گوگل برای جلب رضایت کاربران خود دست به هرکاری می‌زند که یکی از کارها ایجاد الگوریتم‌های مختلف می‌باشد. گوگل هرچند وقت یک‌بار الگوریتم‌های خود را به روز رسانی می‌کند و در صورت نیاز الگوریتم جدیدی را تنظیم می‌کند. در واقع هدف گوگل مبارزه با تخلفات سایت‌ها می‌باشد. یکی از الگوریتم‌های گوگل الگوریتم فرد می‌باشد. حال اگر برای شما سوال پیش می‌آید که اصلا الگوریتم فرد چیست با ما همرا باشید تا بیش‌تر با این الگوریتم آشنا شوید. از آن‌جایی که مدیران سایت برای ارائه تبلیغ از لینک‌ها بیش از حد در سایت خود استفاده کردند به همین منظور گوگل به این لینک‌ها حساس شده که برای رسیدگی این موضوع الگوریتم فرد را ایجاد کرد.

هدف الگوریتم فرد

1.محتوای بی‌کیفیت

الگوریتم فرد نیز مانند الگوریتم پاندا بر روی محتوا حساس می‎باشد اما اهداف اصلی آن بیش‌تر بر کیفیت محتوا می‌باشد. توجه کنید که به هیچ عنوان از محتوای بی هدف در سایت خود استفاده نکنید چرا که برخی افراد برای افزایش رتبه سایت خود اقدام به تولید محتوای بی‌هدفی می‌کنند که نتیجه برعکسی را برای سایت خود به ارمغان می آورند و با جریمه‌های گوگل روبه‌رو می‌شوند. توجه کنید تا محتوایی که در سایت خود قرار می‌دهید کوتاه و کم حجم و بی‌کیفیت نباشد.

2.فریب زدن کاربران

طراحی سایت هایی که با استفاده از کلید واژه‌های جذاب مخاطب را جذب سایت کرده اما هیچ توضیحی درباره آن کلید واژه ارائه نکرده‌اند و یا با روش‌های مختلفی اقدام به فریب دادن کاربران و موتورهای جستجو می‌کنند را شناسایی کرده و اقدام به جریمه سایت مورد نظر می‌کنند.

3.تبلیغات‌های بیجا

از آن‌جایی که صاحبان سایت فقط به فکر کسب درآمد خود می‌باشند از همه‌جای وب سایت خود استفاده می‌کنند تا تبلیغات‌ مختلف قرار ‌دهند و هیچ توجهی به رضایت و راحتی کاربران ندارند که به این صورت نه تنها بسیاری از کاربران خود را از دست خواهند داد بلکه با جریمه‌های گوگل هم روبه رو خواهند شد.

4.ریسپانسیو نبودن

طراحی وب سایت‌هایی که واکنش گرا نیستن یعنی در نمایشگرهای دیگر مانند موبایل و تبلت به خوبی نمایش داده نمی‌شود. نیمی بیش‌تر از کاربران کارهای روزمره خود را با استفاده از موبایل و تبلت انجام می‌دهند اگر سایت شما به خوبی برای آن‌ها نمایش داده نشود بسیاری از کاربران خود را از دست خواهید داد.

5.تجربه کاربری

یکی دیگر از موارد مهمی که در الگوریتم فرد باید به آن بپردازیم تجربه کاربری افراد می‌باشد همانطور که مطلع هستید روز به روز تغییرات زیادی در دنیای اینترنت به وجود آمده که به تجربه افراد می‌افزاید. اگر افراد از این تجربه‌ها استفاده نکنند نتایج خوشایندی را پیش رو نخواهند داشت.

الگوریتم فرد چیست؟

اگر می‌خواهید تا الگوریتم فرد با شما رابطه خوبی داشته باشد باید موارد زیر را رعایت کنید

تلاش کنید تا بهترین محتوا را در اختیار کاربران خود قرار دهید چرا که افراد برای محتوا وارد سایت شما می‌شود بنابراین توجه کنید تا با توجه به شناخت مشتریان خود محتوای مناسب و مفیدی را ارائه دهید تا اطلاعات بازدید کنندگان خود را بالا ببرید. محتوایی که قرار می‌دهید کوتاه نباشد. طولانی بوده و تقزیبا از 2000 کلمه برخوردار باشد.
از تبلیغات بیش از حد در سایت خود استفاده نکنید چرا که افراد تبلیغات ها را مزاحم میبینند و دوست ندارند آن‌ها را بیش از حد در سایت مشاهده کنند. به هیچ عنوان سایت خود را از لینک‌ها پر نکنید. و همان لینک‌هایی هم که قرار می‌دهید توجه کنید تا از کیفیت بالایی برخوردار باشد.
در فاصله زمانی کمی به به روز رسانی محتوایی که در سایت خود قرار می‌دهید بپردازید. تلاش کنید تا سایت شما از امکانات مهمی مانند جستجوی صوتی برخوردار باشد. در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنید و مطالب مفیدی را قرار دهید تا کاربران آن‌ها را به اشتراک بگذارند. شما اگر صاحب طراحی سایت شرکتی یا طراحی سایت فروشگاهی می‌باشید می‌توانید برای جذب بیش‌تر کاربران از محتوای ویدویی استفاده کنید.

چطور متوجه شویم که توسط الگوریتم فرد جریمه شده‌ایم؟

الگوریتم فرد سایت‌های بسیاری را جریمه کرده است. در واقع سایت‌های بسیاری بودند که پس از به وجود آمدن الگوریتم فرد جایگاه و رتبه خود را از دست دادند برای متوجه شدن این موضوع می‌توانید با سایت seroundtable.com لیست سایت‌هایی را که پس از الگوریتم فرد رتبه پایینی را دریافت نموده‌اند را مشاهده کنید. پس از بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که طراحی سایت‌هایی که در این لیست قرار گرفته‌اند از محتوای ضعیف و بی کیفیت همچنین تبلیغات زیاد و واکنش گرا نبودن برخوردار می‌باشند.

اهمیت گوگل فرد

پس با این توضیحات متوجه شدید که سئو سایت شما چقدر دارای اهمیت می‌باشد و باید بر روی کارهایی که در سئو سایت خود انجام می‌دهید دقت کنید لازم به ذکر است تا کارهای ساخت سایت خود را به شرکت طراحی سایت واگذار کنید تا با تیم حرفه‌ای و مجربی که در اختیار دارد کارهای مربوط به سئو سایت شما را به نحو احسنت انجام دهند. اگر هزینه و تعرفه طراحی سایت ذهن شما را مشغول کرده می‌توانید با مراجعه حضوری و بیان خواسته‌هایی که از یک سئو سایت خود می‌خواهید را گفته سپس با محاسبات لازم براورد هزینه را کنند.