اگر به فکر راه اندازی و ساخت سایت با Wordpress می‌باشید اولین موردی که باید به آن توجه کنید داشتن هاست مناسب برای میزبانی است. هاست یکی از مهمترین‌ بخش‌های یک وب سایت است که در انتخاب آن باید بسیار دقت کنید. ما در بخش، هاست چیست با معنی آن آشنا شدیم و دیدیم که هاست برای چه مواردی کاربرد دارد؟ دانستید که انتخاب یک هاست مناسب می‌تواند تضمین کننده عملکرد وب سایت شما باشد. با ما همراه باشید تا در این بخش با روش‌های انتخاب یک هاست مناسب ، برای Wordpress آشنا شویم.
از آن جایی که بخش مهمی از سلامت سایت شما را Host وب سایت شما تشکیل می‌دهد پس حتما باید در انتخاب آن حساسیت به خرج دهید Host فضایی است که کل اطلاعات وب سایت شما اعم از متن، تصویر، فایل‌ها و... را در خود حفظ می‌کند.

آموزش خرید هاست برای وردپرس-طراحی سایت

توجه کنید که Host مربوطه‌ای که انتخاب می‌کنید باید متناسب با نیاز وب سایتی که راه اندازی می‌کنید، باشد وجود هاست مناسب به افزایش ترافیک سایت، سئو و بهینه سازی وب سایت نیز بسیار کمک می‌کند.
خرید هاست لینوکس برای افرادی که، داشتن سرعت بارگذاری بالای سایت دارای اهمیت می‌باشد می‌تواند بهترین گزینه باشد. اگر Host شما مناسب نباشد، شما را با مشکلات بسیاری مواجه می‌سازد برای مثال: باعث کند شدن سرعت سایتتان می‌شود که منجر به از دست دادن ترافیک سایت می‌شود.
اگر می‌خواهید طراحی سایت شرکتی یا طراحی سایت فروشگاهی با سیستم مدیریت وردپرس راه اندازی کنید مناسب ترین سیستم عامل برای آن هاست لینوکس می‌باشد از آن جایی که Wordpress با زبان php ساخته شده است پس Host Windows برای آن مناسب نخواهد بود.

برای داشتن سایت‌های Wordpressi مناسب باید چه Host را انتخاب نماییم؟

اگر می‌خواهید یک سایت ایده آلی را ارائه دهید در مرحله اول باید هاست مناسب برای سایت مورد نظر انتخاب نمایید Host شما هم مستلزم رعایت فاکتورهایی در آن می‌باشد. که عبارتند از:
سرعت مناسب: توجه کنید که زمان بارگذاری Server شما باید زیر m.s300 باشد.
Uptime مناسب: Server مناسب باید توانایی مدیریت کردن Server و اجرای عالی وب سایت را داشته باشد.

مراحل خرید Host مناسب

زمانی که دامنه خود را انتخاب کردید باید به سراغ انتخاب Host مناسب بروید که دامنه بر روی آن ست شود و اطلاعات وب سایت را بر روی آن دامنه بارگذاری نمایید. شما می‌توانید در گوگل عبارت " خرید هاست " را جستجو نمایید، تا گوگل شرکت‌های مختلفی را برای شما ارائه دهد، که به ارائه خدمات هاست لینوکس و Host windows می‌پردازند. شما با بررسی و مقایسه خدمات شرکت‌های مورد نظر با یکدیگر، در نهایت یک شرکت را برای خرید هاست انتخاب نمایید. شرکت‌های مورد نظر هاست‌های مختلفی را برای شما ارائه می‌دهند که پیشنهاد ما استفاده از هاست لینوکس می‌باشد. توجه کنید که در هاست لینوکس دو Panel به نام‌های C-panel و Direct Admin وجود دارد. این دو Panel فقط از روی ظاهر با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند اما کارکرد هر کدام از آن‌ها مشابه هم می‌باشد
وقتی قصد خرید Host را نمودید، چندین گزینه با فضای مختلف، برای شما نمایش داده می‌شود که شما باید بنا بر فضای مورد نیازتان یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید. زمانی که شما وارد سایت خرید Host شدید پس از گذراندن مراحل خرید و پرداخت نهایی باید اطلاعات خود را در آن قرار دهید.
برای خرید Host شما باید نام کاربری و رمز عبور قوی را ایجاد نمایید تا هروقت که بخواهید وارد حساب کاربری خود شوید، با استفاده از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد صفحه شخصی خود شوید.

آموزش خرید هاست برای وردپرس-طراحی وب سایت

فاکتورهای انتخاب شرکت مناسب Host

اگر پرسشی سوالتان را مشغول خود کرده که چطور از خوب بودن شرکت مربوطه اطمینان حاصل نمایید؟ پاسخ ما به شما این است که زمانی که یک وب سایتی بر اولویت گوگل قرار می‌گیرد یعنی کاربران و موتورهای جستجو رضایت کافی از آن وب سایت را دارند پس چند مورد اول گوگل بهترین گزینه برای انتخاب شما می‌باشد علاوه بر آن باید فاکتورهای دیگر را در نظر بگیرید از جمله:
داشتن پشتیبانی مناسب: داشتن پشتیبانی قوی و مناسب یکی از مهمترین معیارهای انتخاب شرکت مورد نظر می‌باشد. تا در صورتی که سوالی برای کاربران پیش آمد، آن را با پشتیبانی مورد نظر در میان بگذارد.تا به راحتی به رفع مشکل ایجاد شده بپردازند.
توجه به نظرات مشتریان: قبل از خرید host حتما به بخش نظرات بروید و نظرات سایر مشتریان را بخوانید.
هزینه مناسب: قیمت هاست و خدمات مرتبطی که ارائه می‌دهند باید مقرون به صرفه باشد. توجه کنید که قیمت پایین و یا قیمت خیلی بالا معیار خوبی برای انتخاب شرکت مورد نظر نمی‌باشد بلکه شرکت مورد نظر باید معقول و مقرون به صرفه باشد.
امنیت Host: امروزه با پیشرفت تکنولوژی داشتن امنیت، مهمترین فاکتور انتخاب مدیر وب سایت یا Admin سایت می‌باشد.

اگر می‌خواهید تا از عملکرد شرکت مورد نظر اطمینان حاصل نمایید باید از موارد زیر کمک بگیرید

استفاده از تجربیات افراد: علاوه بر آن می‌توانید با تحقیق و بررسی‌های لازم از عملکرد شرکت مورد نظر اطمینان داشته باشید یعنی با استفاده از تجربیات دیگران از خدمات آن وب سایت مطلع شوید.
استفاده از شبکه اجتماعی: یکی دیگر از روش‌های انتخاب شرکت هاست مناسب استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌باشد شبکه‌های اجتماعی مانند Instagram، Linkdin و... می‌تواند بهترین گزینه برای بررسی شرکت‌های هاست باشد.