یکی از موارد مهم در دنیای اینترنت که باید به آن توجه کرد سئو و بهینه سازی عالی برای سایت می‌باشد یعنی طراحی وب سایت شما باید همیشه در صدر نتایج جستجوی افراد قرار گیرد. موارد مختلفی در سئو سایت دخیل می‌باشند که یکی از مهمترین آن‌ها انتخاب کلمات کلیدی می‌باشد. کلمات کلیدی عباراتی هستند که مخاطبان شما این عبارات را در موتورهای جستجو سرچ می‌کنند و از لینک‌های برتر نمایش داده شده استفاده می‌کنند. که با استفاده از ابزارهایی می‌توان به انتخاب کلمات کلیدی مناسب و چک کردن آن‌ها پرداخت با استفاده از این ابزار نه تنها می‌توانید آمار کلمات کلیدی مورد نظر را ببینید بلکه می‌توانید آن کلمه را با کلمات دیگر مقایسه کنید. یافتن کلمات کلیدی با استفاده از ابزارهای مختلفی از Google Keyword Planner ، Keywordtool.io ، Google Trends ، Semrush ، Ahrefs ، LongTailPro جمله امکان پذیر می‌باشد.
ما در این بخش می‌خواهیم به آموزش جامع ابزار گوگل ترند بپردازیم با ما همراه باشید تا با این ابزار آشنا شوید.
شما می‌توانید وارد سایت اصلی گوگل ترندز شوید https://trends.google.com/ از قسمت بالا به انتخاب کشور مورد نظر بپردازید سپس به آمار جستجوهای محبوبی که توسط افراد انجام شده را مشاهده کنید.
همانطور که مشاهده می‌کنید در قسمت کادر که در داخل آن Enter a search term or a topic نوشته شده است کلمه مورد نظر را بنویسید تا نتایج مورد نظر را بنویسید.

آموزش جامع ابزار گوگل ترندز-طراحی سایت

پس از نوشتن کلمه مورد نظر یک نموداری برای شما ظاهر می‌شود که نمایش تعداد جستجوی افراد در بازه زمانی مختلف می‌باشد. برای مثال ما کلمه طراحی سایت را برای شما جستجو کردیم و نموداری که ظاهر شد روند علاقمندی افراد می‌باشد. حال گزینه‌هایی در زیر آن کلمه وجود دارد که هر کدام از معانی خاصی برخوردار می‌باشند از جمله:
تب اول که در آن به انتخاب کشور مورد نظر پرداختیم حال iran را انتخاب کردیم که نتایج را بر اساس ایران نمایش می‌دهد. کشور مورد نظر را با توجه به این که نتیجه آنالیز را برای کدام کشور می خواهیم انتخاب می‌کنیم.
Past 12 month در این قسمت بازه زمانی مورد نظر را نشان می‌دهد. که در طی مدت زمان 12ماه گذشته جستجوها به چه صورت بوده است این بازه زمانی به طور دستی قابل تغییر می باشد.
All categories که به موضوع جستجو می‌پردازد. به این معنا که عبارت سرچ شده شامل بخش هنری، حمل و نقل، زیبایی و یا غیره میباشد. برای مثال عبارت طراحی سایت که ما انتخاب کردیم در کتگوری کامپیوتر و الکترونیک قرار میگیرد.
Web Search نوع جستجو می‌باشد. به این ترتیب که نتیجه عبارت برای قسمت تصاویر، اخبار و یا سایر بخش ها می‌خواهید مشاهده کنید. هر چه فیلترهای بیشتری اعمال کنید نتیجه دقیق تری را مشاهده می‌کنید.

آموزش جامع ابزار گوگل ترندز-سئوسایت

در کنار موردی که جستجو شده Compare وجود دارد که در آن می‌توانید کلمه‌ای که می‌خواهید با کلمه مورد نظر مقایسه کنید را قرار دهید تا کلمه‌ها را باهم مقایسه کنید شما تا 5 مورد می‌توانید کلمه‌ها را با هم مقایسه کنید.

آموزش جامع ابزار گوگل ترندز-طراحی وب سایت

در قسمت بعدی شما با این بخش Compare breakdown by subregion مواجه می‌شوید که این بخش نمایش دهنده میزان جستجو افراد در شهرهای مختلف ایران می‌باشد.
همانطور که مشاهده می کنید 5 شهرهای مختلف اردبیل، چهارمحال بختیاری، خراسان جنوبی، گلستان و هرمزگان را برای شما قرار داده هر چه پر رنگ‌تر باشد یعنی میزان جستجو در این شهرها بیش‌تر بوده که در این قسمت همه شهرها جستجوی فولی داشتند. با توجه به شهرهایی که بیشترین سرچ را داشته اند محتوای خود را مناسب آن شهر تولید کنید تا بازده بالاتری داشته باشید.

آموزش جامع ابزار گوگل ترندز-سایت کد

در قسمت Related queries کلمات کلیدی مرتبط به تازگی توسط افراد جستجو شده است را نمایش می‌دهد. انتخاب بهترین کلمات کلیدی می‌تواند تاثیر بسیار مهمی را برروی سئو سایت شما داشته باشد. اگر شما بهترین نتیجه را با کلمه کلیدی غیر مرتبط داشته باشید کمکی به کسب و کار خود نکرده‌اید بنابراین زمان و انرژی خود را در مسیر درستی مصرف کنید تا بهترین بازده را از طراحی سایت خود دریافت کنید.
اگر شما صاحب طراحی سایت شرکتی یا طراحی سایت فروشگاهی می‌باشید باید توجه کنید تا سئو سایت شما بسیار عالی باشد چرا که امروزه فروشگاه های اینترنتی زیادی راه اندازی شده اند که رقابت نزدیکی با یکدیگر دارند و افراد نیزهمه جستجوهای خود را با استفاده از موتورهای جستجو انجام می‌دهند و زمانی که در نتایج جستجوی آن‌ها ظاهر شوید به افزایش اعتبار، فروش و به دست آوردن سود بسیار زیاد در کسب و کارتان بسیار کمک می‌کنید.
اگر می‌خواهید سئو سایت عالی را برای طراحی وب سایت خود داشته باشید می‌توانید کارهای مربوط به سئو سایت خود را به دست بهترین شرکت طراحی سایت و سئو سایت بسپارید تا آن‌ها با داشتن تیم حرفه‌ای و مجرب بهترین کارهای را برای سایت شما انجام دهند و خیال شما را راحت کنند. سئو سایت می‌بایست مطابق با اصول و استاندارهای گوگل انجام شود و طی هر دوره که گوگل الگوریتم های جدیدی معرفی می کند و یا آپدیت جدیدی ارائه می دهد سایت خود را همگام کنید.