تکنیک Content First یکی از تکنیک‌هایی است که در وب سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد که هدف آن این است تا محتوا در بهترین شکل ممکن برای کاربران ارائه شود اغلب متخصصان از این روش در طراحی وب سایت خود استفاده می‌کنند.
Content First روشی است که پایه اصول طراحی سایت را مشخص می‌نماید هر عنصری که در داخل یک وب سایت قرار دارد مانند متن، تصویر، ویدیو، جداول و... را در صفحه به نمایش در می‌آورد با استفاده از این روش مشخص می‌شود که محتوا در کجای سایت قرار گیرد و کدام یک از محتوایهای خود را می‌خواهید جلوی دید کاربران قرار دهید. لازم به ذکر است که کاربرد این روش تنها در وب سایت نمی‌باشد بلکه در طراحی کاتالوگ، طراحی بسته بندی و کارت‌های ویزیت و محصولات دیگری به کار می‌رود.همچنین در برخی از محصولات شرکت‌های عطری هم مشاهده نمایید میبینید که از این روش هم در آن جا استفاده می‌شود.

تکنیک Content First در طراحی سایت-طراحی سایت

قبل از این که اقدام به طراحی سایت شرکتی یا طراحی فروشگاه اینترنتی آنلاین نمایید باید به محیط آن دقت کنید که چه مواردی را می‌خواهید در آن قرار دهید بیش‌تر می‌خواهید در چه مواردی به گفتگو بپردازید همچنین توجه کنید که استفاده از رنگ‌‌ها در تکنیک Content First می‌توانند بسیار موثر باشد تصاویر و اشکالی که در وب سایت به کار می‌برید می‌تواند بیان کننده محتوای سایت باشد که منجر به جذب کاربران بسیاری شود. برای مثال فرض کنید شما می‌خواهید یک خانه‌ای بسازید قبل از شروع ساخت خانه باید نقشه آن را تهیه کنید و مشخص کنید که آن خانه چند خواب داشته باشد یا آشپزخانه آن در کجا قرار گیرد بهتر است؟ با مشخص کردن همه این موارد می‌توانید بهترین خانه را برای افراد بسازید.
همیشه وجود یک محتوای مفید و کاربرپسند، توانسته بر کاربری سایت مورد نظر بسیار تاثیرگذار باشد پس توجه کنید تا قبل از نوشتن محتوا حتما به موضوع و مطالبی که می‌خواهید در آن قرار دهید خوب فکر کنید. اگر دقت کنید متوجه می‌شوید که برخی از وب سایت‌هایی که تنها یک محتوا را در وب سایت خود قرار می‌دهند و آن را پیش می‌برند، این سایت‌ها همیشه در نظر کاربران از جذابیت بالایی برخوردار می‌باشد چرا که همیشه خاص و تک می‌باشد.

عناصر مهم در Content First

همانطور که مطلع هستید یکی از مهمترین کارهایی که باید در ساخت سایت به آن توجه کنید محتوا می‌باشد. با استفاده از محتوا می‌توانید به پیشرفت کسب و کارتان بسیار کمک کنید. شما باید به این موضوع بسیار توجه کنید و با استفاده از تکنیک Content First بهترین‌ها را برای کاربران ارائه دهید.
در Content First عناصر مهمی وجود دارد که اگر شما آن‌ها را در طراحی وب سایت خود به کار گیرید تاثیرات بسیار خوب آن را می‌توانید مشاهده نمایید.

• به ساختاربندی سایت اهمیت دهید
یکی از مهمنرین مواردی که برای هر کاربری از اهمیت بالایی برخوردار است ساختار بندی سایت می‌باشد افراد دوست دارند تا به محض این که وارد وب سایت مربوطه می‌شوند به راحتی به بخش‌های مختلف سایت دسترسی داشته باشند و زمان خود را برای پیدا کردن قسمت مورد نیاز خود صرف نکنند.

• خلاقیت به خرج دهید
داشتن ایده‌های عالی و خلاقیت دادن در وب سایت و استفاده از عناصر مورد استفاده در سایت می‌تواند جذابیت وب سایت شما را چندین برابر کند. پس همیشه سعی کنید تا در سایت خود خلاقیت بسیاری را به کار گیرید.

• اولویت‌ها را رعایت کنید
شما به عنوان یک مدیر وب سایت کاربران خود را می‌شناسید و می‌دانید که کاربران، زمانی که وارد وب سایت شما می‌شوند معمولا به دنبال چه مواردی هستند؟ به دنبال محتوا؟ یا ویدیوهای آموزشی ؟ با توجه به این موارد می‌توانید بهترین محتوایی که کاربران جذب آن می‌شوند را با رعایت اولویت‌ها، در جلوی دید آن‌ها قرار دهید.

تکنیک Content First در طراحی سایت-طراحی وب سایت

فواید Content First

همه‌ی وب سایت‌ها بهتر است تا از این روش در سایت خود به کار گیرند چرا که طراحی سایت با روش Content First از فواید بسیار زیادی برخوردار است که کاربران می‌توانند از این فواید بهره مند شوند که عبارتند از:

اولویت بندی

تکنیک Content First به شما کمک می‌کند تا با توجه به نیاز کاربران موارد مهمی که در سایت قرار دارد، با توجه به نیاز کاربران، آن‌ها را اولویت بندی کنید.

رضایت مشتریان را افزایش می‌دهید

اگر شما بخواهید طراحی سایت فروشگاهی خود را همانند دیگر وب سایت‌ها راه اندازی نمایید هیچ تفاوتی با آن‌ها نخواهید داشت. اما زمانی که کاربران خود را بشناسید و بدانید آن‌ها بیش‌تر به دنبال چه مواردی هستند و با توجه به نیاز آن‌ها جلو بروید می‌توانید یک سایت ایده الی را ایجاد نمایید.

تجربه کاربری خوب

با استفاده از این تکنیک شما می‌توانید بهترین تجربه کاربری را برای بازدید کنندگان خود به ارمغان بیاورید یعنی بیش‌تر تمرکز خود را بر جذابیت وب سایت قرار دهید تا کاربرانتان در مواجه با سایت شما احساس خوبی را داشته باشند و بیش‌تر راغب شوند تا به سایت شما سر بزنند.