امروزه برای بیشتر شناخته شدن کسب و کار باید اقدام به طراحی سایت کنید تا وارد دنیای مدرن شوید. اما قبل از این که شروع به طراحی سایت کنید باید به تحقیق و بررسی بپردازید و با آموزش طراحی سایت آشنا شوید تا به راحتی تصمیم بگیرید چه نوع سایتی برای کسب و کار شما مناسب می باشد. ما در این بخش می خواهیم شما را با انواع روش های طراحی سایت آشنا سازیم که عبارتند از:

• طراحی سایت استاتیک ( ثابت )
یکی از انواع روش های طراحی سایت، طراحی سایت استاتیک می باشد. در این روش از طراحی سایت نمی توان ویرایش و تغییری انجام داد. اولین سایت هایی که به وجود آمدند طراحی سایت های استاتیک ( ثابت ) بودند.
سایت استاتیک دارای معایبی می باشد از جمله:
در این سایت ها کنترل پنلی برای مدیریت وجود ندارد و اگر بخواهیم تغییراتی را در آن اعمال کنیم باید از طراح وب سایت کمک بگیریم. از آنجایی که نمی توان تغییراتی بر روی این نوع سایت ها انجام داد و یا تغییرات جزئی شامل هزینه های بالایی می باشد که مقرون به صرفه نمی باشد. هر طراحی سایتی بعد از مدت ها نیاز به ویرایش همچنین به روز رسانی دارد که در سایت استاتیک نمی توان از این امکان بهره مند شد. همچنین لازم به ذکر است که در ایجاد تعداد صفحات سایت دارای محدودیت می باشد.
این سایت ها دارای مزایایی می باشد که عبارتند از:
کم هزینه بودن، آماده شدن و تحویل فوری، امنیت نسبتا بالا، برای شرکت هایی که کوچک و نیاز به تغییرات آن چنانی ندارند مناسب می باشد.

• طراحی سایت داینامیک
در طراحی سایت داینامیک، نیازمندی های مشتری تماما در نظر گرفته خواهد شد و سایت به گونه ای طراحی خواهد شد که کاملا انعطاف پذیر و به گونه ای user-friendly باشد و مشتری بتواند به راحتی با آن کار کند و صاحب سایت قادر خواهد بود با توجه به صلاحدید خود، محتوای سایت را به صورت کاملا آزادانه تغییر دهد و ساختار آن کاملا داینامیک خواهد بود و صاحب سایت کنترل کامل سایت را در دست خواهد داشت.
معایب طراحی سایت داینامیک ( پویا ):
زمان آماده سازی آن نسبت به طراحی سایت استاتیک بیشتر می باشد همچنین هزینه طراحی سایت داینامیک از استاتیک نیز به مراتب بیشتر می باشد.

• طراحی سایت فلش
یکی دیگر از انواع روش های طراحی سایت ، سایت فلش می باشد. اگر به دنبال سایت متفاوتی می باشید سایت فلش را انتخاب کنید. این نوع سایت ها از گرافیک در سطح عالی برخوردار می باشد. دیده شدن طیف رنگ ها به وضوح کامل، جلوه های متحرک، صدا، همچنین زیبایی بی نظیری را به طراحی سایت می بخشد.
معایت سایت فلش:
به دلیل داشتن حجم بالای گرافیک و تصاویر سرعت بارگذاری آن پایین می باشد.
محتوای این گونه سایت ها برای موتورهای جستجو قابل شناسایی نمی باشد.
قابلیت نمایش در تلفن همراه را ندارد.
از کاربران برای پخش موزیک و ویدیو نظرخواهی نمی کند که این امر باعث نارضایتی کاربر خواهد بود.
در هر مرورگری که می خواهید سایت را باز کنید باید افزونه فلش را نصب کنید تا بدون مشکلی به نمایش در بیاید.
مزایای سایت فلش:
گرافیک عالی و جذب کننده ای دارد.
به دلیل داشتن تصاویر و انیمیشن متحرک خستگی در بازدید کننده به وجود نمی آورد.
آمار بازدید سایت را بالا می برد.

انواع روش های طراحی سایت

طراحی وب چیست؟

در صورتی که بخواهیم طراحی وب سایت را به بیان ساده تری معرفی کنیم، بهتر است بگوییم که طراحی وب، ایجاد یک بستر وب سایت و یا Redesign یک سایت قدیمی و بهینه سازی آن می باشد. طراحی سایت دارای چندین مرحله ی مختلف می باشد که اصلی ترین آن ها به شرح زیر می باشد:
• طراحی وایر فریم
این مدل از طراحی بدین صورت است که با توجه به نیاز مشتری و نوع سایت یک نمای کلی از آن طراحی می گردد و جایگاه و المان ها و عناصر سایت به صورت کلی در صفحات سایت به صورت یک نقشه کلی قرار خواهد گرفت که به اصطلاح وایر فریم گفته می شود.

• طراحی گرافیکی سایت
در این مرحله از طراحی وب محل قرار گیری عناصر سایت تعیین می گردد که انجام این کار با استفاده از نرم افزار مخصوص گرافیکی صورت می گیرد و طراحی آن با توجه به نوع کسب و کار اینترنتی و نیاز مشتری صورت خواهد گرفت.

• کد نویسی و برنامه نویسی
باز هم انجام این روش مطابق با نیاز مشتری صورت می گیرد. در این مرحله می تواند از سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس استفاده کرد و یا از فریم ورک های مختلفی برای برنامه نویسی سایت استفاده نمود.

• راه اندازی وب سایت
پس از این طی این 4 مرحله نوبت به راه اندازی سایت در بستر جهانی می رسد که در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. در این مرحله باید از هاست مناسبی را برای سایت خود تهیه نمائید.

راه های ساختن سایت

اگر روش طراحی سایت خود را انتخاب کردید برویم در مرحله‌ی بعدی که ببینم راه های ساختن سایت چه می باشد؟
راه های ساختن سایت به این صورت است که اول یک نام دامنه ای برای سایت خود انتخاب می کنید توجه کنید که این نام کوتاه واضح و در عین حال جذاب باشد.
قدم بعدی از راه های ساختن سایت انتخاب هاست مناسب می باشد یک هاست فضایی برای ذخیره اطلاعات درون سایت شما اعم از متن عکس تصویر می باشد که بسته به نوع سایت و حجم کاری مقدار حافظه آن را انتخاب می کنید.
بعد از انتخاب دامنه و هاست باید سایت خود را طراحی کنید و در هاست دامنه خود راه اندازی کنید.
بعد از گذراندن این مراحل نوبت به ایجاد محتوای مناسب و جذاب می باشد.
مرحله‌ی اخر ساخت سایت نگهداری و پشتیبانی سایت می باشد که اگر در روند طراحی سایت با مشکلی رو به رو شدید با استفاده از تیم پشتیبان به راحتی مشکل را حل کنید.