یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در طراحی سایت به آن توجه کنید بهینه سازی سایت می‌باشد اما نباید به قدری در آن غرق شوید که مهم‌ترین موضوع یعنی رضایت کاربران را از یاد ببرید به این مورد بهینه سازی بیش از حد Over Optimization می‌گویند. زیاده روی و وسواس در هر کاری نتیجه برعکسی را به شما می‎‌دهد. گوگل تلاش می‌کند تا با تدوین الگوریتم‌هایی که در راستای شناسایی بهترین سایت انتخاب می‌شوند در نتایج جستجوی افراد بهترین سایت را برای آن‌ها ارائه دهند. زمانی که شما به سئو سایت می‌پردازید برای مثال اگر اقدام به تولید محتوا می‌کنید حتما در کنار قوانین گوگل به رضایت کاربران هم توجه کنید تا با این کار در نظر گوگل نیز محبوب شوید.
موارد دیگری که شامل بهینه سازی بیش از حد طراحی سایت میباشد عبارتند از: نوفالو کردن لینک‌های داخلی، کلمات کلیدی در urlها و نام دامنه قرار دادن، قرار دادن alt و title بی معنا برای تصاویر، لینک بیلدینگ بیش از اندازه، تکرار بیش از حد لینک داخلی، استفاده بیش از حد از تبلیغات، وجود انکرتکست‌هایی غیر از جای اصلی خود.

مواردی که باعث بهینه سازی بیش از حد می‌شود

اولین مورد بمباران کلمات کلیدی هیچ کلمه کلیدی نباید بیش از حد استفاده شود بزرگ‌ترین عامل بهینه سازی بیش از حد استفاده از کلمات کلیدی بیش از حد می‌باشد. همچنین توجه کنید ک کلمات کلیدی که انتخاب می‌کنید مرتبط با سایت و کسب ‌و کارتان باشد چرا که به محض ایندکس شدن سایت توسط گوگل، به تمام کلمات کلیدی شما دقت می‌کنند.
مورد دیگر استفاده از H1 بالای یک عدد در محتوای سایت توجه کنید که h1 فقط برای عنوان اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد اگر بیش از یک عدد از آن در صفحه خود استفاده کنید بهینه سازی بیش از حد محسوب می‌شود. توجه کنید که این یک قانون می‌باشد که استفاده از H1 فقط یک بار مقدور می‌باشد.
قرار دادن لینک مخفی در سایت: برخی وبمستران بر این عقیده هستند که هر چه محتوای خود را افزایش دهند راحت‌تر در اولویت گوگل قرار خواهند گرفت به همین منظور تا می‌توانند محتوا به سایت خود اضافه می‌کنند ویا از محتواهای پنهان در سایت خود به کار می‌برند که این روش یکی از روش‌های سئو کلاه سیاه بوده و با جریمه گوگل مواجه می‌شوید.
همچنین مورد دیگری که در بهینه سازی بیش از حد محسوب می‌شود محتوای بد یا خودکار می‌باشد وجود محتوایی در سایت شما که طوری است انگار ربات‌ها آن را نوشته اند می‌تواند بسیار دردسر ساز شود.
وجود تصاویر ضعیف: یکی دیگر از مواردی که ممکن است در حین بهینه سازی بیش از حد با آن مواجه شوید وجود تصاویر ضعیف می‌باشد. شما می‌خواهید تا سریع‌تر پس از ساخت سایت آن را بهینه کنید به همین منظور هر تصویری که جلوی شما قرار داده شود را در سایت خود به کار می‌برید اما شما باید رضایت کاربران خود را در نظر بگیرید و تصاویر مناسب و مرتبط با موضوع خود همچنین با کیفیت بالایی را در سایت قرار دهید.

بهینه سازی بیش از حد چیست؟-طراحی سایت

سئو سایت چیست؟

سئو سایت یا بهینه سازی سایت به مجموع کارهایی که توسط افراد متخصص که با دانش و تجربه‌ای که در اختیار دارند بر روی سایت‌هایی که به آن‌ها سپرده شده‌اند انجام می‌دهند تا در نظر گوگل از رتبه بالایی برخوردار شده سپس در اولویت گوگل قرار گیرند. سئو سایت در روند طراحی سایت بسیار حساس می‌باشد که باید بسیار بر همه‌ی عوامل آن دقت کنید تا بهترین سئو را برای سایت خود به ارمغان بیاورید.

انواع سئو

سئو از سه بخش سئو کلاه سیاه، سئو کلاه سفید و سئو خاکستری تشکیل شده است.
سئو کلاه سفید به مجموعه اقداماتی که زیر نظر قوانین گوگل انجام می‌شود و به طور صحیح سایت‌ها بر اولویت گوگل قرار می‌گیرند اگر می‌خواهید شاهد پیشرفت بسیار زیاد کسب‌وکار خود شوید همچنین رنک سایت خود را افزایش دهید باید از جزئیات تا کلیات سایت را با استفاده از سئو کلاه سفید اقدامات لازم را انجام دهید تا طراحی سایت خود را در نظر گوگل محبوب کنید.
سئو کلاه سیاه به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که بر خلاف قوانین گوگل انجام می‌دهند و به نوعی قوانین گوگل را دور می زنند با تبلیغ در گوگل به صورت غیر استاندارد تلاش می‌کنند تا سایت را در اولویت گوگل برسانند. که این کار شاید در ابتدا نتیجه بخش باشد اما هنگامی که توسط خزنده های گوگل شناسایی شوند و گوگل متوجه این موضوع شود جریمه‌های سنگینی را برای طراحی وب سایت در نظر می‌گیرد.

تکنیک‌های سئو کلاه سیاه

تکنیک‌های سئو کلاه سیاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد کامنت اسپم، وجود کلمات کلیدی زیاد، مخفی کردن لینک‌ها، کپی کردن، وجود صفحات مشکوک که دارای ویروس می‌باشند دستکاری لینک خرید لینک همچنین لینک‌های افزایش دهنده رنک سایت و... که وجود هر کدام می‌تواند خطراتی را برای سایت شما تهدید کند.