همانطور که می‌دانید در دنیای تکنولوژی و اینترنت به سر می‌بریم که بسیاری از برنامه هایی که در دستگاه‌های هوشمند مانند کامپیوتر، لپ تاب و موبایل و... مشاهده می‌کنید با استفاده از زبان‌های برنامه نویسی نوشته شده است در واقع هر کسی که به زبان‌های برنامه نویسی آشناییتی دارد می‌تواند به کسب درآمد فوق العاده بالایی برسد. این زبان‌های برنامه نویسی با استفاده از کلمات و حروف همچنین دستورات مشخصی تشکیل شده است. به افرادی که می‌توانند به راحتی با سیستم‌های کامپیوتر صحبت کنند و برنامه های مفیدی را در اختیار کاربران قرار دهند برنامه نویس گفته می‌شود. قطعا ممکن است این سوال ذهن شما را به خود مشغول کند که بهترین زبان برنامه نویسی در سال 2020 چیست؟ در واقع نمی‌توان گفت که کدام زبان بهترین می‌باشد چرا که هر کدام از این زبان‌های برنامه نویسی دارای خصوصیات مهمی می‌باشد و در جایگاه خود می‌تواند بهترین امکان‌ها را در اختیار کاربران بگذارد. با ما همراه باشید تا ویژگی‌های بهترین زبان‌های این دوره را به شما معرفی کنیم.

بهترین زبان‌های برنامه نویسی 2020-طراحی سایت

پایتون Paython

پایتون یکی از زبان‌های برنامه نویسی است که بسیار دوستانه همچنین از محبوبیت زیادی در میان کاربران برخوردار است. بهترین زبان برای افراد مبتدی می‌باشد. پایتون دارای ویژگی‌هایی است که نسبت به سایر زبان‌ها محبوب‌تر شده است از جمله: این زبان از کدهای شلوغی برخوردار نیست و می‌توان به راحتی از آن استفاده کرد برای افرادی که به تازگی شروع به کار کرده‌اند بسیار مناسب است همچنین برای تحقیقات و پروژه‌های هوش مصنوعی انتخاب مناسبی است. بسیاری از برنامه‌ها مانند اینستاگرام، یوتوب، پینترست و SurveyMonkey با این زبان ایجاد شده‌اند. این زبان به زبان همه منظوره از جمله دیتا آنالیز تا ساخت بازی‌های کامپیوترساخته و ارتقا داده شده است.
اما نقاط ضعف این برنامه این است که برای طراحی اپلیکیشن‌های موبایل مناسب نمی‌باشد چرا که زبان ضعیفی برای محاسبات موبایلی می‌باشد. در گسترش پیدا کردن نرم افزارهای بزرگ استفاده نمی‌شود چرا که این زبان از run-time کندتری برخوردار است.

جاوا JAVA

جاوا یکی دیگر از زبان‌های برنامه نویسی می‌باشد که در سطح سازمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که سال‌هاست در همین وضعیت می‌باشد. با استفاده از این زبان امکان استفاده برنامه‌های قوی می‌باشد. جاوا یک زبان ساده است که جزو زبان‌های امن می‌باشد. همچنین برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب برای طراحی اپلیکیشن نیز از این زبان بهره می‌گیرند. دارای کتابخانه اوپن سورس می‌باشد
معایبی که این زبان برنامه نویسی دارد این است که به سختی به مدیریت کردن حافظه‌ می‌پردازد. از زبان‌های C وc++ کندتر می‌باشد. همچنین این زبان جزو زبان‌های قدیمی می‌باشد توسعه دهندگان ترجیح می‌دهند تا از زبان‌های جدید و جایگزینی استفاده کنند.

جاوا اسکریپت

یکی دیگر از زبان‌های مناسب برنامه نویسی که از محبوبیت بالایی برخوردار است جاوا اسکریپت می‌باشد سرعت برنامه جاوا اسکریپت بسیار بالا می‌باشد. همچنین در بازار جهانی به دنبال بسیاری از افراد برنامه نویس می‌باشد که یکی دیگر از مزایای این زبان به داشتن فرصت شغلی بالای آن اشاره کرد.جاوا اسکریپت از تنوع بالایی بهره مند می‌باشد به علاوه این زبان دارای آپدیت‌های منظمی می‌باشد. همچنین یکی دیگر از مزایایی مفیدی که می‌توان برای این زبان بیان کرد این است که با زبان‌های برنامه نویسی دیگری به خوبی سازگار می‌شود. همچنین ظاهر بسیار خوبی را به طراحی سایت فروشگاهی و یا طراحی سایت شرکتی می‌دهد.
معایب این زبان این است که از تغییرات بسیار بالایی بهره مند می‌باشد یعنی جاوا اسکریپتی که در حال حاضر وجود دارد با جاوا اسکریپت دو سال پیش بوده است کاملا فرق دارد.

PHP

یکی دیگر از زبان‌های برتر برنامه نویسی PHP می‌باشد که در سال 2020 می‌باشد. این زبان با زبان‌های دیگر از رقابت سختی برخوردار است این زبان از فریمورک‌های بسیاری برخوردار است که آن را می‌توان جزو زبان‌های محبوب نام برد همچنین برای ساخت سایت داینامیک دارای نقطه شروع راحتی می‌باشد. این زبان دارای ویژگی رایگان و اوپن سورس می‌باشد و برروی همه پلتقرم‌ها مانند ویندوز، میکنتاش و هاست لینوکس و... قابل اجرا می‌باشد.
معایبی که این زبان دارد این است که از امنیت قوی برخوردار نیست. همچنین در بحث ارتقا این زبان این است که از زمان بیش‌تری برای توسعه کامل طراحی وب سایت لازم است.

SWIFT

در زبان برنامه نویسی IOS که زبان سیستم آیفون می‌باشد برای برنامه نویسی آن از زبان SWIFT استفاده می‌شود بنابراین کسانی که می‌خواهند تا در دنیای اپل خدماتی را ارائه دهند باید از زبان برنامه نویسی swift استفاده کنید. این زبان از انعطاف پذیری بالایی بهره مند بوده و به راحتی از اپل پشتیبانی می‌شود همچنین از سرعت بالایی نسبت به برخی زبان‌های برنامه نویسی از جمله پایتون دارد همچنین توسعه دهندگان با استفاده از این زبان کدهای تمیز و خوانایی را می‌نویسند. لازم به ذکر است اگر از فرانت اند و بک اند به طور همزمان استفاده شود سرعت پروژه بسیار بالا می‌رود. درصد اشتباه در آن بسیار کم است. دارای سرعت انتقال بسیار بالایی دارد.
این زبان نیز همانند سایر زبان‌ها از معایبی برخوردار می‌باشد از جمله این که برای نسخه IOS7 به بالا مناسب است همچنین دارای محدودیت پشتیبانی دارد.
همانطور که با زبان‌های مختلف برتر در سال 2020 آشنا شدید لازم به ذکر است که بسیاری از طراحی سایت‌ها مانند طراحی سایت املاک، طراحی سایت بیمه که در دنیای اینترنت مشاهده می‌کنید با استفاده از زبان‌های برنامه نویسی مختلفی ایجاد شده است. که شما هم می‌توانید از این زبان‌ها بهره مند شوید فقط کافی است کار طراحی سایت کسب و کار خود را به دست بهترین شرکت طراحی سایت بسپارید.