید در مرحله بعدی به Google بروید و با استفاده از Setting گزینه Voice را بزنید سپس آن را فعال نمایید به این صورت شما می توانید جستجوی صوتی خود را فعال نمایید.
حال اگر می خواهید تا زبان فارسی را فعال نمایید باید با استفاده از روش قبل به قسمت Setting برود و در بخش Voice گزینه ای به نام Languags وجود دارد که به معنی زبان می باشد شما می توانید در این بخش به فعال کردن زبان فارسی بپردازید.

موارد موثر در جستجوی صوتی گوگل

سرعت وب سایت تاثیرات بسیار بالایی در جستجوی صوتی دارد به علاوه دامنه هایی که از رتبه های بالایی بهره مند می باشد نسبت به دامنه هایی که شناخته شده نمی باشند شانس جایگاه قرار گیری خود را در اولویت گوگل افزایش می دهد. محتواهایی که به زبان ساده تر و دوستانه تری ایجاد شده اند و محتواهایی که در شبکه های اجتماعی به میزان بالاتری به اشتراک گذاشته اند شانس قرار گیری خود را نیز افزایش می دهند.

مزایای جستجوی صوتی گوگل

با استفاده از جستجوی صوتی گوگل کاربر به سرعت می تواند به نتایج خود دسترسی پیدا کند. از طرفی برای کاربران، صحبت کردن راحت تر از تایپ کردن می باشد. به علاوه وب سایت هایی که از این امکان استفاده می کنند، در نظر گوگل بسیار با ارزش می باشند و گوگل امتیاز عالی را به آن طراحی سایت می دهد.