از آن جایی که در دوره اینترنت و تکنولوژی به سر می بریم، می دانید که هر کسب و کاری به دنیای مدرن روی آورده همچنین با ایجاد طراحی سایت کسب و کار خود را در فضای اینترنت گسترش داده اند. افراد هم به دنبال هر چیز کوچک و بزرگی که می گردند در گوگل به جستجوی آن می پردازند. به همین منظور باید به همه ی عوامل ریز و درشت طراحی سایت توجه کنید تا بهترین طراحی سایت را در اختیار کاربران قرار دهید.
عوامل زیادی در جذب کاربران و بهتر شدن طراحی وب سایت تاثیر گذار می باشند اما مهم ترین آن ها وجود محتوای عالی و جذاب می باشد تاثیر محتوا در سایت برای همه ثابت شده می باشد چرا که تاثیر محتوا در سایت می تواند بازخورد مثبت و منفی را در بازدید کننده ایجاد کند.

قواعد تولید محتوا

تولید محتوا مانند هر چیز دیگری دارای قواعد مختص به خود می باشد برای این که محتوای شما در بازدید کنندگان اثرات مثبتی را ایجاد کند باید به قواعد تولید محتوا توجه کنید. در بخش های بعدی چگونگی تولید محتوا را برای شما بیان کردیم تا با خواندن قواعد تولید محتوا برنامه ریزی دقیقی را پیاده کرده و در نهایت یک محتوا مناسب را برای کاربران ایجاد کنید.

تاثیر محتوا در سایت

اصول سئو در تولید محتوا

همانطور که گفتیم نقش محتوا در طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن برای افراد مشخص است. محتوای خوب محتوایی است که برای بازدید کننده نوشته شده باشد نه برای موتورهای جستجو. از آن جایی که گوگل به فکر راحتی کاربران خود می باشد، زمانی که سایتی با رضایت کاربران مواجه باشند، شک نکنید در نظر گوگل هم از محبوبیت ویژه ای بر خوردار می شود. ما در این بخش اصول سئو در تولید محتوا را برای شما معرفی می کنیم که عبارتند از:
• انتخاب عنوان جذاب
یکی از مهم ترین عواملی که در مرحله ی اول باید به محتوا توجه ویژه ای کنید انتخاب عنوان جذاب می باشد عنوانی که کوتاه، واضح، در عین حال حس کنجکاوی بازدید کننده را ترغیب کند و به خواندن محتوا دعوت کند.
بهینه سازی عنوان: یکی از اصول سئو در تولید محتوا بهینه سازی عنوان می باشد. پس از انتخاب عنوان جذاب و مناسب به بهینه سازی عنوان های قرار داده شده بپردازید. یعنی با استفاده از تگ های H1,H2,H3 به ترتیب تگ عنوان اصلی و عنوان های فرعی به موتور های جستجو نشان دهید که کدام موضوع اصلی و فرعی می باشند.

• استفاده از تصاویر جذاب
مورد دیگری که در اصول سئو در تولید محتوا باید توجه کنید استفاده از تصاویر جذاب در محتوا می باشد استفاده از تصاویر و ویدیو در محتوا بسیار تاثیر ویژه ای دارد چرا که افراد با دیدن تصاویر و گرافیک جذب محتوا و سایت می شوند.

• استفاده از شبکه های اجتماعی
یکی دیگر از موارد اصول سئو در تولید محتوا که باید به آن اشاره کنیم شبکه های اجتماعی می باشند. فعالیت در شبکه های اجتماعی می تواند بازدید کنندگان زیادی را جذب سایت خود کنید و دیجیتال مارکتینگ موفقی داشته باشید.

• استفاده از کلمات کلیدی مناسب
با قرار دادن کلمات کلیدی مناسب در عنوان متن به موتورهای جستجو کمک می کنید تا راحت تر متوجه ی موضوع محتوا در سایت شوند. بنابراین از کلمات کلیدی در محتوا به صورت هوشمندانه استفاده کنید و از قرار دادن بیش از حد کلمات کلیدی به شدت بپرهیزید تا اصول سئو در تولید محتوا را به خوبی پیش ببرید.

• لینک سازی
ایجاد بک لینک ها تاثیر ویژه ای در اصول سئو در تولید محتوا دارند با ایجاد لینک های داخلی و خارجی ارزش سایت خود را بالا ببرید.
اصول سئو در تولید محتوا دارای فاکتورهایی می باشد که به مفید بودن محتوا در طراحی سایت اشاره دارد که عبارتند از:
قابل اعتماد بودن محتوا و سایت، جذابیت محتوای قرار داده شده، کیفیت محتوای ایجاد شده، وجود اطلاعات مفیدی که به سایت شما نسبت به سایت های دیگری ارزش و اعتبار می بخشد.