برای قرار گرفتن طراحی سایت در رتبه اول گوگل باید برنامه ریزی درستی را در این زمینه پیش ببرید و از روش‌ها و تاکتیک‌های صحیحی استفاده کنید تا نتیجه مطلوبی را دریافت کنید. گاهی یک اشتباه کوچک باعث می‌شود تا سایت شما ضربه بدی را بخورد که حتی منجر به جریمه شدن گوگل کند. موارد بسیار مهمی که باعث ضربه زدن به سایت می‌شود شما باید با قوانین جدید سئو آشنا شوید و آن‌ها را در سایت خود به کار گیرید.
اگر می‌خواهید تا طراحی سایت موفقی داشته باشید که روزبه‌روز به رشد و کسب ‌و کار شما کمک کند باید حتما علاوه بر طراحی حرفه‌ای به سئو سایت خود اهمیت دهید و از روش‌های کلاه سفید استفاده کنید تا بعدها با مشکلی مواجه نشوید که منجر به جریمه شدن سایت و پایین آمدن رتبه سایت شود. پس مراقب باشید و از تاکتیک‌های بدی که به سایت شما ضربه می‌زند، دوری کنید.

سئو چیست؟

سئو سایت و بهینه سازی به انجام کارهایی که بر روی سایت مورد نظر انجام می‌دهد تا رتبه سایت در نظر گوگل بالا رود. سئو فرایند ساده‌ای نسیت که به راحتی بتوان بر اولویت گوگل قرار گرفت بلکه نیازمند دانش و تجربه بالایی می‌باشد که توسط افراد سئوکار انجام می‌شود و با انجام ترفندهای اصولی طراحی سایت مورد نظر بدون هیچ مشکلی در اولویت گوگل قرار می‌گیرد. گوگل قوانین مهمی را برای سایت‌ها در نظر گرفته که سئوکاران زیر نظر قوانین، کارهای خود را پیش می‌برند. سئو از سه روش سئو کلاه سیاه، سئو کلاه سفید، سئو خاکستری تشکیل می‌شود.

تاکتیک‌ های بد سئو که به سایت شما ضربه میزند-طراحی سایت

موارد منفی سئو که برای سایت شما زیان بار می باشد عبارتند از:

1.انتخاب کلمات کلیدی اشتباه

برای این که در اولویت گوگل در نتایج جستجوی افراد بالا بیایید باید حتما از کلمات کلیدی مناسبی استفاده کنید استفاده از کلمات کلیدی اشتباه باعث می‌شود تا در نتایج جستجوی افراد بالا نیایید و کل زحمات شما به هدر رود بنابراین باید در انتخاب کلمات کلیدی بسیار حساس باشید و با تحقیق و بررسی آن را انتخاب کنید.

2.برطرف نکردن مشکلات فنی

موارد فنی یکی از تاثیرگذارترین موارد در سئو می‌باشد. کوچک‌ترین مشکلات فنی باعث می‌شود تا در ایندکس شدن سایت با مشکل روبه‌رو شوید. مشکلاتی مانند خوانایی پایین صفحات، وجود لینک‌های شکسته، ریدایرکت نامناسب، ریسپانسیو نبودن سایت، داشتن سرعت بارگذاری پایین، وجود محتوای کپی و... که حتما باید بر روی تک تک این موارد دقت کنید تا با مشکل جدی مواجه نشوید.

3.متناسب با موبایل

همانطور که می‌دانیم گوگل وب سایت‌هایی که به کاربران موبایلی خود اهمیت می‌دهند را دوست دارد و از آن‌جایی که بیش‌ترین جستجوها از طریق تلفن همراه می‌باشد، تعداد کاربران موبایلی روز‌به‌روز در حال افزایش می‌باشد. بنابراین به هماهنگ بودن سایت با نمایشگر موبایل توجه کنید تا کاربران با هیچ مشکلی مواجه نشوند. همچنین به سرعت در موبایل نیز بسیار توجه کنید.

4.بهینه نکردن تصاویر

یکی از مهمترین مواردی که در طراحی وب سایت خود باید توجه کنید استفاده از تصاویر می‌باشد. تصاویر نقش بسیار مهمی در زیباتر شدن سایت و محتوا همچنین جذب افراد دارد. اما تصاویر باید در جای مخصوص به خود قرار داده شود که در این مرحله می‌بایست خلاقیت خود را به کار ببرید و ببینید که قرار گیری تصاویر در کدام بخش سایت موجب جذب و رضایت کاربران می‌باشد.

5.پایین بودن سرعت بارگذاری سایت

یکی دیگر از مواردی که در سئو باعث می‌شود تا ضربه بدی را به سایت شما وارد سازد این است که سرعت بارگذاری سایت شما پایین باشد که در هنگام ورود به سایت کاربران زمان زیادی را منتظر بمانند با این روش باعث می‌شود تا کاربران بسیاری را از دست خواهید بدهید چرا که کاربران دوست ندارند تا زمان زیادی را منتظر بمانند.

6.گرفتن لینک بیش‌‍تر برای افزایش رتبه

یکی از مهمترین موارد برای سئو، بک لینک می‌باشند. بک لینک از نظر گوگل به معنای تایید شدن توسط سایت‌های دیگر می‌باشد که تبلیغ در گوگل روند دریافت لینک را سرعت میبخشد. که ارزش یک سایت را نشان می‌دهد. اگر صفحه سایت شما از رتبه پایینی برخوردار می‌باشد و می‌خواهید تا آن را افزایش دهید فقط با افزایش تعداد بک لینک‌های دریافتی نمی‌توانید رتبه سایت خود را افزایش دهید بلکه باید روی کیفیت محتوای خود تمرکز کنید تا نظر مثبت کاربران را جلب کنید که بتعث افزایش نرخ بازدید کنندگان به صورت ارگانیک می‌شود. شما باید بیش‌ترین وقت خود را صرف ارائه محتوای با کیفیت کنید تا رضایت کاربران را جلب کرده که در نهایت وب سایت شما را به سایرین معرفی کنند. از مقاله بک لینک چیست؟ نیز استفاده کنید.

7.فرستادن بیش از حد ایمیل به کاربران

افراد اسپم دوست ندارند و از دریافت ایمیل‌هایی که مورد تایید آن‌ها نمی‌باشند بیزار هستند بنابراین به هیچ عنوان با فرستادن ایمیل درخواست بازدید از سایت نکنید. اگر هم به کسانی می‌خواهید ایمیل بزنید باید از آن‌ها مطمئن باشید تا فرستادن ایمیل مزاحمتی را برای آن‌ها ایجاد نمی‌کند.