همانطور که می‌دانید و در خیلی از مقالات خوانده‌اید محتوا پادشاه است یعنی در طراحی سایت مهم‌ترین موردی که باید بسیار به آن توجه کنید محتوا می‌باشد. افراد برای خواندن محتوا به سایت شما می‌آیند و اگر محتوای مناسبی را مشاهده نکنند سایت شما را ترک کرده و به سراغ سایت‌های دیگری می‌روند بنابراین شما باید با شناخت کاربران خود محتوایی را در سایت خود قرار دهید تا افرادی که آن‌ها را می‌خوانند رضایت کاملی را از سایت داشته باشند.
اما فقط به تنهایی ایجاد محتوا، و رها کردن آن خوب نیست. چرا که شما باید دقت کنید تا وقتی مطالبی که برای کاربران خود قرار داده‌اید اگر در آمار یا هر مطلبی که نوشته‌اید تغییراتی انجام شد حتما به به روز رسانی محتوا اقدام کنید. چرا که وقتی کاربران مشاهده کنند مطالب شما قدیمی می‌باشد اعتمادی به سایت شما نخواهند کرد.

به روز رسانی محتوا-طراحی سایت

محتوا نویسی چیست؟

با رشد اینترنت و وارد شدن کسب ‌و کار به دنیای مدرن موارد بسیاری در پیشرفت کسب ‌و کار دارای اهمیت می‌باشد که یکی از آن‌ها محتوا نویسی می‌باشد. ممکن است برای برخی افراد سوال پیش بیاید که محتوا نویسی چیست؟ محتوا در واقع همان مطالب یا مقالاتی می‌باشد که افراد به دنبال آن به سایت و وبلاگ‌های مختلف می‌روند. محتوا فقط به متن یا نوشته محدود نمی‌شود بلکه می‌تواند ویدیو آموزشی یا تصاویر یا حتی صوتی نیز باشد.

محتوا نویسی تبلیغاتی

محتوا نویسی تبلیغاتی یکی از شاخه‌های پردرآمد می‌باشد که همه سال افراد زیادی به این حرفه اضافه می‌شوند. اگر کسب ‌و کار شما محصولی برای فروش یا خدماتی را برای ارائه دارند هر چقدر هم محتوای آموزشی در سایت خود قرار دهید اگر از متن‌های مناسب برای تبلیغات بهره‌مند نباشد آن محتوای شما نتیجه مطلوبی را به شما نخواهد داد. برای مثال شما باید کلمات قوی و تحریک کننده‌ای را در متون‌ تبلیغاتی استفاده کنید تا افراد را بیشتر جذب سایت خود کنید.

اهمیت به روز رسانی محتوا در سئو سایت

اهمیت به روز رسانی محتوا باعث افزایش ترافیک سایت می‌شود یعنی مخاطبان بیشتری را جذب سایت خود می‌کنید همچنین گوگل طراحی وب سایت شما را به یک سایت پویا و فعالی می‌شناسد.

1.افزایش اعتبار سایت

افراد دوست دارند یک مرجعی را داشته باشند و هر روز مطالب جدید را در آن مشاهده کنند سایتی که به طور منظم و همیشگی محتوای خود را به روز کند می‌تواند جایگاه خوبی را هم در نظر کاربران و هم در نظر موتورهای جستجو داشته باشد.

2.افزایش رتبه سئو

همانطور که می‌دانید مهم‌ترین معیار گوگل برای رتبه دهی سایت رضایت کاربرانش می‌باشد یعنی گوگل تمام تلاش خود را می‌کند تا بهترین سایت‌ها را در اختیار کاربران خود قرار دهد به همین منظور گوگل با تحلیل کردن نظرات کاربران، امتیازی را به سایت مورد نظر می‌دهند.

