با همه‌گیر شدن اینترنت و فضای مجازی و طراحی سایت یکی از مهم‌ترین مواردی که در آن‌ها باید رعایت شود همین ‌طور یکی از مهم‌ترین مواردی که افراد به سایت‌ها سر می‌زنند وجود محتوا می باشد می‌باشد. در خیلی از جاها با این عبارت روبه‌رو شده‌اید که محتوا پادشاه است. اگر می‌خواهید تا رضایت کاربران و موتورهای جستجو را جلب کرده و سئو و بهینه سازی سایت خوبی را داشته باشید باید محتوای با کیفیت و مفید تولید کنید. محتوای شما باید طوری باشد تا اطلاعات افراد را بالا ببرد لازم به ذکر است که محتوا فقط محتوای متنی نمی‌باشد بلکه دارای انواع مختلفی محتوا می‌باشیم که عبارتند از:

1.محتوای متنی

یکی از رایج‌ترین و قدیمی‌ترین انواع محتوا، محتوای متنی می‌باشد به محتوایی که در آن فقط از کلمات استفاده می‌شود محتوای متنی گفته می‌شود. که این محتواها برای توضیح قسمتی از سایت یا معرفی خدمات و محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد این محتوا می‌تواند کوتاه یا بلند باشد.
انواع محتوای متنی
• محتوای متنی دارای انواع مختلفی می‌باشد از جمله محتوای نوشتاری و محتوای نوشتاری دیجیتالی.
• محتوای نوشتاری از قدیمی‌ترین محتوایی می‌باشد که ما می‌شناسیم از نقاشی‌ها و حکاکی‌های روی دیوار غار از زمان نخستین انسان‌ها گرفته تا الان. محتوای نوشتاری دیجیتال با استفاده از ماشین‌های دیجیتالی نوشته می‌شود.

2.محتوای بصری یا عکس

یکی دیگر ازانواع محتوا، محتوای تصاویر می‌باشد که در مورد موضوعی صحبت می‌کند و آن را به تصویر می‌کشد که این محتواها معمولا در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام به کار می‌رود. عکس‌ها و تصاویر یکی از راه‌های جذب کاربران می‌باشد زمانی که در بین نوشته‌های خود تصاویری را اضافه می‌کنید جذابیت محتوای شما را چندین برابر می‌کند.

3.محتوای تلفیقی یا اسلاید شیر

این محتوا یکی دیگر از انواع محتوای می‌باشد که از تلفیق تصویر و متن می‌باشند. و بسیار بر روی افراد تاثیرگذار می‌باشد. تلفیق عکس با متن‌ها و جملات کلیدی می‌تواند در کمترین زمان ممکن بازدهی بسیار بالایی داشته باشد.

4.محتوای ویدیویی

محتوای ویدیویی یکی از انواع محتوایی می‌باشد که بیشتر از محتوای متنی در ذهن انسان‌ها اثر می‌گذارد. اگر در صفحه‌ای متنی پر از نوشته‌های طولانی قرار گرفته شود و ویدیویی هم در همان صفحه قرار داده شود. افراد آن ویدیو را برای دیدن انتخاب می‌کنند و ترجیح می‌دهند تا ویدیو را مشاهده نمایند.

5.محتوا صوتی

یکی دیگر از روش‌های تولید محتوا محتوای صوتی می‌باشد. برای آن دسته از کاربرانی که به گوش دادن فایل‌های صوتی می‌پردازند فایل‌های صوتی و پادکست‌ها از روش‌های جذب کاربران می‌باشد و طرفداران زیادی را دارند.

6.محتوای کپی رایتینگ

اول لازم است یک توضیحی درمورد کپی رایتینگ داشته باشیم. در واقع کپی رایتینگ به هند و دانش محتوا در کسب و کار می‌باشد. نوشتن متن بروشور،کارت، بیلبورد و.... در این گروه قرار می‌گیرد. در کپی رایتینگ تلاش می‌شود تا به بهترین نحو تبلیغات خود را به کاربران ارائه دهیم. در مقاله کپی رایتینگ چیست؟ توضیحات کامل ارائه شده است.

7.کاتالوگ و پوستر

یکی دیگر از روش‌های تولید محتوا و قرار دادن آن در اینترنت تولید محتوا بر اساس پوسترها و کاتالوگ ‌ها می‌باشد. در این پوستر و کاتالوگ‌ها می‌توانید علاوه بر نشان دادن کالا و خدمات به کار بردن جملات انگیزشی نیز می‌توان به جذب مخاطبان پرداخت. امروزه با ظاهر شدن شبکه‌های اجتماعی و قرار دادن تصاویر جذاب باعث رشد چشمگیر بسیاری از کسب‌ و کارها شده‌اند.

انواع محتوا

بهترین شرکت طراحی سایت

اگر شما صاحب طراحی سایت شرکتی یا طراحی سایت فروشگاهی هستید و یا می‌خواهید شروع به ساخت سایت کنید باید به محتوای آن بسیار توجه کنید به همین منظور می‌توانید با استفاده از تحقیق و بررسی بهترین شرکت‌ طراحی سایت و شرکت تولید محتوا را انتخاب کرده و از آن‌ها کمک بگیرید و محتوای خود را به آن‌ها بسپارید.