اگر شما جز افرادی هستید که با سئو سروکار دارید قطعا با عبارت سندباکس روبه‌رو شده‌اید و ممکن است برای شما سوال پیش آمده باشد که سندباکس چیست؟ همانطور که مطلع هستید گوگل به کاربران خود بسیار اهمیت می‌دهد برای راحتی و رضایت کامل آن‌ها به همه‌ی موارد توجه می‌کنند به همین منظور گوگل هر طراحی سایت که تازه تاسیس می‌شود حتی اگر دارای بهترین محتوا هم باشد، از سایت‌های دیگر جدا کرده و در سندباکس قرار می‌دهد. سندباکس جایی می‌باشد که در آن به بررسی سایت و محتوای تولید شده می‌پردازند. هیچ رتبه‌ای در این مرحله دریافت نمی‌شود.

آشنایی با سندباکس گوگل

هدف گوگل سندباکس

دنیای سئو دنیایی پیچیده است و قانون‌های اثبات نشده‌ای دارد. که برخی از قوانین در در مقاله سئو چیست؟ توضیح داده شده است. یکی از مهم‌ترین موضوع‌ها در مورد طراحی سایت‌های جدید این است که چرا سایت‌های جدید بر روی صفحه نتایج گوگل ظاهر نمی‌شود. در واقع در پشت صحنه این داستان دلایل خاصی دارد که می‌توان به یکی از اهداف مهم گوگل اشاره کرد. در واقع هدف گوگل بررسی محتوای پرداخته شده و جلوگیری از رتبه گرفتن سایت‌های اسپم و بی‌کیفیت می‌باشد. با روی کار آمدن این روش دیگر نمی‌توان به راحتی هر سایتی را بر روی اولویت گوگل قرار داد.

از کجا بفهمیم در گوگل سندباکس قرار داریم؟

شما می‌توانید با استفاده از دستور site:yourdomain.com نام سایت و دامنه خود را قرار دهید. اگر هیچ نتیجه‌ای نگرفتید به این معنی می‌باشد که سایت شما ایندکس نشده است. اما اگر مشاهده نمودید که در صفحه نتایج حضور دارید اما رتبه خوبی ندارید می‌توانید متوجه شوید که در دوره سندباکس گوگل می‌باشید. دوره دیگری به نام ماه عسل وجود دارد که معمولا افراد با دوره سندباکس اشتباه گرفته می‌گیرند لازم به ذکر است که در دوره ماه عسل فقط صفحه‌های جدید در این دوره قرار گرفته می‌شوند اما در دوره سند باکس سایت‌های تازه تاسیس قرار گرفته می‌شود.

نحوه خارج شدن از سندباکس گوگل

اگر متوجه شدید که در سندباکس اسیر شده‌اید باید تمام تلاش خود را کنید تا از آن دوره خارج شوید. به همین منظور می‌توانید در مرحله اول صبر داشته باشید سپس کارهایی که به شما کمک می‌کند را انجام دهید که عبارتند از:
محتوای با کیفیت و با ارزشی را تولید کنید، به هیچ عنوان به دنبال روش‌های اسپم و کلاه سیاه نباشید که به طراحی وب سایت خود ضرر جبران ناپذیری را وارد می‌سازید، به لینک سازی داخلی بسیار اهمیت دهید، سعی کنید تا سایت شما از کامنت‌ها و نظرات بیشتری برخوردار باشد، می‌توانید برای به دست آوردن بک لینک قوی در سایت خود پست مهمان ایجاد کنید، همیشه به دنبال بهینه سازی محتوای خود باشید حتی اگر سایت شما از بهترین محتوا برخوردار باشد، حتما در سایت خود برای کمک بیشتر به موتورهای جستجو از نقشه استفاده کنید، از سایت‌های مرتبط بک لینک بگیرید، توجه کنید که از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده نکنید.

