همانطور که مطلع هستید گوگل روز به روز در حال آپدیت الگوریتم‌های خود و یا تنظیم الگوریتم جدیدی می‌باشد تا برای شناسایی سایت‌های مناسب کار خود را راحت کند. یکی از الگوریتم‌های قدیمی و معروف گوگل الگوریتم مدیک می‌باشد. الگوریتم‌ها که در واقع نوعی فیلتر برای سایت‌ها محسوب می‌شوند و سایت‌ها با رد شدن از این فیلترها می‌توانند دیده شوند.
الگوریتم مدیک بر روی کل سایت اثر می‌گذارد. الگوریتم مدیک یکی از پرکاربردترین الگوریتم‌های گوگل است. این الگوریتم که جزو الگوریتم جهانی می‌باشد و بدون در نظر گرفتن زبان و یا موقعیت مکانی تمام عوامل را زیر نظر گرفته و آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

موارد قابل توجه الگوریتم مدیک

1.تاثیر HTTPS در سئو

وجود امنیت در طراحی سایت برای کاربران و موتورهای جستجو مهم می‌باشد که می توان از طریق URLمتوجه برخوردار بودن سایت از امنیت دانست همچنین روش دیگری که می‌توان به داشتن امنیت سایت پی برد وجود آرم گواهی SSL می‌باشد.

2.نسخه موبایل بر سئو

یکی دیگر از مواردی که باید در الگوریتم‌های گوگل به خصوص الگوریتم مدیک به آن اهمیت دهید ریسپانسیو بودن سایت می‎‌باشد. یعنی سایت مورد نظر باید به خوبی بدون هیچ مشکلی در نسخه‌های موبایلی نمایش داده شود. کاربران بسیاری هستند که با استفاده از موبایل خود به جستجوی موارد مختلف می‌پردازند و اگر با سایتی مواجه شود که متناسب با نمایشگر موبایل و تبلت خود طراحی نشده باشد به سرعت سایت را بسته و به سراغ سایت‌های دیگری می‌‌روند.

3.به هیچ عنوان فکر دور زدن گوگل را نکنید

ربات‌های گوگل روزبه‌روز در حال پیشرفت می‌باشند پس سعی کنید به هیچ وجه به فکر دور زدن آن نباشید چرا که به محض متوجه شدن با سایت شما برخورد خواهند کرد و امتیاز سایت را پایین آورده و جریمه‌هایی را اعمال می‌کنند.

الگوریتم مدیک گوگل

الگوریتم‌های گوگل

از آن‌جایی که گوگل یک شرکت بزرگی می‌باشد که همه‌ی افراد به عنوان یک منبع معتبری به آن اعتماد دارند. جستجوهای خود را در آن انجام می‌دهند گوگل هم برای کاربران خود بسیار اهمیت می‌دهد و نهایت تلاش خود را می‌کند تا بهترین سایت‌ها را در اختیار کاربران خود قرار دهد. به همین منظور اقدام به الگوریتم‌های مختلفی کرده تا با کمک آن الگوریتم‌ها بتواند سایت‌هایی را که از هر نظری دارای سئوی خوبی می‌باشد و مطابق با قوانین افراد همچنین در راستای رضایت کاربران خود قدم برمی‌دارند را شناسایی کرده و در اولویت خود قرار دهد. الگوریتم های گوگل عبارتند از: الگوریتم پاندا، الگوریتم پنگوئن، الگوریتم کبوتر، الگوریتم مرغ مگس خوار، الگوریتم موبایل گدون گوگل و... لارم به ذکر است که در هر الگوریتم گوگل مشخص نمی‌کند که چه مقدار از صفحات سایت را تحت تاثیر قرار داده است.

تاثیر الگوریتم‌ها بر طراحی سایت

اگر صاحب سایت هستید و یا می‌خواهید به ساخت سایت بپردازید توجه کنید تا به سئو سایت خود بسیار توجه کنید تا هم در نظر موتورهای جستجو هم در نظر کاربران از محبوبیت خاصی برخوردار شوید. هدف الگوریتم‌های گوگل هم جلب رضایت کاربران افراد می‌باشد تا بهترین سایت را در اختیار آن‌ها قرار دهد پس حتما کارهای مربوط به سئو خود را در اختیار یک سئوکار حرفه‌ای و مجرب قرار دهید تا با استفاده از دانش و تجربه‌ای که در اختیار دارد سئو سایت شما را به بهترین نحو پیش ببرد. تا سایت شما مورد پنالتی الگوریتم‌ها قرار نگیرد. وقتی اقدام به طراحی وب سایت و طراحی اپلیکیشن کردید باید با توجه به تجربیات و شناختی که از کاربران خود دارید اقدام به تولید محتوای مفید و پاسخ پرسش‌های کاربران باشد را کنید.

سوالات مرتبط:

آیا گوگل فقط از الگوریتم‌های جدید خود استفاده می‌کند؟
خیر گوگل برای شناسایی سایت خود نه تنها از الگوریتم‌های جدید بلکه از الگوریتم‌های قدیمی خود هم حتی بیشتر از قبل استفاده می‌کند.

بهترین راه برای یادگیری الگوریتم‌های سئو چیست؟
مقالات زیادی وجود دارد که توضیحاتی را در مورد معرفی الگوریتم‌ها و نحوه عملکرد آن‌ها توضیح داده است همچنین در کنار خواندن این مقالات می‌توانید ویدیوهای آموزشی را نیز مشاهده کنید.

اگر الگوریتم‌های گوگل وجود نداشت چه اتفاقی می‌افتاد؟
اگر الگوریتم‌های گوگل وجود نداشت در این صورت شما هر عبارتی را که در گوگل جستجو می‌کردید با سایت‌های بی‌ربطی و با مطالب غیر مناسب مواجه می‌شدید. اما وجود این الگوریتم‌ها به نتایج حاصل از جستجوی افراد نظم داده است.

الگوریتم گوگل به چند دسته تقسیم می‌شود؟
الگوریتم گوگل به دو دسته الگوریتم‌های اصلی و الگوریتم‌های جانبی تقسیم بندی می‌شود. الگوریتم اصلی که بر اساس پارامترهای مختلف اقدام به رتبه بندی سایت‌های اینترنتی می‌کند و الگوریتم‌های جانبی برای شناسایی سایت‌های اسپم مورد استفاده قرار می‌گیرد.