محتوا یکی مهمترین مسائلی است که در سئوسایت باید به آن توجه کنید به سئو و بهینه سازی اصولی محتوا می‌تواند در قرارگیری بر اولویت گوگل نقش موثری داشته باشد. یکی از بخش‌های مهم در سئو سایت برچسب گذاری محتوا Content Tagging می‌باشد این روش برای افرادی که به وبلاگ نویسی می‌پردازند یا دارای طراحی فروشگاه اینترنتی بوده و در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند آشنا می‌باشد. ممکن است اصطلاح هشتگ، زیاد به گوشتان خورده باشد که با این علامت # نمایش داده می‌شود اصول برچسب گذاری یا هشتگ که باید با اصول انجام شود متاسفانه این روزها افراد توجه چندانی به این موضوع ندارند اما یکی از موثرترین موارد در سئو و بهینه سازی طراحی سایت همچنین یکی از موارد مهم در گسترش کسب و کار و جذب مشتریان بی‌شماری از این طریق می‌باشد.
اصلا برچسب چیست؟ برچسب و دسته بندی جزو مواردی می‌باشد که در محتوا برای نظم دادن موارد مختلف محتوا به کار می‌رود با استفاده از برچسب گذاری باعث می‌شود تا افراد بدون سردرگمی به راحتی به بخش مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. برچسب نقش بسیار مهمی در سئو سایت را ایفا می‌کند به همان اندازه که باعث جلب رضایت موتورهای جستجو و کاربران می‌شود به همان اندازه هم باعث تخریب سئو سایت می‌باشد.
از برچسب‌ها در جاهایی که قرار است از یک موضوع چندین مطلب نوشته شود و یا مواردی که نمی‌توان در دسته بندی قرار داد استفاده می‌کنند وظیفه برچسب گذاری مشخص کردن شاخه‌های کوچک‌تر از دسته می‌باشد بعد از ایجاد مطلب و قرار دادن آن در دسته مربوطه در آخر باید اقدام به برچسب گذاری آن کنید.

اصول برچسب گذاری محتوا؟-طراحی سایت

طرز صحیح برچسب گذاری

برچسب گذاری دارای اصول خاصی می‌باشد از جمله باید کوتاه باشد یعنی برای فارسی زبان‌ها بهتر است با توجه به حجم محتوا از سه تا ده کلمه تشکیل شود همچنین دسته‌ها و برچسب‌ها را همانند هم نامگذاری نکنید. بیش از حد از برچسب‌ها استفاده نکنید چرا که باعث سردرگمی موتورهای جستجو و کاربران می‌شود. دقت کنید تا کلماتی که توسط افراد به دفعات زیاد جستجو می‌شود را برای برچسب گذاری انتخاب کنید. از محتواهای مختلف با یک نگ در طراحی وب سایت خود استفاده کنید.
توجه کنید تا از به کار بردن تگ‌های تکراری بپرهیزید چرا که این کار باعث می‌شود تا ارزش تگ‌هایتان از بین بروند. لازم به ذکر است که هر چه محصولات بیش‌تری با یک تگ برچسب گذاری شود ارزش آن برچسب در نظر گوگل افزایش میابد. صاحبان کسب و کار معمولا موضوعات مورد علاقه مشتریان خود را می‌شناسند و می‌دانند که بیش‌تر با چه کلماتی افراد به جستجو می‌پردازند پس شما هم به عنوان صاحب سایت سعی کنید تا آن عبارت و کلمه‌ها را شناسایی کرده و از آن‌ها برای برچسب کذاری استفاده کنید.
اگر نمی‌دانید که برای پیدا کردن برچسب‌های مناسب از کجا شروع کنید ما به شما می‌گوییم که می‌توانید با استفاده از ابزار گوگل ترندز Google trends، گوگل ریلیتد سرچ Google Related Search و KWFinder برای پیدا کردن برچسب‌های مناسب و کاربردی کمک بگیرید. به علاوه لازم به ذکر است که اشتباهات رایجی که ممکن است وبمستران آن را در برچسب گذاری با آن مواجه شوند به طوری که این اشتباهات منجر به آسیب رساندن به سئو سایت ‌شود. یکی از اشتباهاتی که معمولا افراد آن را انجام می‌دهند این است که بر روی عنوان خود برچسب می‌گذارند که این امر بسیار اشتباهی می‌باشد چرا که باعث می‌شود تا دو صفحه با متا دسکریپشن تکراری ایجاد شود و به گمراهی کاربران و موتورهای جستجو بیانجامد.
از طرفی هم ممکن است برچسب تکراری قرار دهند که این مورد نیز باعث آسیب رساندن به سایت می‌شود چرا که هدف از برچسب گذاری ایجاد شاخه جدید می‌باشد برای مثال اگر شما دارای طراحی سایت املاک می‌باشید و در برچسب گذاری خود از عکس خانه استفاده کردید در برچسب بعدی از تصویر خانه استفاده کنید.
یکی از دلایل موفقیت طراحی سایت دیجی کالا نیز همین برچسب گذاری مناسب می‌باشد پس حتما برای برچسب گذاری مطالب خود از بهترین شرکت سئوسایت کمک بگیرید تا برچسب‌هایی که متناسب با کسب و کار شما می‌باشد را برای شما معرفی کنند.

برچسب گذاری در وردپرس

یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توانید برای راه اندازی طراحی سایت فروشگاهی یا طراحی سایت شرکتی خود استفاده کنید راه اندازی طراحی وب سایت با استفاده از سیستم وردپرس می‌باشد چرا که این امکان را برای افراد مبتدی می‌دهد تا با نداشتن تخصص کافی هم می‌توانند به راه اندازی طراحی سایت خود بپردازند. برای برچسب گذاری در محیط وردپرس با رفتن به پیشخوان به بخش نوشته‌ها رفته سپس زیر مجموعه آن برچسب‌ها را انتخاب می‌کنید پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که با پر کردن قسمت‌های درخواستی می‌توانید اقدام به برچسب گذاری کنید اما به همین راحتی هم نمی‌توانید هر کلمه‌ای که خواستید به آن اضافه کنید شما باید از دانش کافی در این زمینه برخوردار باشید.
برای پر کردن بخش‌های درخواستی دو فیلد نام و نامک را مشاهده می‌نمایدد که در بخش نام شما اسم برچسبی که می‌خواهید به کاربران و موتورهای جستجو نمایش داده شود را وارد می‌کنید در بخش نامک هم می‌توانید معادل انگلیسی آن نام برچسب خود را وارد کنید.