اگر سئوکار هستید و یا می‌خواهید وارد دنیای سئو شوید قطعا می‌دانید که در دنیای سئو سایت موارد مختلفی اهمیت دارد که باید به آن‌ها توجه کنید مانند سرعت سایت، وجود کلمات کلیدی مناسب، وجود لینک‌های مناسب بدون ارورو بسیاری از موارد دیگر که حتما باید با وجود ابزارهای مخصوص خود چک کنید.
ابزارهای مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها وظایفی را برعهده دارند تا به کاربران موارد مختلف سایت را نشان دهند تا افراد سئو کار یا صاحبین طراحی وب سایت‌ها با خیال راحت و در کوتاه ترین زمان به اهداف خود برسند. ما در این بخش می‌خواهیم تا ابزارهای مفیدی که برای افراد سئوکار و صاحبین طراحی سایت فروشگاهی یا طراحی سایت شرکتی بسیار پر کاربرد می‌باشد را برای شما معرفی کنیم.

Semrush

یکی از ابزارهایی که برای یافتن کلمات کلیدی به کار می‌رود Semrush می‌باشد. همچنین این ابزار گزارشی را مبتنی بر عملکرد دامین و صفحات هر یک از طراحی سایت را نشان می‌دهد. با استفاده از این ابزار شما می‌توانید کلمات کلیدی که بسیار در رتبه طراحی سایت‌ها موثر می‌باشد را نشان می‌دهد.

Chrome Lighthouse

این ابزار نیز برای بررسی متا تگ‌ها، عنوان صفحه، متن توصیفی بر روی لینک‌ها، بررسی Hreflang، بررسی فونت‌های طراحی سایت و سازگار بودن آن با موبایل، وضعیت ایندکس صفحه برای استفاده از این دستگاه می‌توان آن را مانند یک افزونه بر روی گوگل کروم نصب کرد.

ابزارهای سئو گوگل-طراحی وب سایت

TestMySite

این ابزار هم برای بررسی از دست دادن کاربران برای کند بودن طراحی سایت همچنین زمان بارگذاری سایت در شبکه موبایلی زار هم برای بررسی از دست دادن کاربران برای کند بودن طراحی سایت همچنین زمان بارگذاری سایت در شبکه موبایلی 3G همچنین از این سایت برای بررسی سرعت طراحی وب سایت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد این ابزار با ارسال گزارشی از عملکرد سایت به ایمیلتان شما را از سلامت سایت مطلع می‌سازد.

Page Speed Insights

این ابزار با توجه به عملکرد طراحی سایت شما امتیاز واقعی بین 0 تا 100 را به شما می‌دهد. و طراحی سایت در یکی از گروه‌های خوب، نیاز به کار دارد و یا ضعیف قرار می‌گیرد که کاربران باید با توجه به امتیاز خود سنجیده جلو رفته و در صورت لزوم ویرایشات لازم را انجام دهد.

Google Tag Manager

از این ابزار به برای بررسی کدهای مختلف در طراحی سایت به کار می‌رود به صورت رایگان بوده و از آن جایی که این ابزار کامل می‌باشد نیاز به اطلاعات فنی کاملی ندارد. یعنی برای مدیریت کدها خودتان با داشتن اطلاعاتی کلی از کدها می‌توانید دست به کار شوید و نیازی به شخص حرفه‌ای ندارید.

Pingdom

این ابزار برای تست سرعت طراحی سایت به کار می‌رود و سرعت سایت مورد نظر با سرعت سایت جهان مقایسه می‌شود.

Google Keyword Planner

با استفاده از این ابزار می‌توانید آمار کلمات کلیدی به صورت روزانه، ماهانه، سالانه را ارائه دهد همچنین کلمات کلیدی که مورد نیاز کسب و کار شما می‌باشد را از طریق این ابزار پیدا کنید لازم به ذکر است که برای استفاده از آن هم باید اکانت گوگل داشته باشید.

Backlinkwatch.com

این ابزار نیز یکی دیگر از ابزارهای سئو گوگل می‌باشد. همانطور که از نام آن پیداست برای ارائه لیست بک لینک‌ها ارائه می‌شود و برای افرادی که به دنبال بک لینک رقبای خود هستند بسیار کاربردی خواهد بود

ابزارهای سئو گوگل-طراحی سایت

Seo Site Checkup

یکی دیگر از ابزارهایی که برای بررسی سئو سایت داخلی به کار می‌رود Seo Site Checkup است همچنین خطاهایی که ممکن است تا طراحی فروشگاه اینترنتی ، طراحی سایت بیمه، طراحی سایت خبری و هر طراحی سایت دیگری که شما با آن مواجه شود را برای شما نمایش می‌دهد

Find Broken Links

اگر در مورد لینک‌ها به دنبال ابزاری هستید ما به شما این ابزار Find Broken Links را معرفی می‌کنیم که یک ابزار رایگان است که برای گزارش لینک‌های شکسته در طراحی وب سایت و تعداد لینک‌های داخلی و خارجی همچنین ریدایرکت‌های داخلی و خارجی شما را در اختیارتان قرار می‌دهد.

Copyscape

اگر شما صاحب طراحی سایت می‌باشید و می‌خواهید ببینید که کدام یک از طراحی وب سایت‌ها مطالب شما را کپی کرده‌اند، می‌توانید از این ابزار Copyscape کمک بگیرید با وارد کردن لینک مطلب مورد نظر سایت‌هایی که به کپی پرداخته‌اند را برای شما نمایش می‌دهد.

ابزار XML Sitemap

همانطور که می‌دانید نقشه سایت یکی از مهمترین موارد در سئو سایت است که شما باید برای درک بهتر موتورهای جستجو برای سایت شما از نقشه‌ها استفاده کنید این ابزار یکی از ابزارهایی است که در مدت زمان کوتاهی به ساخت نقشه سایت بپردازید.

Builtwith

این ابزار برای نمایش امکاناتی که در طراحی سایت قرار دارد می‌باشد برای مثال می‌توان به مدیریت محتوا، اطلاعات مربوط به هاست،گواهینامه امنیتی و سرور ایمیل و.... هر تکنولوژی که در طراحی سایت مورد نظر قرار دارد مشاهده کرد.

Browseo

Browseo یکی دیگر از ابزاری است که کاربران می‌توانند با استفاده از آن افراد بتوانند طراحی وب سایت خود را از چشم ربات‌هایی که ماموریت آنالیز کردن سایت را بر عهده دارند نگاه کنند.