طراحی سایت انجمن

طراحی سایت انجمن

طراحی سایت انجمن


طراحی سایت انجمن
طراحی سایت طراحی وب سایت ممکن است تا کنون در وب سایت ها با تالار های گفتگو و انجمن ها برخورد کرده باشید. انجمن قسمتی از وب سایت می باشد که در آن همه ی کاربران پس از عضویت در وب سایت می توانند موضوعات مختلفی را در قالب پست و یا پاسخ به پست های کاربران دیگر در وب سایت قرار دهند. اگر وب سایت های انجمن مورد استقبال کاربران قرار گیرد و آن ها مطالب مفیدی را در وب سایت شما به اشتراک بگذارند این موضوع باعث افزایش ترافیک و بازدید وب سایت شما خواهد شد و کاربران بسیار زیادی در نتایج جستجو از وب سایت شما بازدید خواهند کرد.

مهم ترین مزایای طراحی سایت انجمن

• ایجاد راهی برای تعامل کاربران وب سایت با یکدیگر در طراحی سایت انجمن
• یکی از ساده ترین و سریع ترین راه ها برای پاسخ به سؤالات کاربران در طراحی سایت انجمن
• ایجاد حس همکاری و اتحاد متقابل بین کاربران در طراحی سایت انجمن
• قابلیت جذب کاربران و بازدید کنندگان جدید به طراحی سایت انجمن
• رشد و بهبود بهبود سئو سایت به طور غیرمستقیم در طراحی سایت انجمن

برخی نکات در نحوه طراحی سایت انجمن

مشخص بودن موضوع اصلی طراحی سایت

در مرحله ی اول باید موضوع وب سایت انجمن خود را مشخص نمایید و اینکه کاربران وب سایت شما چه کسانی می باشند را مشخص نمایید. پیشنهاد می شود با طرح کردن سوالات و موضوعات مرتبط با انجمن خود به اشاره با موضوع اصلی بپردازید.

ایجاد نکردن موضوع های تکراری در طراحی سایت

ایجاد کردن موضوع های متفاوت با موضوع اصلی انجمن در برخی از موارد کار خوبی است اما بهتر است موضوع های بسیار زیاد و گوناگونی را ایجاد نکنید، ایجاد موضوع های متفاوت کار خوبی است اما بیش از اندازه باعث هرج و مرج و نا بسامانی در وب سایت می شود و در نهایت ممکن است کاربران از جستجو در وب سایت خسته شوند و موضوع مورد نظر خود را پیدا نکرده و وب سایت را ترک کنند.

ایجاد ظاهری زیبا برای طراحی سایت

ممکن است برخی فکر کنند که ظاهر انجن از اهمیت بالایی برخوردار نمی باشد و فقط موضوعات ی که در آن به انتشار می رسد مهم است اما الا اینطور نیست، قطعا کاربران به وب سایت هایی که ظاهری زیبا داشته باشند بیشتر اهمیت می دهند پس به ظاهر وب سایت توجه داشته باشید.

نگه داشتن کاربران در طراحی سایت انجمن

یکی از مهم ترین چالش ها برای مدیران وب سایت های انجمن تشوق و جذب آن ها به ماندن و فعال بودن در وب سایت می باشد، یکی از موثر ترین روش ها برای فعال ماندن کاربراندر وب سایت ارسال ایمیل به آن ها بعد از بروز شدن وب سایت می باشد.