یکی از ابزارهای آنالیز وب سایت Pingdom می باشد که برای بررسی و اطلاع از وضعیت وب سایت مورد نظر، به کار می رود. استفاده از ابزار Pingdom بسیار راحت بوده و لازم نیست تا افراد از تخصص خاصی برخوردار باشند با استفاده از این ابزار، که بهترین ابزار تحلیل سایت برای متخصصان و وبمستران می باشد، می تواند جزئیات مختلف سایت مورد بررسی قرار بگیرد. ابزارPingdom مشکلاتی را که که ممکن است از دید شما خارج شده باشد، را به شما نمایش می دهد تا با دقت به رفع آن بپردازید همچنین این ابزار قابلیت نمایش دادن این که چه کسانی با چه ابزار و مرورگرهایی از وب سایت شما بازدید می کنند را در اختیار شما قرار می دهد.
با استفاده از ابزار Pingdom شما می توانید به افزایش سئو و بهینه سازی سایت خود کمک نمایید و بهترین رتبه را برای وب سایت خود به ارمغان بیاورید. موارد مهمی که در سئوسایت اهمیت دارد را در این ابزار بررسی نمایید از جمله: سرعت وب سایت، تعداد درخواست‌ها برای فایل های CSS و js و...
اگر شما جزو افرادی می باشید که به سئو سایت علاقمند می باشید و می خواهید تا در این زمینه فعالیت کنید باید دوره های لازم در خصوص آموزش طراحی سایت و سئوسایت را ببینید سپس به فعالیت بپردازید. هر وب سایت برای پیشرفت کسب و کار حتما باید به موارد سئو اهمیت دهد و طبق آن پیش برود اگر شما طراحی سایت دیجی کالا را در نظر بگیرید میبینید که با رعایت همه موارد مهم سئو توانسته در اولویت گوگل قرار بگیرد و پیشرفت چشمگیری را پیدا کند.

آنالیز سایت با ابزار Pingdom-طراحی سایت

بررسی محتوا در Pingdom

این ابزار این امکان را به کاربران خود می دهد تا به بررسی محتوای موجود در سایت ها بپردازد همچنین می تواند اطلاعاتی که بر روی URL قرار می دهد را میزان حجمی آن را برای کاربران نمایش دهد برای مثال ممکن است بیش ترین حجمی که محتوای یک وب سایت تشکیل می دهد Font سایت باشد که آن را به شما اطلاع می دهد و شما می توانید با دانلود فایل Font حجم آن را کاهش دهید و بر روی سرور بارگذاری نمایید.

نکات مهم ابزار Pingdom

لازم به ذکر است که وقتی سایت شما به حالت مناسبی درآمد این ابزار آن را به شما اطلاع می دهد که برای این که Alert آن را در حالت فعال قرار دهید باید حتما Alert when back up را بررسی نمایید که اگر در حالت فعال نبوده، آن را فعال نمایید.
شما می توانید به این ابزار بگویید که هر چند وقت یک بار به آنالیز وب سایت شما بپردازد و گزارشات مربوطه آن را در اختیار شما قرار دهد. برای انجام این کار می توانید منوی سمت چپ گزینه Monitoring و سپس Uptime را انتخاب کرده و Add new را بزنید. و با قرار دادن آدرس سایت خود می توانید به تعیین کنید که Pingdom در زمان های مشخص شده به بررسی آنالیز سایت شما بپردازد.
همچنین می توانید کاربری را برای چک کردن سایتتان انتخاب نمایید که برای افزودن آن هم می توانید به بخش Who to alert بروید و با افزودن فرد جدیدی به آن و تایید کادر انتخابی بر Modify Check کلیک کنید تا به راحتی کاربر مورد نظر خود در آن ثبت شود.
به علاوه شما می توانید هشدارهایی را در طول مدت قطعی سایت نیز ارسال نمایید که برای آن هم می توانید به بخش Resend every slider بروید و به ایجاد هشدارهای پیگیری بپردازید .ابزار Pingdom این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهد تا در صورت Offline بودن سایت، اطلاعات لازم را برای کاربران ارسال نماید.
ابزار Pingdom، را نمی توان با IP ایران استفاده نمود بلکه می توان از آن به عنوان مکمل GTmetrix استفاده نمود سرورهای این ابزار در مناطقی مانند Asia-Tokyo، Europe-London,Franfurt ، North America-Washington,San Francisco و South America-Sao Paulo و Pacific-sydney قرار گرفته است.

مقایسه Pingdom با ابزار دیگر

اگر بخواهیم ابزار محبوبی را برای تست سرعت سایت، که مورد استفاده قرار می گیرد را نام ببریم، می توانیم به Pingdom و Webpagetest اشاره کنیم ممکن است برای شما پیش آمده باشد که با این دو ابزار به تست سرعت وب سایت خود بیانجامید، اما نتایج به دست آمده اعداد و ارقام، با هم دارای تفاوت باشند. علت این تفاوت به موارد زیر بستگی دارد از جمله:
•مکان سرور تست: یکی از موارد مهمی که این تفاوت آمار را در بین دو ابزار متفاوت نشان می دهد، مکان قرارگیری سرور می باشد که تاثیر بسیار بالایی در نتایج به دست آمده، دارد.
•زمان توقف سرور: در زمان اعلام نتایج Time توقف بررسی و ثبت گزارش از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر آنالیز وب سایت بر اساس زمان Onload صورت بگیرد برخی از فاکتورهای مهم در نظر گرفته نمی شود که این امر منجر به فاصله گرفتن از نتایج واقعی می شود.

آنالیز سایت با ابزار Pingdom-طراحی وب سایت

ابزارهای تست Pingdom

توجه کنید که هر کدام از ابزارهای آنالیز وب سایت، عملکرد مخصوص به خود را دارد و هر کدام در بخش های خاصی مهارت دارند که شما با توجه به موردی که می خواهید آن را انتخاب می نمایید.
برخی از ابزارهای Test سایت از شبیه سازی مرورگر استفاده می کنند اما ابزارهای Pingdom,GTmetrix,WebPageTest برای تست هم از مرورگرهای واقعی مانند Chrome استفاده می نمایند در این جا باید بدانید که استفاده از مرورگرهای واقعی برای تست می توانید نتایج مطلوب و مناسبی را برای کاربران خود به ارمغان بیاورد. ابزارPingdom معمولا برای تست موارد عمومی و تست محل قرارگیری و... مناسب است.