آشنایی با سندباکس گوگل

الگوریتم‌های گوگل

گوگل به عنوان برترین موتور جستجو تمام تمرکز خود را بر روی جستجوی کاربران خود قرار می‌دهد. همچنین برای راحتی کار خود و پیدا کردن بهترین سایت الگوریتم‌هایی را ایجاد کرده‌ که هر کدام وظایف مختلفی را بر عهده دارند به شناسایی سایت‌های با کیفیت می‌پردازد. انتخاب بهترین سایت و قرار گرفتن در اولویت گوگل دارای اهمیت بسیاری می‌باشد. الگوریتم‌های گوگل عبارتند از: الگوریتم پاندا، الگوریتم پنگوئن، الگوریتم مرغ مگس خوار، الگوریتم کبوتر، الگوریتم موبایل گدون گوگل، الگوریتم رنک برین.

روش‌های جلب اعتماد گوگل نسبت به سایت و خارج نمودن آن از سندباکس

اگر می‌خواهید پس از ساخت سایت گوگل به شما اعتماد کند باید اقداماتی را در این راستا انجام دهید تا اعتماد گوگل را جلب کنید. بنابراین کارهایی که می‌تواند به جلب اعتماد سایت شما کمک کند عبارتند از:

1.لینک‌های واقعی بگیرید

تلاش کنید تا از شبکه‌های اجتماعی برای سایت خود لینک واقعی بگیرید توجه کنید که اگر نمودار لینک شما با شیب منطقی افزایش پیدا کند گوگل به سایت شما اعتماد می‌کند.

2.کلمات کلیدی طولانی را هدف قرار دهید

یکی دیگر از مواردی که باید در جلب اعتماد گوگل توجه کنید انتخاب کلمات کلیدی می‌باشد. کلمات کلیدی طولانی که از رقابت پایینی برخوردار می‎‌باشد را مورد هدف محتوای سایت خود قرار دهید.

3.کامنت دریافت کنید

تلاش کنید تا کلمات کلیدی را در کامنت خود دریافت کنید. کامنت‌هایی که حاوی کلمات کلیدی می‌باشند بیشتر مورد توجه موتورهای جستجو قرار می‌گیرد که اعتماد گوگل نسبت به سایت شما افزایش پیدا می‌کند.

4.از دامنه‌های قدیمی استفاده کنید

یکی از روش‌های فرار از سندباکس گرفتن دامنه قدیمی می‌باشد. اما دامنه‌ای که مرتبط با کسب ‌و کارتان باشد نه هر دامنه‌ای. چرا که اگر هر دامنه‌ای را خریداری کنید و محتوای دیگر و غیر مرتبطی را در سایت خود قرار دهید گوگل متوجه این موضوع شده و بیشتر شما را در سندباکس گیر می‌اندازد.

سوالات مرتبط:

کدام سایت‌ها در سندباکس گوگل قرار می‌گیرند؟
سایت‌هایی که محتوای کپی شده را در سایت خود استفاده می‌کنند، متن یا لینک پنهانی دارند و یا رفتارهایی شبیه اسپم دارند.

چقدر زمان می‌برد تا در سندباکس گوگل قرار بگیرید؟
زمان قرارگیری در سندباکس متغیر است و زمان ثابتی را نمی‌توان برای آن در نظر گرفت. حضور شما در سندباکس می‌تواند زمانی حدود بین 3 تا 6 ماه به طول بیانجامد.

آیا می توان مدت انتظار سندباکس را کاهش داد؟
به طور کامل نمی‌توان از مدت انتظار سندباکس اجتناب کرد اما می‌توان برای سرعت گرفتن این پروسه کارهایی را انجام داد به طور مثال انتشار مقاله‌ای که با وبلاگ شما هماهنگی داشته باشد، در شبکه های اجتماعی ویدیوهای مرتبط و مهمی را قرار دهید تا برای افراد جذابیت زیادی داشته باشد و یا افراد را به بحث و گفتگو در سایت خود دعوت کنید.