3.افزایش بازدید

یکی از ویژگی‌های کاربران این است که وقتی از مطلبی لذت می‌برند دوست دارند تا آن را با آشناییان خود به اشتراک بگذارند. که این امر پیامدهای خوبی را به دنبال خواهد داشت. پس سعی کنید تا مطالب مفیدی را در سایت خود قرار دهید تا کاربران آن‌ها را به اشتراک بگذارند.

4.افزایش قدرت بازاریابی

هرچقدر بیشتر در دید کاربران قرار گیرید بیشتر به فروش محصولات خود می‌پردازید. به روز رسانی محتوا باعث می‌شود تا بیشتر در دید کاربران قرار گیرید با این کار می‌توانید به راحتی بدون هزینه و صرف انرژی اقدام به بازاریابی کنید و مشتریان زیادی را جذب سایت خود کنید.

به روز رسانی محتوا_طراحی سایت

تکنیک‌های به روز رسانی محتوا

اگر می‌خواهید تا کاربران سایت شما رضایت کافی را از محتوای سایت شما داشته باشند باید به همه‌ی عوامل آن توجه کنید که یکی از مهم‌ترین مواردی که برای کاربران بسیار حائز اهمیت می‌باشد محتوا است. شما باید در فاصله زمانی کم اقدام به آپدیت مطالب خود کنید اما مواردی که لازم است تا هنگام به روز رسانی به آن توجه کنید عبارتند از:

1.به روز رسانی کلمات

با گذشت زمان ممکن است کلمات کلیدی در یک مقاله تغییر کند و کلمات کلیدی دیگری مورد توجه افراد قرار گیرند که شما باید حتما از آن‌ها مطلع شوید و در به روز رسانی محتوای خود به آن توجه کنید.

2.افزودن بخش‌های جدید به محتوا

شما می‌توانید بخش‌های جدیدی را به محتوای خود اضافه کنید گوگل محتوایی که به روز رسانی انجام منظم دارند و بخش‌های مختلفی را به آن اضافه می‌کند دوست دارد چرا که با توجه به تاریخ آپدیت و انتشار محتوا را به روز تر شناسایی کرده و در صدر نتایج جستجوی کاربران نمایش می‌دهد.

3.بهبود لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی محتوای خود را چک کنید و در صورت نیاز اقدام به اصلاح و یا حذف و اضافه آن کنید. توجه کنید که پس از به روز رسانی محتوا می‌توانید لینک‌های داخلی محتوای خود را ارتقا دهید لازم به ذکر است که قرار دادن لینک محتوای قدیمی در محتوای جدید می‌تواند ترفند خوب و تاثیرگذاری برای جذب کاربران باشد.

4.رفع غلط املایی

غلط املایی و نگارشی جزو موارد مهم یک محتوا می‌باشد. زمانی که به تولید کردن محتوا می‌پردازید بارها و بارها آن را بخوانید تا اگر در جایی با غلط املایی و یا نگارشی رو‌به‌رو شده‌اید اقدام به رفع آن کنید. با برطرف کردن این خطاها می‌توانید شاهد افزایش بازدید سایت شوید.

5.به روز رسانی محتوای ارزشمند

گاهی ممکن است در سایت خود محتوایی قرار داده باشید که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد یعنی از اطلاعات با ارزشی برخوردار بوده همچنین تمام موارد سئو سایت در آن رعایت شده این چنین محتواها را بسیار به آن رسیدگی کنید و به، به روز رسانی آن بپردازید.

محتوا نویسی حرفه‌ای

اگر می‌خواهید تا محتوا نویسی حرفه‌ای داشته باشید می‌توانید با سپردن محتوای سایت خود به بهترین شرکت طراحی سایت و سئو سایت اقدام به ایجاد محتوای حرفه‌ای کنید. از آن‌جایی که نوشتن یک محتوا از ابعاد مختلفی برخوردار می‌باشد تعرفه آن با توجه به کسانی که آن را تولید می‌کنند و با امکاناتی که در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند تعیین می‌شود.