یکی از پر حاشیه ترین شاخه‌های تکنولوژی هوش مصنوعی می‌باشد زمانی که هوش مصنوعی را در جایی مشاهده می‌کنیم ناخوداگاه ربات‌ها در نظرمان ظاهر می‌شوند که با استفاده از آن‌ها زندگی افراد بسیار پیشرفت کرده است. این تکنولوژی بر زندگی افراد بسیار تاثیرات مثبتی را بر جای گذاشته است همچنین برنامه نویسان هم در دنیای طراحی وب سایت هم از این تکنولوژی بسیار بهره مند شده‌اند که توانسته اند به امکانات مهمی در این زمینه دسترسی پیدا کنند. همانطور که مطلع هستید در زمان‌های قدیم برنامه نویسان برای ایجاد یک طراحی سایت باید سختی‌های بسیاری را متحمل می‌شدند تا در نهایت یک سایتی را برای کاربران ایجاد نمایند اما رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن تکنولوژی هوش مصنوعی روند این پروسه بسیار راحت‌تر کرده است.

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی Artificial intelligence به بخشی از علوم کامپیوتر گفته می‌شود که می‌تواند بیش‌تر از انسان‌ها کار کنند. هوش مصنوعی به ماشین‌ها و کامپیوترها اجازه می‌دهند تا وظایف انسانی را به راحتی و حتی بهتر از آن‌ها انجام دهند. طرز کارکرد آن هم به این شکل می‌باشد که ابتدا به این ماشین‌ها آموزش‌های لازم داده می‌شود و سپس از آن‌ها در زمینه‌های مختلف استفاده می‌کنند. اما وظایف این تکنولوژی هوش مصنوعی این است که به حل مسائل بپردازند مسائل را مورد استدلال قرار دهند و آن‌ها را درک کنند. شرکت‌های بزرگی از این تکنولوژی استفاده می‌کنند که عبارتند از: فیس بوک، گوگل، آمازون، اپل. انتظاراتی که دانشمندان از هوش مصنوعی دارند این است که می توانند به مسائل به سرعت پاسخ دهد، امکان تحلیل و بررسی مسائل را به بهترین نحو داشته باشد، دستور پذیری بالایی داشته باشد و عمل‌های فیزیکی را انجام دهد با استفاده از بانک اطلاعات به مسائل پاسخ دهد.

تاثیر هوش مصنوعی بر طراحی سایت-طراحی سایت

تاثیر هوش مصنوعی بر سئو سایت

این روزها هوش مصنوعی توانسته، سرویس‌های بسیار خوبی را برای کاربران ارائه دهد بسیاری از افراد که صاحب سایت و کسب و کاری هستند با این تکنولوژی توانسته تا ارتباط خود را با کاربران گسترش دهد همچنین امکانات مناسبی را در اختیار آن‌ها قرار دهند. برخی الگوریتم‌ها وجود دارند که بر هوش مصنوعی بسیار تاثیرگذار می‌باشند که باعث می‌شود تا بر سئو سایت طراحی وب سایت نیز اثر بگذارد مانند الگوریتم مرغ مگس خوار و...
هوش مصنوعی در کسب و کارها بسیار نتایج مطلوب و شگفت آوری را ارائه می‌دهد برخی از راه‌های که این هوش مصنوعی برای پیشرفت کسب و کارها ارائه می‌دهد عبارتند از:
قبل از به وجود آمدن این تکنولوژی طراحی وب سایت یک کار سخت و زمانبری بود چرا که در هر صفحه باید عملیات مخصوص به خود را انجام دهند. برای هر طراحی سایت موتورهای جستجو بسیار مهم می‌باشد و از آن جایی که کسب و کارها به ترافیک طراحی وب سایت اهمیت می‌دهند بنابراین هوش مصنوعی می‌توانید تاثیر مهمی را در این زمینه به وجود بیاورد. همچنین این فناوری می‌تواند به مدیران سایت کمک کند تا کلمات کلیدی و محتوا را پیدا کنند. هوش مصنوعی تلاش می‌کند تا دلایل هر جستجو را پیدا کند و بر اساس آن روش‌هایی را برای آن‌ها پیشنهاد دهد. به همین منظور این تکنولوژی امکان افزایش ساخت سایت را فراهم می‌سازد.

هوش مصنوعی در وردپرس

هوش مصنوعی در سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز کوثر می‌باشد در وردپرس پلاگین‌های مختلفی وجود دارد که این تکنولوژی به صاحبان سایت کمک می‌کند تا عکس العمل کاربران سایت مورد نظر را مورد بررسی قرار دهد. برای مثال با استفاده از پلاگین chatbots می‌توانید با افرادی که وارد طراحی سایت شما می‌شوند در ارتباط باشید.
طراحی وب سایت هایی که از هوش مصنوعی بهره مند می‌شوند عبارتند از:

Grid

یکی از اولین شرکت‌هایی که از تکنولوژی هوش مصنوعی استفده می‌کنند Grid می‌باشد. این تکنولوژی به کاربران کمک می‌کند تا با چند کلیک ساده طراحی وب سایت مورد نظر خود را ایجاد کنند. برای ساخت سایت تنها کاری که باید انجام دهید انتخاب چندین گزینه می‌باشد یعنی شما با پاسخ دادن به چندین سوال و آپلود تصاویری که مد نظر دارید می‌توانید یک وب سایت مناسبی را ایجاد نمایید.

Wix ADI

یکی دیگر از طراحی وب سایت‌هایی که می‌توانیم برای شما معرفی کنیم WIX می‌باشد. به صورت کشیدن و انداختن که به اصطلاح drag and drop می‌گویند می‌توانید سایت مورد نظر خود را با استفاده از سبیقه خود هر طوری که دوست دارید با هر رنگ و شکل و شمایل به راحتی ایجاد کنید.

Firedrop

یکی دیگر از طراحی سایت‌هایی که از روش هوش مصنوعی استفاده می‌کنید Sacha می‌باشد. برای این که بخواهید که به ساخت سایت مورد نظر خود بپردازید فقط کافی است تا با آن چت کنید تا بر اساس نیاز شما طراحی سایت فروشگاهی یا طراحی سایت شرکتی مربوطه را با توجه به نیاز خود ایجاد کنید.

کاربرد هوش مصنوعی در گوشی‌های همراه

هوش مصنوعی در گوشی‌های هوشمند هم تاثیرات به سزایی دارد یکی از روش‌های هوش مصنوعی این است که دستگاهتان را شناسایی می‌کند و رفته رفته عادت‌های شما را می‌شناسد سپس بر اسا آن به مدیریت گوشی‌های همراهتان می‌پردازد برای مثال می‌تواند تشخیص دهد که بیش‌تر از چه برنامه‌هایی استفاده می‌کنید تا برنامه‌های مشابه آن را به شما پیشنهاد می‌دهد.